گزارش کامل اتفاقات قرعه‌کشی جام ملت‌ها/ ایران حریفانش را شناخت
15 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
مراسم قرعه کشی هفدهمین دوره رقابت های فوتبال جام ملت های آسیا با حضور نمایندگان ۲۴ کشور شرکت کننده برگزار شد و تیم ملی فوتبال ایران حریفان خود را شناخت.

به گزارش خبرنگار مهر، هفدهمین دوره رقابت های فوتبال جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۹ به میزبانی امارات برگزار خواهد شد. به همین خاطر مراسم قرعه کشی این دوره از مسابقات از ساعت ۲۰ امروز جمعه به وقت ایران در شهر دبی و با حضور نمایندگان ۲۴ کشور آغاز شد.

سیدبندی این رقابت‌ها در مراسم قرعه‌کشی به شرح زیر است:

سید یک: امارات، ایران، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و عربستان

سید ۲: چین، سوریه، ازبکستان، عراق، قطر و تایلند

سید ۳: قرقیزستان، لبنان، فلسطین، عمان، هند و ویتنام

سید ۴: کره شمالی، فیلیپین، بحرین، اردن، یمن و ترکمنستان

حضور نمایندگان ایران
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و علی دایی سرمربی تیم فوتبال سایپا که عنوان آقای گلی جهان را در اختیار دارد به عنوان نمایندگان ایران در این مراسم حضور داشتند. سرور جباروف بازیکن تیم فوتبال استقلال هم در این مراسم حاضر بود اما او از ازبکستان به این مراسم دعوت شده است.

اسپانسر توپ آسیا تغییر کرد
درحالی که طی سالهای اخیر فوتبال آسیا از شرکت نایکی استفاده می کرد، قبل از مراسم قرعه کشی هفدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا قرارداد همکاری کنفدراسیون آسیا با شرکت مولتن برای تامین توپ های آسیا امضا شد.

پخش کلیپ قهرمانان آسیا
در ابتدای این مراسم کلیپی از قهرمانان ادوار گذشته به نمایش درآمد و مورد استقبال حاضران در مراسم قرار گرفت. پس از آن نیز برخی اسپانسرهای کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شدند و جام قهرمانی این مسابقات بر روی سن قرار گرفت.

قهرمان ۵ میلیون دلار دریافت می کند
براساس اعلام مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم قهرمان هفدهمین دوره جام ملت های آسیا مبلغ ۵ میلیون دلار جایزه اهدا خواهد شد. تیم دوم ۳ میلیون دلار دریافت می کند و تیم های سوم و چهارم هر کدام یک میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

علی دایی برای برداشتن قرعه دعوت شد
کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران که به عنوان آقای گل جهان در این مراسم حضور داشت جزو بازیکنان قدیمی بود که برای برداشتن قرعه به روی سن دعوت شد.

* قرعه کشی به شرح زیر است: 

گروه A: بحرین، هند، تایلند، امارات

گروه B: اردن، فلسطین، سوریه، استرالیا

گروه C: فیلیپین، قرقیزستان، چین، کره جنوبی

گروه D: یمن، ویتنام، عراق، ایران

گروه E: کره شمالی، لبنان، قطر، عربستان

گروه F: ترکمنستان، عمان، ازبکستان، ژاپن

امیدواری علی دایی
بهترین گلزن جهان و کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد این تیم بتواند در جام ملت های آسیا نمایش خوبی داشته باشد. دایی در این مراسم قرعه تیم های سید یک را برداشت و قرعه تیم ملی ایران را هم او از گلدان خارج کرد.

میزبان در دیدار افتتاحیه مقابل بحرین
امارات و بحرین در دیدار افتتاحیه جام ملت های آسیا به مصاف یکدیگر خواهند رفت. دیدار افتتاحیه شنبه ۱۵ دی (۵ ژانویه) و دیدار فینال ۱۲ بهمن در امارات برگزار خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0