نسل تیم ملی فوتبال ایران تغییر کرد/ کی‌روش باید انتقادپذیر باشد
10 تیر 1397 ، دیدگاه 0
پیشکسوت فوتبال ایران با تاکید بر اینکه انتقاد همیشه از مسائل فنی وجود دارد گفت: کی روش توانسته تاثیر زیادی در فوتبال ایران داشته باشد و نسل تیم ملی را تغییر دهد.

ایمان عالمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص عملکرد ایران در جام جهانی روسیه گفت: حضور در جام جهانی افتخار خوبی برای ایران بود ما در این تورنمنت به یک موفقیت بزرگ دست پیدا کردیم بازی به بازی بهتر شدیم و در بازی آخر فوق العاده بودیم و توانستیم یک بازی خوب را به نمایش بگذاریم.

وی تاکید کرد: تیم ملی ما با برنامه بازی کرد، به اهدافی که داشت تقریبا رسید اگرچه طارمی زحمت زیادی برای تیم ملی کشید اما اگر در آن ثانیه های پایانی توپ را وارد دروازه پرتغال می کرد به مرحله بعد صعود می کردیم و جام برای ما زیباتر می شد. درست است که به دور بعد صعود نکردیم ولی عملکرد بسیار خوبی داشتیم و توانستیم موفق هم باشیم.

عالمی در ادامه خاطرنشان کرد: بازی به بازی بهتر شدیم و با سیستمی متفاوت به مصاف حریفان مان رفتیم و در مقابل پرتغال هم آنقدر خوب بودیم که می توانستیم برنده بازی باشیم و اگر دقت داشتیم و شانس هم با ما یار بود مطمئنا تیم ما هنوز در روسیه بود و باید منتظر بازی بعدی می نشستیم.

پیشکسوت استقلال در خصوص عملکرد کی روش هم گفت: از زمان ورود او به کشورمان او توانست پیشرفت خوبی در فوتبال ما به وجود آورد. مهمترین نکته این بود که نسل بازیکنان را عوض کرد، به جوانان بها داد و حالا می بینیم ثمره این کار در جام جهانی کاملا مشهود بوده است. احسان حاج صفی، وحید امیری و مجید حسینی همه اینها نشان دهنده این است که نسل عوض شده، بازیکنان جوان و با تجربه در تیم ملی هستند و می توانیم به آینده فوتبال کشورمان امیدوار باشیم. این بازیکنان تاکتیک پذیرند و کی روش توانست از همین حربه در سه بازی با سیستم های متفاوت به زمین آمده و حریف را مقهور کند.

پیشکسوت استقلال در خصوص درگیری لفظی کی روش با برانکو هم گفت: به اعتقاد من این کار اصلا پسندیده نیست سال گذشته هم شاهد این موضوع بودیم و چند باری به خاطر تعطیلات لیگ با بعضی از مربیان به درگیری لفظی پرداخت و مجددا این مساله شروع شده است. کی روش باید بپذیرد که همه می توانند از او انتقاد کنند، در تمام دنیا از سرمربیان حتی اگر عملکرد خوبی داشته باشند انتقاد می شود و این طبیعی است، بنابراین سرمربی تیم ملی هم باید نقدپذیر باشد، به انتقادات گوش دهد و علیه منتقدین موضع نگیرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امیدوارم این موضوع هر چه زودتر حل شود ما تا جام ملت های آسیا زمان زیادی نداریم و اگر می خواهیم اتفاقی که چهار سال پیش برایمان افتاد دوباره صورت نگیرد و قهرمان ملت های آسیا شویم باید تعامل خوبی بین مربیان داخلی و تیم ملی برقرار شده و این کار باید توسط فدراسیون فوتبال صورت بگیرد.

عالمی در پاسخ به این پرسش که بهترین بازیکنان تیم ملی همه از داخل لیگ بوده اند نه لژیونرها گفت: این موضوع مهمی است که باید در خصوص آن بحث شود، خوشحالم از اینکه بازیکنانی همچون بیرانوند، امید ابراهیمی، امیری، حسینی همه از دل لیگ داخلی به تیم ملی راه پیدا کرده بودند و بهترین های فوتبال ما در جام جهانی بودند. البته  آنها هم که لژیونر شدند اکثرا از لیگ داخلی به اروپا رفتند کریم انصاری فر، احسان حاج صفی، مسعود شجاعی اینها همگی بازیکنان لیگ برتر بودند پس باید به لیگ مان احترام بگذاریم و خوشحال باشیم بازیکنان به این خوبی به تیم ملی تحول داده است.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که بهترین بازیکن ایران در جام جهانی چه کسی بوده است، گفت: من معتقدم همه بازیکنان تیم ملی خوب بودند با تعصب و غیرت بازی کردند، وحدت و همدلی داشتند، اگرچه بدون ضعف هم نبودند اما در مجموع کارشان در جام جهانی ستودنی بود اما اگر بخواهم سه بازیکن را به عنوان بهترین معرفی کنم از امید ابراهیمی، وحید امیری و مجید حسینی یاد می کنم البته دوست داشتم از آزمون اسم ببرم اما متاسفانه او  آزمون همیشگی نبود اگرچه تلاش زیادی کرد اما تاثیر همیشگی خود را در بازی های جام جهانی نداشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0