عدم افزایش نرخ شهریه مدارس هیأت امنایی درشهرآمل
24 خرداد 1397 ، دیدگاه 0
دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش وپرورش شهرستان آمل در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آمل افزود : در بحث ساماندهی برای بوفه مدارس ، پوشش مدارس برای دانش آموزان ، سرویس مدارس جزء بهترین شهرستانهای استان مازندران هستیم .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش وپرورش شهرستان آمل در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آمل افزود : در بحث ساماندهی برای بوفه مدارس ، پوشش مدارس برای دانش آموزان ، سرویس مدارس جزء بهترین شهرستانهای استان مازندران هستیم .

وی ادامه داد : نرخ شهریه مدارس هیأت امنایی نیز افزایش نمی یابد و در حوزه هنرستان در کلاسها مشکلات نداریم ولی در تجهیز و نیروی انسانی مشکل داریم ومهم‌ترین آن کمبود نیرو برای دو هزار ساعت داریم.

مدیر آموزش‌وپرورش آمل بابیان اینکه برای تأمین کمبود نیرو مدیران و معاونان باید ۶ تا ۱۲ ساعت در هفته تدریس کنند، ادامه داد: انتظار داریم در کمیته برنامه‌ریزی برای تجهیزات مدارس تمهیداتی اندیشیده شود زیرا اکثر تجهیزات قدیمی است.

مرزبند بابیان اینکه سه مدرسه‌ای که سال گذشته برای ساخت کلنگ زنی شده بود تا مهر سال جاری افتتاح می‌شود، گفت: سه مدرسه روستایی دیگر که توسط نوسازی در حال ساخت است در سال جاری افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به طرج اوقات فراغت گفت: امسال بیش از ۲۵ کانون آموزشی، تربیتی و ورزشی آماده اجرای برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان است.

مرزبند ادامه داد: امسال مشکلی در ثبت‌نام پایه اول ابتدایی نداشتیم و پروژه مهر و طرح هجرت با شعار مدرسه محوری و توسعه مشارکت از ۱۶ تیرماه شروع خواهد شد.

سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل با بیان اینکه  در سال تحصیلی 97 ـ 96 درخصوص پروژه مهر رتبه برتر را در سطح استان کسب کردیم گفت : با پیگیرهای نماینده مردم آمل درمجلس مبلغ 400 میلیون تومان برای مدارس شهرستان آمل تصویب شد که مبلغ 200 میلیون تومان برای بازسازی و بهسازی مدارس تخصیص داده شد .

فرماندار ویژه آمل ادامه داد : در طرح پروژه مهر امسال نیز بیش از 30 مدرسه بازسازی می گردد که 3 مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز شهرستان آمل تا مهر امسال ساخته و به بهره برداری می رسد .

رسولی در رابطه با مقاوم سازی مدارس آمل  عنوان داشت : تعداد 20 مدرسه که مقاوم سازی آن در حال انجام می باشد نوید بخش این می باشد که می توان ازظرفیت های موجود شهرستان استفاده نمود .

وی درپایان از رئیس آموزش و پرورش آمل خواست تا لیست مدارسی که در حال تخریب وفرسوده می باشند را در جلسه بعدی شورای آموزش و پرورش ارائه داده تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0