افتتاح امور برق شرق شهرآمل همزمان با هفته دولت
9 تیر 1397 ، دیدگاه 0
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اظهار داشت: تا هفته دولت دو پست در مرکز شهر آمل و منطقه چلاو به مدار وصل می‌شود که پست مرکز شهر آمل تا ۲۰ سال برق مرکز این شهر را تأمین می‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، مهندس قاسم شهابی مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران درجلسه شورای اداری شهرستان آمل با بیان اینکه در شهرستان آمل بیش از 230 هزار مشترک برق وجود دارد گفت: این شهرستان حدود 18 درصد از مصرف برق استان را به خود اختصاص می‌دهد که با این آمار برای تقویت پست‌ های تقویتی پروژه‌های رضایت‌ بخشی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه آمل از لحاظ زیرساختی تا سال ۱۳۹۴ با مشکلات زیادی برخوردار بود افزود: درگذشته در شهر آمل دارای قطعی برق بودیم که با ایجاد زیرساختار مناسب وبا کمک ومساعدت مسئولین شاهد قطعی برق در آمل نمی باشیم که شبکه توزیع برق خوش درخشید.

وی با بین اینکه 46 درصد صنعت مازندران در شهرستان آمل مستقر می باشد گفت: مراکز صنعتی پرمصرفی در شهرک های صنعتی آمل وجوددارد که درحال فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اظهار داشت: تا هفته دولت دو پست در مرکز شهر آمل و منطقه چلاو به مدار وصل می‌شود که پست مرکز شهر آمل تا ۲۰ سال برق مرکز این شهر را تأمین می‌کند.

وی بابیان اینکه در روزهای اخیر شاهد کم‌آبی در جنوب کشور هستیم که این مهم موجب می‌شود تا دچار قطعی برق شویم، گفت: خاموشی اخیر در استان مازندران به دلیل کمبود آب نیروگاه و نارسایی در مدار برق به عنوان یک مشکل شبکه سراسری مطرح می باشد و هم استانی‌ها این امر را به ضعف مدیریتی استان تلقی نکنند زیرا با فراررسیدن فصل گرما تمام تلاش مدیران استانی و شهرستانی بر اقدامات مدیریت مصرفی است.

شهابی با اشاره به اینکه مشترکین استان مازندران بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان به توزیع برق مازندران بدهکار هستند، افزود: در هفته دولت اداره توزیع برق آمل به دو اداره شرق و مرکزی تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به برقدار نمودن چاههای کشاورزی روستاهای شهرستان آمل  ادامه داد: خوشبختانه با تلاش نماینده مردم آمل در مجلس و  پیگیریهای فرماندار بودجه 1 میلیاردی خارج از محور برای این کار در نظر گرفته شد که جای تقدیر و تشکر دارد که تاکنون 500 میلیون آن تامین اعتبارشد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران  با بیان این که ساعات اوج مصرف در مازندران در کلیه فصول به غیر از فصل تابستان به مدت 4 ساعت می باشد که در پاییز و زمستان از ساعت 17 تا 21 و در بهار از 20 تا 24 می باشد، ولی در فصل تابستان عملاً در دو بازه 4 ساعته 12 لغایت 16 و 20 لغایت 23، پیک مصرف برق اتفاق می افتد و ساعت اوج مصرف برق در مازندران معمولا ساعت 15 می باشد، افزود: مردم عزیز و شریف مازندران با رعایت برخی مسایل از جمله سرویس کولرها و روشن نکردن همزمان وسایل پر مصرف برقی می توانند ما را در انجام ماموریتمان در گذر از پیک تابستان یاری نمایند.

وی همراهی مردم را نقطه قوتی در کاهش مصرف برق دانست و بیان کرد: از ساعت ۱۲ الی ۱۶ و ۲۰ الی ۲۴ اوج مصرف است که انتظار داریم مردم در ساعات اوج صرف خود را به حداقل برسانند زیرا در تابستان مصرف برق در مازندران به دو و نیم برابر افزایش می‌ یابد.

دراین جلسه به پاس تلاش های مهندس شهابی مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران   ومهندس فیاض مدیر امور برق آمل از سوی فرماندار ویژه آمل لوح سپاس وقدردانی اهدا شد

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0