سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با 17 برنامه به استقبال روزبدون نایلکس می رود
13 تیر 1397 ، دیدگاه 0
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل، 21 تیر ماه به ‌عنوان روز جهانی بدون نایلکس نام‌ گذاری شده است که فرهنگ سازی و ارتقای سطح دانش شهروندان درباره مضرات بهداشتی و زیست محیطی استفاده از كيسه ‌های پلاستيكی ضرورت دارد.

کمال آنلاین ؛ به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل، 21 تیر ماه به ‌عنوان روز جهانی بدون نایلکس نام‌ گذاری شده است که فرهنگ سازی و ارتقای سطح دانش شهروندان درباره مضرات بهداشتی و زیست محیطی استفاده از كيسه ‌های پلاستيكی ضرورت دارد.

 

هر خانواده با استفاده نکردن یک کیسه پلاستیکی در روز می ‌تواند از مصرف میلیون‌ ها کیسه پلاستیکی در سال جلوگیری کند که نیاز است به کیسه های پلاستیکی نه بگوییم و در کاهش مصرف آن کوشا باشیم.

 

سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با تاکید بر اهمیت نه گفتن به کیسه های پلاستیکی و با 17 برنامه به استقبال روز بدون نایلکس می رود.

 

فعالان واحد آموزش این سازمان به مناسبت روز بدون نایلکس در فروشگاه ‌های محوری شهر حضور پیدا کرده و نسبت به پخش کیسه های پارچه ای و ارائه آموزش‌ های لازم درباره اهمیت کاهش استفاده از نایلکس اقدام می‌ کنند.

 

فعال سازی کمپین یک کیسه پلاستیکی در روز کمتر مصرف کنیم، توزیع کیسه زباله خودرو در میان رانندگان تاکسی و شهروندان، برگزاری جشن پلاستیک کمتر زندگی بهتر در مزرعه کودک اکسین، نصب بنرهای فرهنگ سازی استفاده کمتر از پلاستیک، برگزاری کارگاه آموزشی دوخت کیسه پارچه ای در کانون پرورش فکری کودکان، برگزاری مسابقه نقاشی ویژه کودکان در پارک بیدستان و فراخوان جمع آوری نایلون های پلاستیکی شهروندان با عنوان کیسه های پلاستیکی خود را تحویل دهید و کیسه پارچه ای بگیرید از جمله برنامه های ویژه روز بدون نایلکس در آمل است.

 

اجرای برنامه جمع آوری پلاستیک در محدوده سرای مهر، اجرای اقدامات فرهنگ سازی و آموزشی مدیریت مصرف پلاستیک، توزیع کیسه های پارچه ای مخصوص تحویل زباله خشک به شهروندان، درج شعار نه به کیسه های پلاستیکی در سربرگ نامه های اداری، اجرای طرح جمع آوری دربهای بطری پلاستیکی با هدف کمک به انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آرین، اجرای برنامه آموزش مدیریت مصرف پلاستیک روستایی، برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف پلاستیک و آموزش دوخت کیسه پارچه ای ویژه بانوان، آموزش خانه به خانه مدیریت مصرف پلاستیک در شهرک های مسکونی و برگزاری مسابقه اینستاگرامی بهترین جمله با محوریت استفاده کمتر از پلاستیک از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل به مناسبت روز بدون نایلکس صورت می گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0