بازدید سرپرست سازمان اوقاف و امورخیریه کشور از بقاع متبرکه امام زاده ابراهیم (ع) و امام زاده عبدالله(ع) آمل +عکس
12 تیر 1397 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور باتفاق مدیرکل اوقاف مازندران، معاونت امور فرهنگی اوقاف مازندران، رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل و هیئت امنای امامزادگان ابراهیم (ع) و عبدالله (ع) ضمن زیارت از این بقاع متبرکه شاخص، اقدامات صورت گرفته را از نزدیک مورد بازدید خود قرار دادند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور باتفاق مدیرکل اوقاف مازندران، معاونت امور فرهنگی اوقاف مازندران، رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل و هیئت امنای امامزادگان ابراهیم (ع) و عبدالله (ع) ضمن زیارت از این بقاع متبرکه شاخص، اقدامات صورت گرفته را از نزدیک مورد بازدید خود قرار دادند.

حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش و زحمات صورت گرفته، خواستار تسریع در کارهای عمرانی این دو بقعه متبرکه شدند.

وی با اشاره به اینکه امام زادگان عبدالله (ع) و ابراهیم (ع) آمل به عنوان بقاع شاخص می باشند گفت: وجود این دو امام زاده واجب التعظیم در شهرستان آمل باعث می شود که زائرانی از سراسر کشور و مازندران، جهت زیارت مشرف شوند که باید تمهیدات لازم در جهت احترام و تامین امنیت و آسایش این عزیزان فراهم گردد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل با اشاره به بازدید نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از امامزادگان ابراهیم (ع) و عبدالله (ع) آمل گفت: این دو امام زاده واجب التعظیم از امام زادگان شاخص استان و شهرستان آمل می باشند.

وی افزود: در این چند سال اخیر و باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند، اقدامات خوبی با کمک و همیاری آحاد مردم و خیرین صورت گرفته است.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل با بیان این که برای ساخت و تکمیل حرم امامزاده عبدالله(ع) نیاز به اعتبارات ویژه ای می باشد گفت: این امام زاده با 45 درصد پیشرفت فیزیکی حرم صورت گرفته است و از قبیل مقرنس کاری و گچ بری گنبدهای شبستان، مقرنس و گچ بری گنبد بزرگ تربت خانه، تهیه  و نصب سنگ پلاک دیوار شبستان از قبیل مرمر سبز صادراتی، تهیه و نصب کاشی معرق محراب و دیوار جانبی ضلع جنوب غربی شبستان، اجرای زیرسازی و سقف موقت با اسکلت فلزی در تربت خانه، تهیه و آماده سازی درهای چوبی ورودی اصلی با منبت، آماده سازی و شروع عملیات کاشی معرق نما و گلدسته های درهای اصلی و... در دست اقدام می باشد.

حجت الاسلام بهرامی با اشاره به حضور زائران وگردشگران در امام زاده عبدالله(ع) اشاره کرد: 280 زائرسرا و سوئیت در این امامزاده وجود دارد که عملیات بازسازی زائرسراها را شروع کردیم تا بتوانیم مکان خوبی را برای زائرین فراهم کنیم.

وی به دیگر اقدامات از قبیل تعمیر و بازسازی محوطه، رنگ آمیزی و گل کاری برای فضا سبز محوطه، تجهیز و راه اندازی سیستم مانیتورینگ و حفاظتی و نصب دوربین های مداربسته، ساخت اتاقک کلرزنی و نصب دستگاه و تجهیز ات جهت ضد عفونی کردن آب شرب و تعمیر و بازسازی سرویس بهداشتی مطالبی را عنوان داشت.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل یادآورشد: در سال 96 مبلغ ده میلیارد ریال برای اقدامات عمرانی امام زاده عبدالله(ع) هزینه شد و امسال پیش بینی می شود برای اجرای دو پروژه مبلغ 15 میلیارریال هزینه صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0