احداث فرودگاه اطفای حریق شمال کشور در آمل / زندان آمل فرهنگسرا می شود
15 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
یوسفیان ملا با اشاره به بازدید دکتر نوبخت از سد هراز و اختصاص 80 میلیارد تومان برای تسریع در کار ادامه داد: سد هراز به تنهایی 27 درصد آب استان را تامين مي کند، در حالي که اگر همه سدهاي استان کامل پر شود، فقط 8 درصد آب را تامين مي کنند که باید این سد به سرعت پيش رود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس در جلسه شورای اداری شهرستان آمل با بیان اینکه مازندران با کمال تأسف هم در دوران طاغوت و هم در دوران دولت هاي گذشته داراي مشکلات فراوان بوده است گفت: سد لار باتوجه به قدمتي که دارد براي استان مازندران و شهر آمل در نظر گرفته شد اما باتوجه به کم کاري هايي که وجود داشته نسبت به مردم مازندران ظلم شده است.

وی ادامه داد:  95 درصد آب سطحي و روان استان خوزستان، اصفهان، آذربايجان غربي، کردستان و... مهار شد، ولي در مازندران 95 درصد آب مهار نشده و به دريا مي ريزد.

نماینده مردم آمل درمجلس تصریح کرد: مازندران مديراني داشت که تعصبي به مازندران نداشتند و وقتي وزير يا شخصيتي شدند، انگار مازندراني ها دشمن خوني شان هستند و نگاهي به مازندران نکردند و صحبت مازني نيز نمي کردند که مازندران حیات خلوت مسئولین بود و بیایند در کنار دریا به تفریح وقت شان را بگذارند ولی کشاورز مازندراني بايد به آسمان نگاه کند تا باران ببارد.

یوسفیان ملا با اشاره به بازدید دکتر نوبخت از سد هراز و اختصاص 80 میلیارد تومان برای تسریع در کار ادامه داد: سد هراز به تنهایی 27 درصد آب استان را تامين مي کند، در حالي که اگر همه سدهاي استان کامل پر شود، فقط 8 درصد آب را تامين مي کنند که باید این سد به سرعت پيش رود.

وي اظهارد اشت: وقتي سد تمام شود، بخشي از آن آب 10  ميليون متر مکعب براي آمل و اطراف کافي است و در حالي که در سد 600 ميليون متر مکعب آب پشت آن مهار مي شود.

نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به عدم پرداخت آب بها توسط کشاورزان گفت: از سال 84 در قانون بودجه تکرار می کنیم که گرفتن حق آبها از کشاورزان ممنوع می باشد و خلاف قانون است که به دلیل ممنوعیت در گرفتن 4 میلیارد تومان به آب منطقه ای مازندران کمک کردیم.

یوسفیان ملا با اشاره به مصوب شدن مطالعه، اجرا و ساخت فرودگاه امداد و اطفای حریق شمال کشور در شهرستان آمل تاکید کرد: زمین مربوطه در گاودشت از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت راه منتقل شد و به دنبال سندسازی هستیم و مجلس دولت را مکلف به مطالعه و اجرا در خصوص ساخت این فرودگاه در آمل کرد.

وی با بیان اینکه سعی شد تا در ردیف بودجه استان رقم هایی اضافه شود، افزود: هواپیماهای اطفای حریق می توانند 20 هزار لیتر آب را حمل کنند و هفته ای 2 الی 3 بار پرواز کنند.

وی با اشاره به امضا شدن قرارداد هواپیماهای دارای تانکر آب در اصفهان خاطرنشان کرد: باد هلیکوپتر حریق را افزایش می دهد و گاها آتش سوزی در مکان هایی است که صعب العبور است و انسان نمی تواند به آن عرصه دسترسی داشته باشد که در این صورت تنها باران می تواند آن را خاموش کند.

یوسفیان ملا تاکید کرد: با احداث این فرودگاه در آمل پرواز هواپیما برای خاموش کردن جنگل های استان های شمالی و استان های مجاور در سریع ترین زمان صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم امل و لاریجان ادامه داد: این موضوع در قانون بودجه 97 بصورت فرودگاه اطفای حریق شمال کشور در آمل آورده شده است.

نماینده مردم آمل درمجلس با تاکید بر اینکه اکثر بخش های مهم محور هراز اعم از تونل و پل ها احداث شده و تنها وصل کردن آنها به یکدیگر باقی مانده، اظهار کرد: 80 میلیارد تومان برای سد و 40 میلیارد تومان بودجه داخلی ادارات شهرستان و 34 میلیاردتومان برای پل روگذر هزار سنگر و 17 میلیارد و 500 میلیون تومان برای شهرداری آمل جهت احداث سالن و تعریض خیابان امام رضا تخصیص یافت.

یوسفیان ملا با اشاره به اقدامات مربوط به زباله سوز آمل ادامه داد: وزارت کشور به دنبال مکانی برای احداث زباله سوز در آمل بود که پس از ارائه گزارش پاساکش موافقت خود را برای تخصیص 150 میلیارد تومان از 1 هزار میلیارد بودجه سالانه به پاساکش بعد از شروع اقدامات و آماده شدن فضا اعلام نمود.

وی با بیان اینکه مجلس دولت را مکلف کرد که با خرید زندان آمل آن را در اختیار شهرداری یا وزارت فرهنگ و ارشاد در جهت ساخت فرهنگسرا قرار دهد، گفت: هزینه خرید بین 20 تا 40 میلیارد تومان خواهد بود که دولت آن را خریداری خواهد کرد.

وی همچنین از  آگهی قطعه دوم مترو که در سایت وزارت راه است و منتظر مابقی اقدامات هستیم خبرداد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0