بخش دشت سر پیشتاز بوم گردی در مازندران
29 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
جلسه دهیاران بخش دشت سر آمل با حضور امام جمعه دابو و دشت سر، بخشدار دشت سر، فرمانده پاسگاه انتظامی دابودشت، نمایندگان ادارات و دهیاران، در مسجد روستای مهدیخیل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، جلسه دهیاران بخش دشت سر آمل با حضور امام جمعه دابو و دشت سر، بخشدار دشت سر، فرمانده پاسگاه انتظامی دابودشت، نمایندگان ادارات و دهیاران، در مسجد روستای مهدیخیل برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی زاده امام جمعه دابودشت و دشت سر با قدردانی از تلاش و زحمات دهیاران در آبادانی روستاهای بخش گفت: متاسفانه عده ای نابخرد به دنبال این هستند تا بتوانند بین این دو بخش اختلاف افکنی کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه سوءاستفاده کنندگان به دنبال این هستند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند افزود: بخشداران و تمام عزیزان در این دو بخش شبانه روز مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

امام جمعه دابو و دشت سر با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان تمهیداتی توسط دهیاران گرفته شود که در تمام مساجد روستاهای بخش روحانی داشته باشیم.

تقی زاده با بیان اینکه مسجد سنگراست اظهارداشت: ما تربیت یافتگان مساجد هستیم که توانستیم مبانی خدایی و آموزه های دینی را فرا بگیریم.

وی همچنین از توافق بعمل آمده با شرکت اتکا جهت خرید برنج کشاورزان با پیگیری استاندار مازندران خبرداد.

دکتر علی فرشیدفر بخشدار دشت سر با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان از روحانیون که باعث نزدیک شدن قلب ها می شود بیشتر استفاده گردد افزود: برای پیشبرد امور در روستاها تمام دهیاران باید برنامه 6 ماهه اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی را تنظیم و آماده کنند.

وی با تاکید براینکه حضور دهیاران در روستاها بسیار مهم است عنوان داشت: انضباط مالی باید در سرلوحه کاری دهیاران قرار گیرد و امیدواریم که بتوانیم با کمک هلال احمر شهرستان بزودی 2 خانه هلال را در این بخش راه اندازی کنیم.

بخشدار دشت سر با اشاره به اینکه دهیاران باید در بحث اشتغال ورود پیدا کنند تصریح کرد: وام های خوداشتغالی در روستاها در حال پرداخت می باشد و دهیاران تمهیداتی را برای جذب سرمایه گذار بکارگیرند.

فرشیدفر یادآورشد: خوشبختانه بخش دشت سر توانسته است در امر بوم گردی نگاه تمام مسئولین استانی و شهرستانی را به خود جلب کند که شاهد حضور گردشگران خارجی از ژاپن و روسیه در مرکز بوم گردی عاروس ویشه بودیم.

وی اضافه کرد: در بخش دشت سر 9 روستا به عنوان پایلوت بوم گردی انتخاب شدند که امیدواریم در جذب توریست و سرمایه گذاری گامهای خوبی را برداریم.

سرگرد نورمفیدی فرمانده پاسگاه انتظامی دابودشت ضمن قدردانی از همکاری دهیاران بخش در جهت برقراری امنیت گفت: مردم قضاوت کننده خوبی هستند و تمام حرکات ما را زیرنظر دارند و تمام اعمال ما را به چشم نظام نگاه می کنند.

وی اشاره کرد: شوراها و دهیاران از ظرفیت نیروی انتظامی برای برقراری امنیت استفاده کنند و مدیریت روستایی در توسعه امنیت پایدار می تواند تاثیر گذار باشد.

وی تاکید کرد: اگر امنیت در روستاها وجود داشته باشد کار شما نمود پیدا می کند و باید رویکرد و دیدگاه را به سمت کارهای پیشگرانه تغییر دهیم و اگر در این عرصه هزینه نکنیم باید در کشف جرم بیشتر هزینه کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0