ضرورت ساماندهی موسسات خیریه شهرستان آمل
2 تیر 1397 ، دیدگاه 0
نیاز است به جای گسترش روزافزون آمار مراکز خیریه سطح شهرستان آمل، در ابتدا نسبت به ساماندهی مراکز موجود اقدام گردد که چاره کار در تخصصی نمودن فعالیت های این مراکز و پکپارچه سازی اقدامات خیریه در سطح شهرستان آمل است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ نیاز می رود همواره به یاد همنوعان بوده و در راستای دستگیری از مستمندان جامعه قدم برداریم که ضرورتی مهم و اساسی است.

 احسان و نیکوکاری در دین مبین اسلام مورد توجه قرار گرفته است و انسان می تواند با قدم در کار خیر به مراتب والایی دست پیدا کرده و سعادت دنیوی و اخروی را برای خود رقم زند.

در شرایط فعلی جامعه، توسعه کمی و کیفی موسسات خیریه امری کاملا ضروری است زیرا دولت به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیازهای موجود در کشور باشد و موسسات خیریه این توان را دارند تا بعنوان بازوی دولت و یار توانمند نیازمندان و اقشار آسیب پذیر باشند که شهرستان آمل در این حوزه در استان مازندران، پیشتاز است و در کشور نیز حرفی برای گفتن دارد که ضروری است تا در راستای ساماندهی مراکز خیریه قدم های ارزشمندی برداشته شود.

همزمان با ماه مبارک رمضان شاهد برگزاری جشن های گلریزان گسترده ای از سوی مراکز و انجمن های خیریه در سطح شهرستان آمل بودیم که با حضور جمع کثیری از خیرین برگزار شد تا بتواند آورده مالی خوبی برای این مراکز به منظور ارائه خدمات بهتر به مددجویانشان داشته باشد که ضرورت دارد در این حوزه ساماندهی لازم انجام شده و با برنامه ریزی هدفمندی گام برداشته شود.

نیاز است به جای گسترش روزافزون آمار مراکز خیریه سطح شهرستان آمل، در ابتدا نسبت به ساماندهی مراکز موجود اقدام گردد که چاره کار در تخصصی نمودن فعالیت های این مراکز و پکپارچه سازی اقدامات خیریه در سطح شهرستان آمل است.

اگر مراکز خیریه اهداف اجتماعی متعددی را برای خود انتخاب نمایند قطعا با توجه به کمبود منابع نمی توانند آن گونه که باید و شاید موفق باشند تا نیازها را برطرف کرده و اهداف خود را عملی نمایند که به همین منظور ضروری است تا تخصصی شدن مراکز خیریه با جدیت از سوی متولیان امر پیگیری شود.

مجمع خیرین شهرستان آمل به عنوان مجموعه ای شاخص در حوزه کارهای خیرخواهانه سطح شهرستان آمل می تواند یاریگر موسسات خیریه بوده و دیگر مراکز نیز به صورت تخصصی وارد عمل شوند تا برکات و دستاوردهای ویژه ای از اقدامات خیریه نصیب همشهریان عزیزی که نیازمند هستند شود.

اگر به سمت تخصصی شدن خدمات مراکز خیریه پیش نرویم این امکان وجود دارد کمک های خیرین اثربخشی لازم را برای رسیدن به دست نیازمندان واقعی نداشته باشد و عده ای فرصت طلب برای یک خواسته خود به چندین مرکز خیریه مراجعه نموده و درخواست کمک نمایند که به همین منظور، راه اندازی سامانه جامع کمک های موسسات خیریه شهرستان آمل از اهمیت بسزایی برخوردار است.

نیاز است شفاف سازی لازم از سوی مراکز و موسسات خیریه در سطح شهرستان صورت پذیرد که تحقق این امر می تواند در اعتماد بیش از پیش مردم به این نهادها و مشارکت در برنامه‌ های آنان نقش ارزنده ای داشته باشد تا مردم با آغوش باز و رغبت مضاعف برای کمک به نیازمندان از طریق موسسات خیریه گام بردارند.

در پایان امید است شاهد تخصصی شدن فعالیت مراکز خیریه شهرستان آمل باشیم تا هر یک از این موسسات در حوزه های سلامت، کمک به خانواده های نیازمند، آزادی زندانیان، کمک هزینه تحصیلی، تهیه جهیزیه، تهیه بسته های غذایی و... با برنامه ریزی دقیق و به صورت هدفمند و اثرگذار حرکت نمایند و متولیان امر نیز با جدیت در راستای ساماندهی این مراکز گام بردارند.

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0