در جلسه شورای توسعه ورزش شهرستان آمل چه گذشت ؟
7 خرداد 1397 ، دیدگاه 0
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان آمل : ورزش همگانی می تواند در روند توسعه پایدار و سلامتی تاثیر گذار باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، دکتر اسماعیل پهلوان رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان آمل در جلسه شورای توسعه ورزش شهرستان آمل، با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است،گفت: ورزش همگانی می تواند در روند توسعه پایدار و سلامتی تاثیر گذار باشد.

وی تصریح کرد: با نظر مساعد فرمانداری شهرستان و اداره کل ورزش و جوانان مازندران در هشت رشته ورزشی مسابقات جام رمضان در حال برگزاری بوده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل از استقرار دفتر نمایندگی ورزش و جوانان در بخش دابودشت خبرداد و افزود: با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان جلسات متعددی را در بخشداری دابودشت برگزار کردیم که اگر شرایط در بخش مهیا شود بعد از ماه مبارک رمضان دفتر نمایندگی ورزش و جوانان را افتتاح خواهیم کرد.

دکتر پهلوان با اشاره به رویکرد و سیاست ورزش و جوانان ،بیان کرد: وظایف وزارت توسعه و تعمیم ورزش ، آموزش و تربیت مربیان و داوران،ارتقا سطح حرفه ای با رویکرد اقتصادی،همگانی کردن ورزش، تاسیس و تجهیز ورزشگاه ها، صدور یا لغو پروانه باشگاهها، هدایت و حمایت هیات های ورزشی ،ارتباط با مراکزتخصصی علمی و ورزشی و تقویت نمودن بخش مشارکت های مردمی از سیاست های ورزش و جوانان شهرستان بوده است‌.

وی خاطرنشان کرد: سطح سلامت جامعه با ورزش تنظیم می گردد که باید در این خصوص مشکلات و معضلات ورزش را کاهش دهیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل ادامه داد: باید اقتصاد،اجتماع و فرهنگ را در ورزش وارد کنیم،بیش از 45 درصد صنعت استان در شهرستان وجود دارد که با کمک آنها باید ورزش کارگری را فعال کنیم.

دکتر پهلوان اضافه کرد: باید ورزش دانش آموزی و دانشجویی را در شهرستان فعال کنیم و باید هیات ورزشی آن مشخص شود تا در بحث اجتماع و فرهنگ در ورزش فعالیت داشته باشیم.

وی در پایان گفت: بصورت ماهانه جلسه شورای توسعه ورزش شهرستان برگزار شود تا مشکلات و معضلات ورزش و جوانان شهرستان بهتر پیگیری شود.

حسین احسانی معاون فرماندار ویژه شهرستان آمل بر لزوم‌ تشکیل هیات دانش آموزی و دانشجویی تاکید کرد و گفت:در بحث دانش اموزی ۵۸ هزار دانش آموز داریم که توجه آموزش پرورش به ورزش دانش اموزی بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: تشکیل هیات دانشجویی بسیار خوب است ، استان مازندران و آمل در حوزه وززش قهرمانی بسیار خوب است.

معاون فرمانداری ویژه شهرستان آمل با بیان اینکه آمل پتانسیل بسیار بالایی در ورزش دارد،افزود: با توجه به ظرفیت دانشگاه و دانشجویی شهرستات قطعا در بحث دانشجویی می توانیم خوب عمل کنیم.

 احسانی با اشاره به اینکه بیش از ۴6 درصد صنعت استان در آمل وجود دارد،ادامه داد: باید در ورزش کارگری بهتر عمل کنیم‌ و هیات کارگری فعال شود‌.

وی خاطرنشان کرد: با فعال شدن نمایندگی ها می توانیم در توسعه ورزش در بخش ها کمک کنیم و باید شورای ورزش در روستاها تشکیل شود.

محمدرضا نصیری بخشدارمرکزی آمل با اشاره به اینکه درتمام بوستان های روستایی وسایل ورزشی توسط دهیاران نصب گردیده است گفت : انتظارداریم که امکانات ورزشی که در شهر توزیع می شود به روستاها توجه ویژه ای صورت گیرد .

وی یادآورشد : بخش مرکزی آمل آمادگی دارد تا درساخت سالن ها واماکن ورزشی در روستاها با تامین اعتبارات اقدام کند .

 بخشدار مرکزی آمل اشاره کرد : دراین بخش درجهت ارتقا ء سلامت روستائیان بمناسبت های مختلف همایش پیاده روی های خانوادگی برگزارمی شود .

دراین جلسه روسای هیئت های ورزشی شهرستان ونمایندگان ادارات درخصوص ایجاده روحیه شادابی دربین مردم مطالبی راعنوان داشتند .

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0