قدردانی از تلاش بخشدار و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش امام زاده عبدالله آمل
10 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
همزمان با روز شوراها و با حضور نماینده مردم آمل درمجلس، فرماندار ویژه آمل، بخشداران، روسای ادارات، فرماندهان نظامی و انتظامی، بخشدار و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش امام زاده عبدالله، 33 پروژه عمرانی روستایی با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد ریال افتتاح وبه بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، همزمان با روز شوراها و با حضور نماینده مردم آمل درمجلس، فرماندار ویژه آمل، بخشداران، روسای ادارات، فرماندهان نظامی و انتظامی، بخشدار و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش امام زاده عبدالله، 33 پروژه عمرانی روستایی با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد ریال افتتاح وبه بهره برداری رسید.

یحیی عسگری پور بخشدار امام زاده عبدالله گفت: شوراهای شهر و روستا با بیشترین اعضا که از سوی مردم انتخاب می شوند، بیشترین تاثیرگذاری را بر روند توسعه دارند و انتخاب افراد اصلح، متخصص و کارآمد به عنوان اعضای شورا می تواند زمینه ساز توسعه باشد.

وی با قدردانی از حمایت ها و پیگیری های نماینده مردم آمل درمجلس و فرماندار ویژه آمل ادامه داد: خوشبختانه تمام اعضای شورای اسلامی بخش نیروهای کارآمد و دارای پختگی هستند که تمام مصوبات شورا توسط دهیاری اجرایی می شود.

 بخشدار امام زاده عبدالله با یادآوری اینکه تمام پروژه های این بخش در روز روستا، دهیار و شورا افتتاح می شود اظهارداشت: افتتاح پروژه ها در این روزها نشان از این است که مردم بدانند خدمتگذارانشان در روستا باحمایت دولتمردان چه خدماتی را ارائه می دهند و منتخبین بتوانند از خودشان دفاع کنند.

 عسگری پور با اشاره به اینکه شورای دوره پنجم نیروهای جوان هستند گفت: 85 درصد اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش امام زاده عبدالله دارای سواد بالاتر از دیپلم می باشند.

 وی با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به روستاها دارد افزود: نعمت روستاها کشاورزی است و روستایی باید در روستا بماند.

عسگری پور یادآورشد: برای اولین بار دولت برای روستاهایی که دهیار و شورا ندارد اعتبارات لازم تخصیص داده است.

وی گفت: از سال ۹۲ تا ۹۶ حدود ۲۳۸ درصد افزایش اعتبارات داشتیم که ۱۲۰ طرح به مبلغ ۴۲۰ میلیارد ریال اجرا شده است و 378 هزار و 891 نفر از این طرح ها بهره مند شدند.

 وی اظهارداشت: این پروژه ها شامل آبرسانی، جدول وکانیو، ورزشی، تسطیح زمین های رانشی، زیرسازی، تعریض معابر، برق رسانی و ... بوده است.

 عسگری پور با اشاره به اینکه در سالجاری ۶۸ پروژه در این بخش به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: این پروژه ها شامل نصب دوربین، تعریض معابر، آسفالت، تقویت برق روستاها است که 3200 خانوار بهره مند می شوند.

وی از افتتاح ۳۳ پروژه در روز شوراها در بخش امامزاده عبدالله خبرداد و افزود: پروژه های راه روستایی، توسعه شبکه برق روستاها، پروژه های کشاورزی و ... با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد ریال امروزشاهد  بهره برداری آنها هستیم .

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل درمجلس اظهارداشت: طی چندین سال گذشته در استان های جنوب کشور شروع به سدسازی شده که بدنبال آن ٩۵ درصد از آبهای سطحی را مهار و پنج درصد را به دریا رها کردند.

وی با انتقاد از رها سازی ٩۵ درصد از آب های سطحی مازندران به دریا گفت: این اتفاق یک ظلم به مردم مازندران بود.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه سد لار را برای کشاورزان مازندران ساختند اما از پشت سد، آب را به سمت تهران روانه کردند، گفت: طرح ایجاد سد مخزنی هراز از ٢۴ سال قبل مطرح شده بود که هر ساله آن را به تعویق می انداختند و در شهرهای دیگر شروع به سدسازی می کردند.

وی با بیان اینکه آب رودخانه ها جلوی چشم کشاورزان به دریا ریخته می شود و این یک ظلم بزرگ است، ادامه داد: دولت تدبیر و امید برای پروژه های عمرانی مازندران همت زیادی انجام داد و در سفری که به مازندران داشتند تنها به پروژه محوری هراز ۶٧۰ میلیارد تومان اختصاص دادند.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه با این شرایط وضعیت بد آب، اگر ساخت سد هراز شروع نمی شد تا چند سال دیگر پرونده کشاورزی در آمل برای همیشه بسته می شد و اگر مردم آمل برای خودشان کار نکنند هیچ کسی به داد ما نمی رسد، گفت: تا سال ۱٣٧۵ از امامزاده هاشم تا بیشتر از ۶۵۰ کیلومتر به سمت شمال به آمل تعلق داشت و متاسفانه از همه اطراف این شهرستان را قیچی کردند و حدودا ۵ بخش از آمل جدا شد.

یوسفیان ملا اظهارکرد: در مازندران یک مشکل اساسی داریم و اینکه اگر بودجه برای آمل اختصاص داده شود متاسفانه نزد مسئول مربوطه می روند و اعلام می کنند چرا این اعتبار را به آمل دادید.

وی گفت: پس از تکمیل سد هراز ۶۰۰ میلیون مترمکعب خروجی این سد است که تنها ۵ میلیون متر مکعب برای آمل و مابقی برای شهرهای همجوار منتقل می شود و پروژه هایی مانند سد هراز و محور هراز مورد استفاده تمام هم استانی ها است و این پروژه ها مختص آملی ها نمی باشد.

در این همایش از شوراهای اسلامی نمونه و معلمان عضو شورای اسلامی روستاهای بخش قدردانی بعمل آمد.

در پایان بصورت نمادین پروژه چاه کشاورزی روستای خشکرود از توابع بخش امامزاده عبدا... (ع) افتتاح شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0