ضرورت توجه ویژه مسئولین برای فضای ناکافی مطالعه در آمل
13 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
فضای کتابخانه ای شهر آمل مطلوب نیست و از کمبود فضا رنج می برد که ضرورتی اساسی است تا فکری برای راه اندازی شایسته کتابخانه مرکزی آمل نیز صورت گیرد تا کتابخانه ای در جایگاه مقام والای مردم فرهنگ دوست و شهر فرهنگی آمل داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی از جمله امور مهم و اساسی است که ضرورت دارد از همه ظرفیتها برای تحقق این امر استفاده شود.

نیاز است سالن های مطالعه در سطح شهر گسترش پیدا کند که می توانیم مراکزی را در سطح پارکهای آمل به این امر اختصاص دهیم تا دانش آموزان، دانشجویان و دیگر شهروندان بتوانند برای مطالعه به آن نقاط مراجعه کنند.

فضای کتابخانه ای شهر آمل مطلوب نیست و از کمبود فضا رنج می برد که ضرورتی اساسی است تا فکری برای راه اندازی شایسته کتابخانه مرکزی آمل نیز صورت گیرد تا کتابخانه ای در جایگاه مقام والای مردم فرهنگ دوست و شهر فرهنگی آمل داشته باشیم.

شهرستان آمل در حوزه سرانه مطالعه در استان از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است اما از لحاظ سرانه فضا وضعیت مناسبی ندارد که باید فکر چاره ای اندیشیده شود.

امروز با توجه به پیشرفت های گسترده در حوزه علم و تکنولوژی و توسعه ظرفیت های علمی و دانشگاهی باید فضای کافی مطالعه وجود داشته باشد و عزم جدی از سوی مسئولان برای تحقق این امر مورد نظر قرار گیرد.

هر روز شاهد ازدحام مراجعین به کتابخانه مرکزی آمل و نوبت انتظار تا بازگشایی کتابخانه هستیم که به خاطر نبودن فضای کافی از ورود مراجعین اضافی جلوگیری می شود که این زیبنده شهر آمل نیست.

چند سالی است وعده هایی از سوی مسئولان استانی و شهرستانی مبنی بر ساخت کتابخانه مرکزی در خور جایگاه و مقام شهر آمل داده می شود اما در عمل اقدام شایسته ای صورت نپذیرفت که ضرورت دارد مسئولان تلاش جدی برای این امر داشته باشند و از همه ظرفیت ها استفاده کنند که رشد و ارتقای فرهنگ عمومی و علم و دانش ارتباط مستقیمی با وضعیت کتابخوانی دارد.

امید است در کنار کتابخانه مرکزی، توجه به توسعه فضای کتابخانه ای در نقاط حاشیه ای و روستایی شهرستان نیز مورد توجه ویژه مسئولان باشد تا توسعه فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به همه نقاط شهرستان آمل گسترش پیدا نماید و این دیار که از قدمت دیرینه فرهنگی برخوردار بوده و همواره در طول تاریخ از بزرگان و علمای بسیاری بهره برده است بتواند به حق شایسته خود در حوزه توسعه زیرساختها و ظرفیتهای فرهنگی دست پیدا نماید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0