آمادگی دستگاههای اجرایی شهرستان آمل برای کاهش مصرف برق درتابستان
9 تیر 1397 ، دیدگاه 0
سید جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل درجلسه شورای اداری شهرستان آمل با اشاره به اجرای 510 پروژه عمرانی در این شهرستان طی فعالیت دولت تدبیر و امید بیان کرد: مدیران اجرایی آمل در تخصیص اعتبارات پروژه‌های نیمه‌کاره تلاش داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، سید جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل  درجلسه شورای اداری شهرستان آمل با اشاره به اجرای 510 پروژه عمرانی در این شهرستان طی فعالیت دولت تدبیر و امید بیان کرد: مدیران اجرایی آمل در تخصیص اعتبارات پروژه‌های نیمه‌کاره تلاش داشته باشند.

وی با بیان اینکه از مهمترین اقدامات این شهرستان در اجرای رفع مشکل کمبود برق توجه به پروژه‌های زیرساختی بوده است، بیان کرد: تاکنون در این شهرستان سعی شده تا مشکل خاموشی حل شود که با وجود 46 درصد از صنعت استان و سومین آمار جمعیتی استان اقدامات شایسته‌ای در خصوص برق‌رسانی انجام شده است.

وی ادامه داد: در زمان مدیریت بحران نیز همه مدیران دستگاه‌های مرتبط پایه کار بوده و در هر زمان آمادگی خود را نشان دادند.

رسولی با اشاره به تامین آب زراعی برای کشاورزان در کشت اول و دوم یادآور شد: تمام اولویت این شهرستان بر تامین آب زراعی کشاورزان برای کشت اول است و برای کشت دوم تامین آب تضمین نمی‌دهیم.

رئیس شورای اداری شهرستان آمل اضافه کرد: با توجه به میزان بارندگی و کمبود آب باید همه هم و غم مدیران بر تامین آب زراعی کشت اول کشاورزان باشد.

وی از اجرای 510 پروژه عمرانی، تولیدی و خدماتی طی فعالیت دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: برای اجرای پروژه‌ها بالغ بر 189 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

رسولی با تاکید براینکه مدیران برای جذب اعتبارات باید تلاش داشته باشند تا به اجرای پروژه‌های نیمه کاره حوزه خود بپردازند، اظهار داشت: برخی از این پروژه‌ها نیاز به اعتبارات ملی است اما پروژه‌های استانی به تلاش مدیران برمی‌گردد.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به استفاده از مصرف برق خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای تامین برق و کاهش خاموشی‌ها آمادگی بر همکاری با اداره برق داشته و در صورت لزوم پیشنهاد تغییر ساعات کاری را نیز قبول می‌کند.

رسولی تاکید کرد : 18 درصد برق مصرفی استان به آمل تعلق دارد ، بنابراین باید زیرساختها را بیشتر تجهیز کنیم و تأمین برق را مهیا نمائیم .

وی یادآورشد :  خط انتقال برق منطقه ای از نکا به شهرستان آمل یکی از مطاالبات ما  بوده و در خیابان نور نیز برای تقویت برق شهرستان در این منطقه نیاز به مساعدت در بحث زیرساختها می باشد تا در زمان پیک مصرف برق شهروندان محترم ما دچار مشکل نشوند .  

وی با اشاره به اینکه در سال جاری متوسط آب رودخانه هراز ۲۵ مترمکعب بود، گفت: امسال با توجه به اینکه مدیریت بحران آب زراعی را داشتیم بارش باران زیادی را در لاریجان شاهد بودیم که کشاورزان با کمترین مشکل برخوردار بودند.

فرماندار ویژه آمل بابیان اینکه اواخر تیرماه و یا اوایل مرداد فصل برداشت برنج کشاورزان است، افزود: کشاورزان اقدام به کشت دوم نکنند که سهمیه آبی به این عزیزان تعلق نمی‌گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0