درنخستین جلسه شورای اداری جوانان ادارات شهرستان آمل چه گذشت ؟
22 خرداد 1397 ، دیدگاه 0
معاون فرماندار ویژه آمل ادامه داد : نسل ایران نسل تحصیلکرده و دانش آموخته می باشد که از ظرفیت بالایی برخوردار است که وظیقه ما دولتمردان است که سازو کار لازم در عرصه مدیریت را برای این نسل فراهم نمائیم .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، حسین احسانی معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان آمل درنخستین جلسه شورای اداری جوانان ادارات شهرستان آمل  با بیان اینکه همه عزیزان از نسل جدید و بعد از انقلاب هستند که انگیزه و انرژی لازم را برای نقش آفرینی در عرصه های مختلف دارند گفت :  هرجامعه ای که می خواهد به سمت توسعه پایدار حرکت کند باید از نسلی پر تحرک و با انگیزه برخوردار باشد .

وی با بیان اینکه کشور و جامعه ای پویا است که بتواند از ظرفیت جوانان بهره مند گردد افزود : کشور ایران یک کشور جوان و پویا می باشد که بیش از 25 درصد جمعیت را جوانان تشکیل می دهند وکشور ایران در حال توسعه می باشد که نیازمند نیروهایی است که دارای انگیزه باشند .

 معاون فرماندار ویژه آمل ادامه داد : نسل ایران نسل تحصیلکرده و دانش آموخته می باشد که از ظرفیت بالایی برخوردار است که وظیقه ما دولتمردان است که سازو کار لازم در عرصه مدیریت را برای این نسل فراهم نمائیم .

احسانی اشاره کرد : سرمایه گذاری روی نسل جوان در جهت شکوفایی نسل جوان و الگوسازی آنها و روشن کردن ذهن جوانان مبنی بر اینکه آنها می توانند نقطه عطفی در فرآینده ارزش های ملی باشند بسیار حائز اهمیت می باشد .

اسماعیل پهلوان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل گفت : در حوزه جوان چهار دغدغه داریم ، که اولین دغدغه بحث اشتغال می باشد که جوانان بعد از فارغ التحصیل شدن دنبال کار می روند و موضوع بعدی بحث ازدواج ـ اوقات فراغت و مسکن می باشد .

وی افزود :  کار ما در حوزه جوانان به عنوان یک دستگاه اجرایی ستادی می باشد و مسئولیت کار ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان بر عهده فرماندار می باشد که 23 دستگاه در این حوزه نقش آفرینی می کنند .

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل اظهار داشت : در آمل بیش از 100 هزار نفر جمعیت شهرستان جوانان می باشند که در حوزه جوانان ما دو رویکرد داریم  ، رویکرد اول به صورت دولتی می باشد در راستای همین بحث تکالیفی وجود دارد که ما در ستاد ساماندهی جوانان به موضوعات آن بررسی می نمائیم  و رویکرد دوم که با کمک و مساعدت جوانان در بخش سازمانهای مردم نهاد بتوانیم فعالیت نمائیم .

رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان آمل با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته سازمانهای مردم نهاد امور جوانان رسیدگی می کنند ادامه داد :  آمل که دارالمومنین است و دارای نخبگان زیادی در حوزه های فرهنگی ، ورزشی ، علمی و ... می باشد باید فعالیت های زیادی در این زمینه صورت گیرد .

رئیس اداره ورزش و جوانان گفت : بعد از تبدیل سازمان ملی جوانان به اداره ورزش و جوانان باید نقش خودمان را در حوزه جوانان فعالتر بنمائیم ، وباید از جوانانی که در شهرستان هستند و نتوانستند خودشان را معرفی نمایند با تشکیل این جلسات و سازمانهای مردم نهاد بتوانیم کاری بکنیم که جوانان خودشان را به مردم بشناسانند .

پهلوان از تشکیل اتاق فکرجوان ومجمع نخبگان خبرداد واظهارداشت : در سطح روستاها و شهرها از طریق دهیاران و شوراهای اسلامی جوانان نخبه را شناسایی کنیم و  موضوعات مربوط به جوان در رابطه با هفته جوان ازطریق مجمع نخبگان جوان باید پیگیری شود

دکتر علی فرشید فر بخشدار دشت سر با بیان اینکه در تمام کارها با بهره گیری از افکار جوانان تحصیلکرده می توان بهره های لازم را گرفت گفت :  نسبت به بحث اشتغال جوانان نیز باید تلاش بیشتری شود تا این قشر از جامعه که بعد از گرفتن مدرک بتوانند در جایی مشغول به کار شوند که بسته به نوع مدرک تحصیلی آنها می باشد.

 وی ادامه داد :  همه دوستان که جوانترین عضو سازمان و ادارات خود هستید آینده مدیریت شهر و استان و حتی کشور بر عهده جوانان می باشد که قطعا این اتفاق می افتد که نیاز به همت همه دوستان می باشد 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0