نکا در مسیر سازندگی و زیباسازی قرار دارد
21 خرداد 1397 ، دیدگاه 0
سید مهدی احمدی شهردار نکا در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه مردم نکا شایسته خدمات بیشتر و بهتری هستند گفت: بسیار خرسندم که در این شهر بعنوان شهردار مشغول به فعالیت هستم و تمام تلاش خود را جهت ارائه خدمات به این شهر و مردم آن می کنم.

ساری-  خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : سید مهدی احمدی شهردار نکا در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه مردم نکا شایسته خدمات بیشتر و بهتری هستند گفت: بسیار خرسندم که در این شهر بعنوان شهردار مشغول به فعالیت هستم و تمام تلاش خود را جهت ارائه خدمات به این شهر و مردم آن می کنم.

وی از جمله کارهایی که قرار است در این شهر انجام شود را ایجاد دروازه قرآن در ورودی شهر دانست و افزود: نکا تنها شهری است که مجهز به بلوار نورانی شده که هزینه آن نیز چند برابر بلوارهای معمولی و غیرنورانی است.

شهردار نکا با اشاره به پروژه شهربازی که در زمینی به مساحت ۲۷ هکتار در دست اجرا است گفت: این شهر نیاز به مرکز تفریحی و توریستی دارد.

احمدی شهر نکا را نیازمند به درآمدی پایدار دانست و خاطر نشان کرد:کارخانه بلوک زنی، موزائیک سازی، باسکول، سنگ شکن و کارگاه تولید سازه های بتنی در نکا اجرایی شده که تا پایان سال ۹۷ به بهره برداری میرسد و منبع درآمد خوبی برای شهرداری خواهد بود.

وی در بحث پسماند نیز اجرایی شدن طرح تفکیک زباله از مبداء را پس از سالها تعطیلی لازم دانست و افزود: در طرح آرامستان نکا نیز مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال جهت فضای سبز و مبلمان هزینه شده است و البته برنامه های دیگری در این بخش وجود دارد که تا پایان سال ۹۷ اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به سه بخش دریا، جنگل و رودخانه که جزء پروژه های اجرایی خدمت ۴ ساله اش در شهرداری هستند گفت: اولین پروژه دریاست که با نام ساحل مروارید با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد ریال که برای ساماندهی آن صرف شد در  روز یکشنبه افتتاح شد و میتوان گفت که جزء زیباترین سواحل استان مازندران محسوب می شود و پروژه دوم نیز جنگل است که حدود ۱۰ هکتار از جنگل های طبیعی نکا در قالب تفاهم نامه ای در اختیار شهرداری قرار گرفت و اکنون شهرداری در حال احداث طرح پارک جنگلی در جنگل های قرمرض است که حدود ۲ میلیارد تومان برآورد هزینه شده است تا بتوانیم پارک جنگلی زیبایی با وجود آب معدنی قرمرض که در حال ثبت آن هستیم در این شهرداشته باشیم.

احمدی با بیان اینکه متاسفانه رودخانه ها اکنون تبدیل به زباله دان شده اند گفت: یکی از خواسته های مردم نکا ساماندهی رودخانه است که با پیگیری های انجام شده کارهایی از جمله احداث سد، پل عابر پیاده و رفع معارض را برای آن انجام داده ایم و پروژه های جدیدی نیز در دست اجرا داریم.

(تمشک نماد گردشگری شهر نکا)

وی با اشاره به اینکه اولین جشنواره تمشک جنگلی ایران در شهر نکا برگزار خواهد شد گفت: این جشنواره در تاریخ ۳۱ خرداد تا ۲ تیر در شهر نکا و با حضور مسئولین استانی و کشوری از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب برگزار می شود.

این مسئول در ادامه افزود: براساس آمار بدست آمده و تجربه سالهای گذشته بالغ بر ۱۰۰ تن تمشک در شهر نکا تولید می شود که فقط ۳۰ درصد از آن قابل استفاده بوده و ۷۰ درصد دیگر بعلت عدم مدیریت از بین می رود که با مدیریت درست می شود به اقتصاد شهر کمک و سبب اشتغال شود.

شهردار نکا با اشاره به اینکه این جشنواره شامل جشن های بومی و محلی و حتی بوم گردی نیز خواهد بود افزود: در این جشنواره تمبر ویژه تمشک و مربای تمشک نیز رونمایی و المان های ویژه تمشک در شهر نصب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره شامل ۶۰ غرفه است خاطر نشان کرد:  برگزاری مسابقه های عکاسی با موضوع تمشک، نقاشی کودکان و اجرای بازی های محلی نیز از دیگر برنامه های جانبی این جشنواره می باشد.

وی در پایان افزود: امیدواریم که همشهریان و هم استانی های عزیز در برپایی هرچه بهتر این جشنواره و بازدید از آن همراه ما باشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0