فرصت های ناب نیکوکاری یادداشتی ازعبدالرضا عزیزکمالی
9 خرداد 1397 ، دیدگاه 0
ماه رمضان ماه رحمت، مغفرت و مهمانی خداوند متعال است که فرصت نابی می باشد تا بتوانیم خوبی ها را برای خودمان رقم بزنیم و عاقبت بخیر شویم.

کمال آنلاین ، در روزهای گرانقدر و ارزشمند ماه مبارک رمضان قرار داریم که بهره گیری درست از لحظه های ناب این ماه می تواند زمینه ساز سعادت و تعالی انسان شود که زمان خوبی برای خودسازی و تقرب الی الله است.

ماه رمضان ماه رحمت، مغفرت و مهمانی خداوند متعال است که فرصت نابی می باشد تا بتوانیم خوبی ها را برای خودمان رقم بزنیم و عاقبت بخیر شویم.

ضرورت دارد همواره به یاد همنوعان بوده و در راستای دستگیری از نیازمندان و مستمندان جامعه قدم برداریم که ضرورتی مهم و اساسی است.

احسان و نیکوکاری و کمک به نیازمندان در دین مبین اسلام مورد توجه قرار گرفته است که انسان می تواند با قدم در کار خیر به مراتب والایی دست پیدا کرده و سعادت دنیوی و اخروی را برای خود رقم زند.

نیاز می رود انسان از فرصت های ارزشمندی چون ماه مبارک رمضان استفاده لازم را برده و به دنبال شکار لحظه ها باشد تا از تک تک فرصت های این ماه برای خود توشه معنوی رقم زند.

در این روزهای پرعظمت ماه مبارک رمضان، جشن های گلریزان ویژه کمک به نیازمندان برگزار می شود که می توانیم با مشارکت در این برنامه ها از اجر و پاداش بسیاری برخوردار شویم و به میزان توان خود یاریگر افراد نیازمند باشیم.

اگر فرصت حضور در جشن های گلریزان نیز برایمان فراهم نمی باشد، می توانیم با اهدای یک بسته خرما یا یک عدد نان یا هر چیز کوچک دیگری هم به یاری نیازمندان بشتابیم که نیت و اعتقاد قلبی برای کمک به همنوعان ارزش بسیاری دارد و می توانیم خودمان را در زمره نیکوکاران در ماه مبارک رمضان قرار دهیم.

اشتراک‌ گذاری خدمات و کالا از جمله دیگر مواردی است که می ‌تواند در حوزه مسئولیت اجتماعی تاثیرگذار باشد و صاحبان تخصص، خیران و افرادی که تمایل به مشارکت در رفع نیاز هموطنان در سراسر کشور دارند در این بخش می ‌توانند با  مشخص کردن نوع خدمت و منطقه‌ ای که در آن تمایل به ارائه خدمت دارند، آمادگی خود را جهت مشارکت و همکاری اعلام نمایند و کمیته امداد امام خمینی(ره)، کمپین خوب باشیم را ایجاد نمود و این کمپین درصدد است با تقویت روحیه جمعی در کمک به همنوع توسط تمامی افراد جامعه، سبب افزایش سرمایه اجتماعی و تقویت حس همدلی و مهربانی هم ‌میهنان شود که علاقمندان می توانند به پرتال کمیته امداد امام خمینی(ره) به آدرس https://portal.emdad.ir/ مراجعه نمایند که کارکنان این کمیته در اسرع وقت نحوه همکاری را برای شما تشریح خواهند کرد.

در پایان باید این نکته مهم را در خود یادآور شویم که همه ما انسان ها روزی از این سرای هستی می رویم و نیاز است با فعالیت در حوزه کارهای خیریه و نیکوکارانه، ره توشه ای ارزنده برای سرای آخرت فراهم نماییم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0