اخذ وجه از والدین دانش آموزان در هنگام ثبت نام ممنوع است
12 تیر 1397 ، دیدگاه 1
عسگری نیکزاد مدیر کل آموزش و پرورش مازندران: در هنگام ثبت نام مدارس حق ندارند هیچ گونه وجهی از والدین بگیرند و این امر از لحاظ قانونی ممنوع می باشد.

ساری-خبرنگار کمال آنلاین : عسگری نیکزاد مدیر کل آموزش و پرورش مازندران: در هنگام ثبت نام مدارس حق ندارند هیچ گونه وجهی از والدین بگیرند و این امر از لحاظ قانونی ممنوع می باشد.

وی گفت: اخذ وجه مشارکت به مدرسه فقط با رضایت والدین و به قصد مشارکت انجام شود و البته این کمکی به آموزش دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و با توجه به اینکه مربیان پیش دبستانی بر اساس شرایط و ضوابط جذب می شوند گفت: تاکنون ۵۱۱ نفر حق التدریس جذب شدند و ۷۶۳ نفر درصورت اعلام ساعت حق التدریسی از سوی وزارت خانه جذب می شوند.

وی تعداد معلمانی که در سال تحصیلی جدید بازنشسته می شوند را ۳ هزار نفر اعلام کرد و افزود: با اقدامات انجام شده به مدت یکسال نصف همکاران بازنشسته به فعالیت خود ادامه می دهند و اگر نیمی از معلمان استقرار یابند مشکلات آموزش و پرورش در این زمینه حل خواهد شد.

نیکزاد ۹۵ درصد مراجعان ملاقات های عمومی را برای اشتغال عنوان کرد و افزود: فراهم کردم شرایط کار به عهده من نیست و جذب نیرو باید به صورت قانونی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات عمرانی در مدارس کاهش یافته است خاطر نشان کرد:۱۴۰ پروژه عمرانی نیمه تمام در آموزش و پرورش مازندران شناسایی شد و وضعیت اعتبارات عمرانی در این دستگاه در سال گذشته مطلوب نبوده است.

این مسئول با بیان اینکه اقدام برای پوشش یکسان مدارس فرصت خوبی برای کارآفرینی و اشتغالزایی است گفت: هم اکنون بیش از ۲۰ هنرستان استان در رشته طراحی و دوخت جهت پوشش حجاب مدارس در مازندران فعال شده و به نوعی اشتغالزایی کرده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران مدارس غیر دولتی را کمک کار خوبی برای دولت دانست و خاطر نشان کرد: شهریه مدارس غیردولتی بر اساس تعرفه مشخص و هزینه برنامه های آن داوطلبانه است و هیچ گونه اجباری وجود ندارد.

در ادامه محمد شعبانی معاون آموزش ‌و پرورش مازندران درباره اوقات فراغت بابیان اینکه این طرح یک فرصت برای دانش آموزان محسوب می‌شود اظهارداشت: برای تابستان سال جاری ۸۰۰ پایگاه تابستانی پیش ‌بینی‌شده است و ۴۳ کانون فرهنگی نیز در این بخش فعالیت می‌کنند.

وی افزود: مهم‌ترین نکته در بخش اوقات فراغت این است که به آن نگاه اقتصادی نداریم و به ‌عنوان یک پیوست فرهنگی به اوقات فراغت توجه می‌کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. داود حیدری

    داود حیدری

    با سلام چرا خبر دروغ یک مدیر کل مجموعه بزرگ فرهنگی مثل آموزش وپرورش را منعکس می کنید .سری به مدارس بزنید هرمدرسه دولتی قانون خودرا داردوهرچه قدر بتوانند می گیرند.به مدیر کل بفرماییداز چیزی که نمتوانند کنترل کنند وعده ندهند.