دوازدهمین همایش استانی کتابت وحی در آمل برگزار می شود
9 خرداد 1397 ، دیدگاه 0
امیر امیرنیا رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل در گفتگوی اختصاصی با کمال آنلاین گفت: این همایش همانند سال ‌های گذشته در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می ‌شود که بزرگان خوشنویسی و کتابت استان مازندران در آن شرکت دارند.

امیر امیرنیا رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل در گفتگوی اختصاصی با کمال آنلاین  گفت: این همایش همانند سال ‌های گذشته در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می ‌شود که بزرگان خوشنویسی و کتابت استان مازندران در آن شرکت دارند.

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش که سالانه برگزار می شود، ارتباط بیشتر خوشنویسان ممتاز و فوق ممتاز استان با یکدیگر و جوانان آینده دار این رشته هنری است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اشاره به اینکه خوشنویسان مطرح مازندران از شهرهای  استان در این همایش شرکت دارند، بیان کرد: امسال همایش استانی کتابت وحی در دو بخش برگزار می شود که در بخش نخست هنرمندان به کتابت قرآن تا وقت افطار می پردازند و در بخش دوم آیین اختتامیه همایش استانی کتابت وحی با حضور مسؤولان و هنرمندان انجام می شود.

امیرنیا با اشاره به اینکه هنرمندان خوشنویسی آیات قرآن را با خطوط ایرانی، نستعلیق، نسخ، ثلث، شکسته نستعلیق، تذهیب و کارهای حجمی کتابت می‌کنند، یادآور شد: استاد ارشد، برجسته و بزرگ خوشنویسی کشور کیخسرو خروش در این همایش حضور دارند.

وی گفت: آمل از شهرهای شاخص خوشنویسی و هنرهای مختلف در مازندران است که هنرمندان زیادی در این شهرستان در بخش‌ های متعدد هنری فعالیت گسترده دارند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اشاره به این که در این همایش 100 نفر از خوشنویسان شهرهای مازندران حضور دارند و کم سن ترین خوشنویس کشور ثمین برجسته از آمل نیز حاضر است بیان داشت: در این همایش همچنین از پیشکسوت خوشنویسی مازندران استاد موسی غفاری تجلیل بعمل خواهد آمد و یادمان هنرمند فقید مرحوم استاد عزت الله محمدی برگزار خواهد شد.

 امیرنیا افزود: نمایشگاه آثار خوشنویسی، گرافیکی، معرق و عکاسی با موضوعات  قرآنی از برنامه های جنبی دوازدهمین همایش استانی کتابت وحی در آمل خواهد بود.

وی اظهارداشت: همایش استانی کتابت وحی به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل، سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری آمل، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل، انجمن خوشنویسان شعبه آمل و موسسه کمال الملک برگزار می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0