شب فوتبالی قائمشهر/ سلام مازندران به لیگ برتر
13 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
شب فوتبالی مازندران به صبح رسید و طلسم ۲۴ ساله قائم‌شهر شکست و تیم نساجی توانست بعد از ۱۴ سال، مازندران را لیگ برتری کند.

از عصر یکشنبه که با برد تیم نساجی قائم‌شهر در هفته سی و چهارم لیگ دسته اول فوتبال کشور برابر راه‌آهن که در تهران برگزار شد تا پاسی از بامداد دوشنبه، حال و هوای مناطق مختلف مازندران از جمله قائم‌شهر فوتبالی بود و کارناوال‌های شادی در مناطق مختلف برپا بود.

در ایام اعیاد مبارک شعبانیه، بعد از پایان بازی ببرهای تیم نساجی قائم‌شهر در مقابل راه‌آهن تهران، و برد شیرین، قائم‌شهر شادترین شهر  لقب گرفت و هزاران شهروند قائم‌شهری عاشق، به خیابان‌ها آمده و راه‌یابی تیم محبوبشان به لیگ برتر را جشن گرفتند.

شهری که تا صبح خواب نداشت و همه‌جا صدای بوق و تشویق مردمی بود که تیم نساجی را امید شهر خسته می‌دانستند و حالا امیدشان باغیرت و مردانگی جنگید، تا شهر خسته را به شهری امیدوار و شاد تبدیل کرد.

قدیمی‌ترین تیم فوتبال مازندران و شاگردان جواد نکونام را ۲۵ هزار هوادار باغیرت در تهران همراهی کردند و بیش از ۹۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه تختی تهران، محل مسابقه را به خود اختصاص دادند، عاشقانی که سختی‌های راه قائم‌شهر تا تهران را به جان خریده و ساعت‌ها قبل از بازی در ورزشگاه حضور داشتند.

روز مسابقه همه مازندرانی‌های هوادار نساجی در ورزشگاه حضور داشتند، از قوی‌ترین مرد جهان، بهداد سلیمی گرفته تا آقای گل لیگ، علی علی پور، نمایندگان قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی گرفته تا دیگر مسئولان کشوری استانی و شهرستانی، مردم وفادار، همه و همه آمده بودند تا تیم نساجی را تشویق کنند.

ورزشگاه تختی یکسره شاهد تشویق بی‌سابقه هوادارانی بود که نظیرشان را جایی سراغ نداریم وو اما به‌جز ورزشگاه تختی تهران در شهرستان قائم‌شهر هم غوغایی برپا بود، به همت شورای شهر قائم‌شهر تلویزیون شهری، در مرکز شهربازی دو تیم را به‌طور مستقیم نشان می‌داد و هزاران نفر از همه اقشار، پیر و جوان، زن و مرد بیش از ۹۰ دقیقه سرپا ایستادند و با هیجان زیاد نظاره‌گر بازی بودند.

لحظاتی که نساجی حمله می‌کرد و یا گل می‌زد صدای هلهلهٔ جمعیت و پایکوپی، شهر را به لزره درمی‌آورد. هیجان و شور عشق وصف‌ناشدنی در چهره همه موج می‌زد، همه نگاه‌ها به قاب جادویی مانیتور دوخته‌شده بود و صدای یا ابوالفضل جمعیت در مواقع حساس بازی نشان از توکل همه به یاری پروردگار و ائمه اطهار داشت.

و بالاخره پس از کش‌وقوس‌های فراوان بازی و باخت تیم خونه به خونه در مقابل تیم نفت مسجد سلیمان نساجی بعد از برد شیرین در مقابل راه‌آهن تهران به‌عنوان تیم دوم، به لیگ برتر صعود کرد.

اما بعد از برد نساجی و راه‌یابی به لیگ برتر، همه آنانی که در خانه‌هایشان بازی را تماشا کرده بودند به خیابان‌ها آمده و به جمع چند هزارنفری که از مانیتور شهری، بازی را دیده بودند، پیوستند. هیچ‌کس سر از پا نمی‌شناخت، شعارهای نساجی (امید شهر خسته) آسمان قائم‌شهر را عطرآگین کرده بود و هرکس با هر وسیله‌ای که می‌توانست احساسات خود را به نمایش می‌گذاشت، از نوجوان دانش‌آموزی که کوله‌پشتی مدرسه‌اش را بر دوش داشت و با پول‌توجیبی‌اش یک قوطی اسپری برف شادی خریده بود و برف‌هایش را بر سر عاشقان نساجی می‌پاشید، گرفته تا ماشین عروس و دامادی که با گلهای قرمز کلمه نساجی را روی شیشه ماشین خود تزیین کرده بود، همه آمده بودند تا صعود تیم محبوبشان را جشن بگیرند.

داماد خوشحال ماشین عروس هوادار نساجی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از برد نساجی بسیار خوشحالم.

 مهران امیدیان فرزند یکی از کارگران بازنشسته کارخانه نساجی، هوادار دیگری است که پرچم قرمزرنگ نماد تیم محبوبش را بردوش دارد و پیاپی بر شیپور می‌دمد، به خبرنگار مهر می‌گوید: عاشق نساجی هستم و به عشق نساجی آمده‌ام تا ارادت خود را به بازیکنان باغیرت که مردانه جنگیده‌اند ثابت کنم.

