ضرورت حمایت عملی از صنعت/یادداشتی ازعبدالرضا عزیزکمالی
6 تیر 1397 ، دیدگاه 0
امروز با توجه به مشکلاتی که در حوزه اقتصادی کشور و کمبود بازار کار وجود دارد، نیازمند آن هستیم تا به تولید داخلی توجه ویژه ای داشته باشیم و حمایت های عملی شایسته ای برداریم که راهگشای مشکلات موجود برای برون رفت از این وضعیت خواهد بود.

در تقویم کشورمان، 10 تیر به عنوان روز صنعت و معدن نام گذاری شده است که فرصت خوبی می باشد تا به مسائل و مشکلات صنایع کشور پرداخته شده و برای رفع آن برنامه ریزی و چاره اندیشی دقیقی صورت پذیرد.

امسال باید شاهد اقدامات اساسی در حوزه حمایت از صنایع داخلی باشیم که سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است و نیاز می رود مسئولان با جدیت بیشتری گام بردارند.

امروز با توجه به مشکلاتی که در حوزه اقتصادی کشور و کمبود بازار کار وجود دارد، نیازمند آن هستیم تا به تولید داخلی توجه ویژه ای داشته باشیم و حمایت های عملی شایسته ای برداریم که راهگشای مشکلات موجود برای برون رفت از این وضعیت خواهد بود.

رفع مشکلات در حوزه صنایع داخلی، نیازمند ورود جدی دولت و مجلس است که نیاز می رود قوه مقننه با وضع قوانین جدید، نسبت به بهبود شرایط اقدام نماید و دولت نیز همراهی شایسته ای در این مسیر داشته باشد که به همدلی و همزبانی برای حمایت از کالای ایرانی و صنایع داخلی نیاز داریم.

ضرورت دارد برای حمایت از تولید داخلی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی گام برداریم و با پی گرفتن مدیریت جهادی، اقدامات ارزنده ای صورت دهیم که برکات و دستاوردهای بسیاری خواهد داشت.

این ایام فرصت خوبی برای پرداختن به جایگاه و منزلت کارآفرینان و سرمایه گذاران در کشور می باشد که نیاز می رود راهکارهای عملی در این خصوص سنجیده شده و همه بسترها برای سرمایه گذاری مطمئن فراهم باشد تا سرمایه گذاران با خیالی آسوده در این امر وارد شوند و اگر خدایی ناکرده سرمایه گذاری ها شکست بخورد، دیگر سرمایه گذاران رغبتی برای ورود در این حوزه نخواهند داشت که از مسئولان می خواهیم به جای سنگ اندازی و تضعیف پروژه ها، در عمل فرش قرمز برای فعالان حوزه اقتصادی کشور پهن کنند تا با خیالی آسوده در این مسیر قدم بردارند.

ضرورت دارد برای توسعه صنایع داخلی کشور به فکر احیای صنایع شکست خورده و تعطیل باشیم که متاسفانه در طی سال های اخیر شاهد آن می باشیم به دلیل مشکلاتی که برخی واحدهای تولیدی به دلیل رکود اقتصادی، نبود بازار تقاضا، واردات بی رویه و مشکلات با بانک ها برایشان به وجود آمده است، زمین خوردند که باید فکر چاره ای نماییم تا مجدد شروع به فعالیت نموده و چرخ های تولید آنان به حرکت درآید.

از مردم نیز انتظار می رود برای استفاده از کالای ایرانی وارد عمل شده و به نوعی فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی در کشور نهادینه شود که ضرورتی مهم و اساسی می باشد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0