بزودی نرم افزار کارشناس برنج وارد بازار می شود
5 تیر 1397 ، دیدگاه 0
مهندس سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران : دنیای امروز دنیای رقابت و سرعت می باشد و باید از علم ودانش برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، مهندس سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در رویداد ملی شتاب؛ فناوری های تقاضا محور طبری که با حضور رییس مرکز توسعه فناوری ‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استاندار مازندران، مسؤولان استانی و شهری که به میزبانی دانشگاه علمی کاربردی فذا آمل برگزار شد با بیان اینکه برند سازی می تواند در جهت ارتقای جایگاه برنج بسیار تاثیرگذار باشد گفت: دنیای امروز دنیای رقابت و سرعت می باشد و باید از علم ودانش برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم.

با استفاده از تکنولوژی جدید می توانیم سریعتر به هدفمان برسیم

 وی با بیان اینکه با استفاده از تکنولوژی جدید می توانیم سریعتر به هدفمان برسیم افزود: در ایران اسلامی بسیاری از جوانان و افراد تحصیل کرده دارای ایده های بلند هستند و بجای اینکه این ایده ها و خلاقیت ها را از صنعت شروع کنیم که بتوانیم در این بخش پیشرفتی داشته باشیم، در حال پس رفت هستیم.

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران تاکید کرد: متاسفانه بجای اینکه بیاییم و از این سرمایه های ملی کشورمان استفاده کنیم، با ایجاد مشکلات در ادامه مسیر کارشان شاهد مهاجرت نخبگان به خارج از کشور هستیم.

استفاده از دانش روز دنیا در زمینه ارتقای درکیفیت بخشی به برنج

 یزدان پناه با اشاره به راه اندازی مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران ادامه داد: تمام تلاش مجموعه ما این است که بتوانیم با استفاده از دانش روز دنیا در زمینه ارتقای درکیفیت بخشی به برنج، اتاق فکری را با حضور کارشناسان خبره در این بخش راه اندازی کنیم.

 وی اشاره کرد: استفاده از ایده های جدید توسط شرکت های دانش بنیان می تواند تاثیر بسزایی در حوزه برنج و رسیدن به خودکفایی داشته باشد که برای رسیدن به اهدافمان باید از دانش و فناوری استفاده کنیم.

 مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه امروز در کشور، وجود انواع برنج با مارک های مختلف باعث شد که مردم جهت دسترسی و تهیه برنج های باکیفیت و مرغوب دچار سردرگمی شوند گفت: این مرکز توانسته است با یکی از شرکت های دانش بنیان قراردادی را در جهت راه اندازی نرم افزار کارشناس برنج به امضا برساند که بزودی وارد بازار خواهد شد.

 مهندس یزدان پناه در خصوص این نرم افزار جدید توضیحاتی داد و اظهارداشت: این نرم افزار به راحتی در تمام دستگاههای تلفن همراه قابل نصب خواهد بود که یک مصرف کننده می تواند با عکس گرفتن از برنج موردنظر از لحاظ کیفیت، مرغوبیت و درصد خرد برنج اطلاعات جامع و کاملی را به دست آورد.

آمادگی همکاری با شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها

وی تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هایی که دارای ایده های جدید در زمینه کاهش هزینه ها، کیفیت بخشی به تولید برنج، بسته بندی، نگهداری، برندسازی، مشتری مداری و دیگر امور هستند مورد استقبال و حمایت این مرکز قرار خواهند گرفت تا شاهد شکوفایی و پیشرفت درکشور باشیم.

دعوت از مهندس یزدان پناه جهت حضور دراتاق فکر استانداری مازندران

در این همایش مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران با اشاره به اینکه ایستایی جریان تولید مانع از نقش آفرینی دانشگاه در زمینه صنعت شده است، گفت: در سال های گذشته جریان دانشگاهی به علت سنتی بودن فرآیند تولید و عرضه، نتوانسته راه نفوذی در زمینه صنعت داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در جنگ اقتصادی به سر می بریم، افزود: تحریم یک هدف سیاسی، براندازی و تخریب و همچنین شکست دادن رقیب را هدف دارد و اگر در این جبهه به خوبی نقش ایفا نکنیم خیانت کرده ایم.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: در دستور کار قراردادن 50 طرح و فناوری مورد تقاضا امری بسیار شایسته است و نیروهای تحصیلکرده باید با تشکیل استارت آپ ها در مازندران نقش آفرینی کنند.

اسلامی یادآور شد: باید با ایجاد ظرفیت های شغلی جایگاه مناسبی برای نیروهای تحصیلکرده وجود داشته باشد.

در این همایش استاندار مازندران به جهت تلاش روزافزون مهندس سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران، خواستار حضور ایشان در اتاق فکر استانداری شد.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0