اولین مرکز آموزش علوم و مهارت های آزمایشگاهی کشور در آمل افتتاح شد
29 خرداد 1397 ، دیدگاه 0
باحضور معاون مدیرکل آموزش وپرورش مازندران، مدیر و معاونین اداره آموزش وپرورش آمل، معاونین مدارس، اساتید و پژوهشگران، اولین مرکز آموزش علوم و مهارت های آزمایشگاهی کشور به همت دکتر محسن پیردشتی مدیر و موسس مرکز آموزش علوم و مهارت های آزمایشگاهی پارس آزمایان در پژوهش سرای دانش آموزی آمل افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛  باحضور معاون مدیرکل آموزش وپرورش مازندران، مدیر و معاونین اداره آموزش وپرورش آمل، معاونین مدارس، اساتید و پژوهشگران، اولین مرکز آموزش علوم و مهارت های آزمایشگاهی کشور به همت دکتر محسن پیردشتی مدیر و موسس مرکز آموزش علوم و مهارت های آزمایشگاهی پارس آزمایان در پژوهش سرای دانش آموزی آمل افتتاح شد.

 دکتر محسن پیردشتی مدیر و موسس مرکز آموزش علوم و مهارت های آزمایشگاهی پارس آزمایان باقدردانی از حمایت های دکتر مرزبند مدیر و معاونین آموزش وپرورش آمل در راه اندازی این مرکز گفت: هدف از احداث چنین مجموعه ای عینیت بخشیدن به تمام مطالب تئوری است که دانش آموز با آن اندیشه محوری می خواند.

وی افزود: تمام تلاشمان براین است که دانش آموز مهارت را یاد بگیرد، از علم لذت ببرد و بتواند تمام مباحثی که در درس خوانده را ببیند و برای المپیاد آماده شود و سعی کردیم تمامی آزمایشگاههای مقاطع متوسطه، راهنمایی و دبیرستان را پوشش دهیم.

وی اشاره کرد: این مرکز قابلیت مدیریت کردن تمام المپیادهای سطح داخلی و بین المللی را دارد و با سرمایه ای بالغ بر 4 میلیارد ریال راه اندازی شد.

 مدیر و موسس مرکز آموزش علوم و مهارت های آزمایشگاهی پارس آزمایان ادامه داد: خیلی از امکانات این مرکز مثل افلاک نما، تشریح که برای اولین باردر کشور و بخش رباتیک در این مرکز وجود دارد و تمام دانش آموزان می توانند از امکانات پیشرفته این مرکز استفاده کنند.

دکترپیردشتی اظهارداشت: تمام هدف ما این است که دانش آموز نیاید صرفا رشته ای را انتخاب کند که خانواده و جامعه می گویند و می خواهیم رشته ای را انتخاب کند که خودش لذت ببرد و باعث بالا رفتن امید در مردم شود.

وی عنوان داشت: در این مرکز 12 نفر دبا داشتن مدرک دکتری و فوق لیسانس و با کادری مجرب، متعهد و تجهیزات مناسب و با دارا بودن آزمایشگاههای شیمی، زیست شناسی جانوری وگیاهی، زمین شناسی جغرافیا، فیزیک، رباتیک، نجوم و خلاقیت باشعار علم را زندگی کنیم به دنبال ایجاد نگرش مثبت تری نسبت به علوم و مفاهیم آن می باشد.

وی تاکید کرد: آمادگی قرارداد با مدارس، معلمان و مدیران مدارس استان مازندران با تسهیلات و تخفیقات ویژه جهت ثبت نام گروهی دانش آموزش مدارس در دوره های آزمایشگاهی پارس آزمایان را داریم.

 دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش وپرورش شهرستان آمل باقدرشناسی از همت والای دکتر پیردشتی با حمایت همه جانبه پدر، مادر، برادر و همسرشان در راه اندازی این مرکز آزمایشگاهی گفت: راه اندازی اینگونه آزمایشگاهها برای دانایی و آگاهی فرزندان، کار بسیار بزرگی است که همه انسان ها می توانند بهره مند شوند.

 وی با تشویق و ترغیب تمام مدارس در جهت بازدید از این آزمایشگاه افزود: در جامعه فعلی نباید فقط به مصرف نگاه کرد بلکه باید به تولید هم نگاه ویژه ای داشته باشیم که این امر در سایه پژوهش رخ می دهد و تولید در سایه پژوهش است.

 مدیر آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: هدف بزرگ این مجموعه در راستای آن می باشد تا دانش آموزان به کتاب های درسی اکتفا نکنند و اطلاعاتی را که معلمان می دهند در این آزمایشگاه بهینه مشاهد کنند و جوهره وجودشان شود.

 مرزبند اشاره کرد: در جناب آقای پیردشتی صداقت، علم و آگاهی را دیدم و باتمام وجود این مرکز را مورد حمایت خود قرار می دهیم.

 اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران با تقدیر و تشکر از دکتر پیردشتی در راه اندازی این مرکز آزمایشگاهی گفت: دکتر پیردشتی و تیم همراهشان کار بزرگی و سترگ با همراهی مدیر موفق آموزش وپرورش آمل را انجام دادند که می تواند به عنوان یک الگو در سطح مازندران و کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پژوهش سراهای دانش آموزی برای گسترش فرهنگ تحقیق وپژوهش در بین دانش آموزان و هدایت دانش آموزان در رشد و خلاقیت آنها می باشد تصریح کرد: در نظام جدید آموزشی 4 واحد درسی و آزمایشگاهی در پایه دهم و یازدهم داریم و به دنبال رشد شخصیت دانش آموزان در اینگونه مراکز هستیم.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران تاکید کرد: در سال گذشته از 22 طرح ارائه شده به کشور توسط دانش آموزان، 19 طرح پذیرفته شده است و نیاز است آزمایشگاهها به سمت استارت آپ تبدیل ایده به محصول برویم.

آدرس مرکز آموزش علوم و مهارت های آزمایشگاهی پارس آزمایان: آمل – خیابان طالب آملی – کوچه فیاض بخش ( دریای 1/22) جنب مسجد امام حسن عسکری ، ساختمان پژوهش سرای دانش آموزی تلفن تماس 44226050 و 44152347-011و جهت هماهنگی و رزرو 09100999495

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0