بررسی چگونگی جلوگیری از ایجاد بابک زنجانی های جدید/نباید اجازه داد عده ای با نمد تحریم برای خود کلاهی بدوزند
2 تیر 1397 ، دیدگاه 0
دکترعزت الله یوسفیان ملا ، با اشاره به برگزاری جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی پس از چندین ماه تعطیلی، گفت: مقرر شد که آقای جهانگیری در جلسات بعدی دلایل تعطیلی ستاد را طی ماه های اخیر عنوان کنند
کمال آنلاین ؛ عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از بررسی چگونگی جلوگیری از بابک زنجانی های جدید و دور زدن تحریم ها در نشست اخیر ستاد متبوعش خبر داد.
دکترعزت الله یوسفیان ملا ، با اشاره به برگزاری جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی پس از چندین ماه تعطیلی، گفت: مقرر شد که آقای جهانگیری در جلسات بعدی دلایل تعطیلی ستاد را طی ماه های اخیر عنوان کنند؛ اما مسئله خاصی برای تعطیلی ستاد وجود نداشته و این امر تعمدی نبوده است.
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: ساختار داخلی ریاست جمهوری تغییراتی داشته و یک معاونت اقتصادی ایجاد شده است، که در این باره ابهام وجود داشت که دبیرخانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در همین بخش باقی بماند و یا اینکه منتقل شود.
 
بررسی زمین خواری ها در نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی
وی با اشاره به دستورکار آخرین نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، ادامه داد: نشست درباره زمین خواری و صدور احکام ورشکستگی که با حکم ورشکستگی برخی اموال بانک ها را بالا می کشند از گذشته دستورکارهایی داشت که بحث هایی در این جلسه در این خصوص صورت گرفت.
نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به دلیل مباحث تحریم بخش عمده این نشست به مسائل تحریم اختصاص یافت، یادآور شد: در این نشست در این باره که در زمان تحریم ها چه اقداماتی شود تا مفاسدی که در تحریم های قبلی همانند بابک زنجانی رخ داد و یا اینکه هر فردی اعلام می کرد که نفت به من داده تا بفروشم و پول آن را به خزانه بازگردانم اما بیت المال را بالا کشیدند، تکرار نشود.
 
اگر لازم شد  ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هر هفته جلسه برگزار می کند
وی افزود: در این نشست بر روی این موضوع بحث شد که برای فروش نفت و جابجایی پول باید از تجارب قبلی استفاده شود تا بیت المال به هدر نرود.
یوسفیان ملا با اشاره به برخی تبعات دوره قبلی تحریم های ظالمانه علیه ایران، ادامه داد: به دلیل دور زدن برخی افراد در دوره قبلی تحریم ها ضراب اکنون در زندان بوده و چند بانک نیز جریمه شده است و عده ای نفت گرفته و پول آن را نداده اند، که باید از این تجربیات گذشته  درس گرفت.
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، تصریح کرد: اگر لازم شد  ستاد هر هفته جلسه برگزار می کند تا با اعمال نظارت شاهد فسادهای قبلی برای دور زدن تحریم ها نباشیم و عده ای از نمد تحریم برای خود کلاهی ندوزند‌

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0