کمک 3میلیارد ریالی خیرین آملی جهت احداث مسکن برای خانواده های نیازمند و ایتام
20 خرداد 1397 ، دیدگاه 1
غلامحسین شفیع زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اینکه حضور خیرین آملی در تمام زمینه ها زبانزد در استان و کشور می باشد گفت: کمیته امداد، شورای اسلامی شهر را شعبه ای از خود بداند که این مجموعه در خدمت برای کارهای خیریه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران، معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل ، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر آمل، بخشداران، روسای ادارات، اعضای مجمع خیرین شهرستان آمل، نیکوکاران، خیرین و دیگر مهمانان، ویژه برنامه لذت لبخند سیمای طبرستان (مازندران) تحت عنوان جشن گلریزان در تالار برلیان (باغ صمیمی) با همکاری فرمانداری ویژه آمل، شورای اسلامی شهر، شهرداری آمل و کمیته امداد امام خمینی آمل، برگزار شد ، خیرین آملی مبلغ  3میلیارد ریال بصورت نقدی و نیز کمک های غیرنقدی جهت احداث مسکن برای 85 خانواده نیازمند وایتام شهرستان آمل کمک کردند.

غلامحسین شفیع زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اینکه حضور خیرین آملی در تمام زمینه ها زبانزد در استان و کشور می باشد گفت: کمیته امداد، شورای اسلامی شهر را شعبه ای از خود بداند که این مجموعه در خدمت برای کارهای خیریه است.

 وی اظهارداشت: کمیته امداد حامی مددجویان می باشد و در کمیته امداد امام خمینی آمل 6151 خانوار و10325 نفر را تحت پوشش خود دارد.

 رییس شورای اسلامی شهر آمل تاکید کرد: یکی از کارهای مهم کمیته امداد در سال گذشته تهیه 34 مسکن بوده و141 مورد تعمیرات و بازسازی مسکن مددجویان صورت گرفته است.

رضا نوروزی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران گفت: در سال 96 تعداد 330 ساخت مسکن در تعهد کمیته امداد استان بود، اما خوشبختانه 575 واحد احداث شد که بخشی از طریق روحانیون در دریافت زکات و خیران و بخشی نیز از طریق اعتبارات مرکز تامین شد و در 6 ماه نخست امسال 50 درصد واحدهای مسکونی با کمک بسیج سازندگی احداث شد.

وی با بیان این که در سال 97 برای ساخت 400 واحد مسکن برنامه ریزی شده، اما برنامه کمیته امداد استان افزایش این واحدهای مسکونی به بیش از 700 واحد است تصریح کرد: متاسفانه معضل بزرگ سد راه این برنامه ریزی، کمبود زمین در مازندران است.

نوروزی گفت: در استان مازندران تعداد 4500 مستاجر تحت پوشش کمیته امداد و 8 هزار خانه غیرمقاوم در سطح روستاها وجود دارد که نیازمند ساخت و مقاوم سازی است.

حسن قربانی مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل با قدرشناسی از همت والای خیرین شهرستان در کمک رسانی به مددجویان تحت پوشش این کمیته گفت: تعداد 6006 خانوار با 9622 نفر تحت عنوان کمک معیشت بگیر، بهره مند از خدمات امداد به غیر از مستمری مددجویان این کمیته هستند.

 وی با اشاره به خدمات مسکن و ساختمان به مددجویان تحت پوشش یادآورشد: احداث و خرید مسکن شهری به تعداد 17 مورد، مساعدت مسکن روستایی به تعداد 16 مورد، احداث کلی ساختمان به تعداد 46 مورد، تعمیرات جزیی به تعداد 44 مورد، احداث حمام مناطق عادی به تعداد 20 مورد، احداث سرویس بهداشتی مناطق عادی به تعداد 8 مورد، احداث حمام و سرویس بهداشتی مناطق محروم به تعداد 15 مورد، حصارکشی اطراف ساختمان مددجویی به تعداد 2 مورد ، احداث آشپزخانه (مددجویان عائله مند فاقد درآمد) به تعداد 6 مورد و معافیت انشعابات شهری و روستایی (آب ، برق و گاز) صورت گرفته است.

 مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل با تاکید بر اجرای طرح اکرام و حمایت ایتام عنوان داشت: کمیته امداد امام خمینی در سال 96 تعداد 470 فرزند یتیم خانواده های مورد حمایت را خدمات داده است و در اجرای طرح اکرام، امر معاضدت و حمایت 470 نفر یتیم به تعداد 1890 نفر حامی خیر و نیکوکار واگذار شده است و در سال 96 مبلغ 9 میلیارد ریال جمع آوری گردیده است.

 قربانی ادامه داد: در سال 96 تعداد 220 فرزند محسنین خانواده های تحت پوشش را مورد حمایت انواع خدمات داشتیم و در سال 96 مبلغ 4 میلیارد ریال جمع آوری شده است.

وی در پایان درخصوص جمع آوری مبلغ  9 میلیارد ریال در جشن نیکوکاری، مبلغ   1 میلیارد ریال در جشن عاطفه ها، مبلغ 1 میلیارد ریال در طرح مفتاح الجنه و مبلغ 11 میلیارد ریال که در طرح زکات سال 96 جمع آوری شد مطالبی را عنوان داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. ملیحه بزمی

    ملیحه بزمی

    پس چرا کمیته امداد بهشهر برای ما خونه نمیسازززه تو حیاط پدر بزرگ.پددم فوت شده.سی سالمه با مادرم زندگی میکنم.تو یه اتاق سه در چهار.حموم نداریم اشپزخونه چوبی ک در حال فرو ریختنه.دسشویی مشترک.پس این خیرین ها کجان.اه