حسین علیزاده از دیگر هواداران تیم نساجی است و در کلاس نهم درس می‌خواند، به میدان طالقانی قائم‌شهر آمده تا در جشن پیروزی تیمش سهیم باشد، اظهار می‌دارد: برای برد تیم نساجی دعا کردم چراکه این تیم لیاقت رفتن به لیگ برتر را داشت.

برد شاگردان جواد نکونام، موج عظیمی از تبریک‌ها، پیام‌ها، استوری های جالب و فیلم و عکس‌های ابراز احساسات هواداران، را در فضای مجازی ایجاد کرد. آیت الله معلمی امام‌جمعه قائم‌شهر و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در پست اینستاگرامش، صعود تیم نساجی به لیگ برتر را به همه مازندرانی‌های ولایت مدار و غیوراز جمله قائم‌شهری‌های ورزش دوست تبریک گفت و افزود: از همه دلاورمردان تیم مقتدر نساجی و هیئت فوتبال قائم‌شهر و مربی موفق و سخت‌کوش تیم نساجی آقای جواد نکونام تشکر و تقدیر دارم که بعد از دو دهه این تیم را در جایگاه واقعی خود قرار داده و برند نساجی را احیا کرد.

علی علی پور بازیکن قائم‌شهری تیم پرسپولیس و آقای گل لیگ، هم اظهار داشت: خدا را شاکرم که نساجی به لیگ برتر صعود کرد، همه ما استرس داشتیم و لیاقت مردم بود که نساجی به لیگ برتر صعود کند و قائم‌شهر یک تیم در سطح اول فوتبال ایران داشته باشد.

پاداش ۲۰۰ میلیون تومانی شهرداری و شورا برای نساج ها

محسن تنابنده هنرپیشه و کارگردان و بازیگر سریال پایتخت در پست اینستاگرام خود، نوشت: تبریک به نساجی قائم‌شهر ریشه‌دار. بهمن معین پور شهردار قائم‌شهر در اینستاگرامش از اختصاص پاداش ۲۰۰ میلیون تومانی از سوی شورای شهر و شهرداری به تیم نساجی قائم‌شهر خبر داد.

محمد عباس زاده گلر نساجی که در صعود نساجی به لیگ برتر نقش بسزایی داشت، وقتی‌که متن دل نوشته‌ای به علی دایی نوشت و از او اجازه خواست تا به تیم نساجی بازگردد و تیمش را به لیگ برتر بیاورد همه مسخره‌اش کردند اما امروز او نشان داد که همانند یک سوپرمن، تیمش را راهی لیگ برتر کرد.

جواد نکونام سرمربی ۳۷ ساله تیم نساجی که در مدت کوتاه سرمربیگری نساجی از ۹ بازی بدون باخت، ۷ برد را در کارنامه‌اش دارد، صعود تیم نساجی به لیگ برتر را به همه مردم تبریک گفت و افزود: تیم نساجی به خاطر حضور هواداران عاشق خود لیاقت داشت که به لیگ برتر صعود کند

باشگاه فوتبال نساجی مازندران یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در شهر قائم‌شهر، استان مازندران قرار دارد و با ۵۹ سال سابقه بعد از استقلال و سپاهان سومین تیم باقدمت و اصالت حاضر در لیگ برتر فصل آینده محسوب می‌شود.

نساجی در سال ۱۳۳۸ خورشیدی تأسیس شد و قدیمی‌ترین باشگاه فوتبالی سه استان شمالی کشور و یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های زنده کشور است. تیم فوتبال نساجی مازندران در لیگ‌های جام قدس ۱۳۶۸ و جام آزادگان در سال‌های ۱۳۷۰, ۱۳۷۱, ۱۳۷۲, ۱۳۷۳ حضورداشته و همواره از تیم‌های شهرستانی مدعی این رقابت‌ها محسوب می‌شده است، به‌طوری‌که گرفتن امتیاز از بازی‌های خانگی نساجی مازندران برای حریفان نساجی حتی پرسپولیس و استقلال کاری سخت و ناشدنی بود.

این تیم پس از سقوط کارخانجات نساجی همواره با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کرد و حتی واگذاری آن به بخش خصوصی هم نتوانست از مشکلات کمرشکن این تیم بکاهد. مشکلات این تیم ادامه داشت تا این‌که در سال ۱۳۸۷ با خلع ید قانونی مدیرعامل و مالک آن از سوی دولت و واگذاری آن به هیئت تربیت‌بدنی شهرستان قائم‌شهر با مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان و تقبل کردن تمام بدهی‌های این تیم به مهدی پرهام مدیرعامل شرکت پولادین سازه جهان فروخته شد. پرهام نیز بعد از بدقولی‌های پیاپی مسئولان سیاسی و ورزشی استان مازندران بعد از ۸ سال تیمداری در لیگ دسته اول، در تعطیلات نیم‌فصل سال ۱۳۹۵ سهام باشگاه را به فرهاد صنعتی فر منتقل کرد.

و بالاخره در روز نهم اردیبهشت سال جاری طلسم ۲۴ ساله تیم ۵۹ ساله نساجی، باغیرت مردان جنگجو و حمایت هواداران عاشق شکسته شد و با پیروزی بر حریف و با ۶۴ امتیاز به لیگ برتر فوتبال کشور راه یافت.

و اما حالا این امید شهر خسته که لیگ برتری شده است نیاز به حمایت مسئولان دارد، تا آستین همت را بالا بزنند و کاستی‌های ورزشی شهر را رفع کنند تا شأن یک تیم لیگ برتری حفظ شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0