درجلسه کميته پدافند غيرعامل شهرستان آمل مورد تاکید قرارگرفت ؛
24 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
ساخت خانه هلال روستايي در شهرستان آمل افزايش يابد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سيد جعفر رسولي معاون استاندارو فرماندار ويژه شهرستان آمل در جلسه کميته پدافند غيرعامل افزود : خانه هلال روستايي بايد در شهرستان آمل افزايش يابد و بعد از اتمام خانه هلال روستايي در روستاها خانه هلال محلات را استارت زده تا بتوان از ظرفيت موجود منطقه استفاده لازم را نمود .

وی اظهار داشت : تمام ادارات و نهادهاي شهرستان و دستگاههاي خدمات رسان بايد در هرزمان ممکن آمادگي لازم را داشته باشند تا در صورت نياز به شهروندان خدمات دهي مناسب را داشته باشند .

فرماندار ويژه شهرستان آمل گفت : ساختمانهاي جديد که براي ساخت طراحي مي گردند توسط شهرداريها و دهياريها و سازمان نظام مهندسي نظارت بيشتري در اين زمينه داشته باشند که  اصول فني را رعايت نمايند و در آن طراحي پناهگاهي براي زمان اضطراري طراحي نمايند .

جمشید نیکزاد، رییس هلال احمر شهرستان آمل با بیان اینکه در شهرستان امل حوادث زیادی داریم که نیاز است بحث پدافند غیرعامل جدی تر گرفته شود، گفت: به دنبال آماده سازی طرح شناسنامه امدادی شهرستان آمل هستیم که در آن تمامی ظرفیت های شهرستان حین وقوع اتفاقی برای استفاده وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح علاوه بر شهرها، تمام ظرفیت های شهرستان شناسایی خواهد شد، اعلام کرد: امروز در منطقه آلشرود خانه هلال افتتاح شد که نیاز آن منطقه بود.

نیکزاد با بیان اینکه 16 خانه هلال در آمل باید احداث شود، تاکید کرد: 6 خانه هلال تا به حال افتتاح شده و نیاز است که بخشداران و دهیاران این موضوع را به جد پیگیر باشند.

رییس هلال احمر شهرستان امل با اشاره به جمع آوری کتاب مدیریت بحران در آمل خاطرنشان کرد: با شناسایی زیرساخت ها و نقاط حادثه خیز و منابع موجود در یک کتاب به راحتی می توان در زمان بروز اتفاق از آن بهره برد.

وی در خاتمه گفت: با همکاری شهرداری آمل به دنبال احداث پارک ایمنی در امل هستیم تا فرزندانمان با برخی حوادث به خوبی اشنا شوند تا عکس العمل درست در لحظه داشته باشند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0