برخورد جدی با فروشندگان کود، ونهاده های کشاورزی غیراستاندارد به کشاورزان
7 خرداد 1397 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : 23 روستا مشکل کم آبی دارند وبا توجه به اینکه شرکت نفت کار سوخت رسانی برای چاههای کشاورزی را شروع کرد امیدواریم هرچه سریعتر مشکل کم آبی این چند روستا حل گردد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، سید جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در جلسه شورای کشاورزی شهرستان آمل که با حضور دیگر مسئولین ادارات و نهادهای برگزار گردید با اشاره به اینکه حدود 73500 هکتار از اراضی معادل 97 درصد نشاء کاری انجام شده است گفت : باتوجه به اینکه کار آماده سازی اراضی نیز 5/1 ماه قبل انجام گردیده کشاورزان کمتری در زمینه خشکسالی دچار مشکل می باشند .

وی افزود : 23 روستا مشکل کم آبی دارند وبا توجه به اینکه شرکت نفت کار سوخت رسانی برای چاههای کشاورزی را شروع کرد امیدواریم هرچه سریعتر مشکل کم آبی این چند روستا حل گردد .

فرماندار ویژه آمل  اظهار داشت : 3200 هکتار از زمینهای کشاورزی بیمه آنها انجام گردید وباتوجه به مشکلات پیش روی صندوق های بیمه کننده امیدواریم هرچه سریعتر به تعهدات خود عمل نمایند و دست یاری به سمت همه روستائیان ، کشاورزان ،دهیاران و شوراهای اسلامی دراز می نمائیم تا مشکلی دراین خصوص پیش نیاید .

رسولی افزود : کودهایی که به کشاورزان تحویل داده می شود دارای تأدیه فنی و با نرخ مصوب دولتی به کشاورزان به فروش می رسد و در شهرستان آمل نیز با تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هرگونه تخلفات در رابطه با عرضه کودها و نهاده های کشاورزی غیراستاندار برخورد قاطع صورت می گیرد .

وی ادامه داد : دربخش  کشاورزی540 در سامانه کارا ثبت نام کردند و تعداد پرونده های تأیید شده تاکنون 37 پرونده با اشتغالزایی 118 نفر و در بحث اشتغال روستایی 26 پرونده با 116 نفر اشتغالزایی وبا پرداخت اعتباری بالغ بر 160 میلیارد تومان تسهیلات بانکی در دست بررسی می باشد . 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0