همایش بزرگ شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی آمل برگزار شد+ عکس
10 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
به مناسبت فرارسیدن روز شوراها، همایش بزرگ شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان آمل با حضور نماینده مرم آمل در مجلس، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، بخشدار مرکزی، روسای ادارات شهرستان آمل، بخشداران، اعضای شوراهای اسلامی روستاها، دهیاران و ناظران فنی و مالی دهیاری ها به نحو باشکوهی در سالن همایش های اریکه آریایی آمل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، به مناسبت فرارسیدن روز شوراها، همایش بزرگ شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان آمل با حضور نماینده مرم آمل در مجلس، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، بخشدار مرکزی، روسای ادارات شهرستان آمل، بخشداران، اعضای شوراهای اسلامی روستاها، دهیاران و ناظران فنی و مالی دهیاری ها به نحو باشکوهی در سالن همایش های اریکه آریایی آمل برگزار شد.

ابراهیم شیخ پور رییس شورای اسلامی بخش مرکزی آمل در این همایش با خیرمقدم گویی به کلیه مهمانان گفت: جهت تخصیص اعتبارات از دکتر یوسفیان ملا کمال قدردانی را داریم، فرماندار ویژه آمل نیز همواره یار و یاور ما هستند و بخشدار مرکزی نیز پشتیبانی و حمایت های ارزنده ای صورت می دهند.

وی تصریح کرد: بازنگری طرح هادی بافت روستا، توجه به عمران و آبادانی روستایی، توسعه امور فرهنگی و توجه ویژه به سلامت از جمله اموری است که نیاز می رود در روستاهای بخش مرکزی مورد توجه قرار گیرد که حمایت و همراهی مدیران را طلب می کنیم.

شیخ پور ادامه داد: هرکاری از دست ما بربیاید کوتاهی نمی کنیم و امیدداریم به عنوان خدمتگزار مردم قدم های خوبی برداریم.

محمدرضا نصیری بخشدار مرکزی آمل در این همایش با تبریک فرارسیدن روزشوراها و اعیاد شعبانیه گفت: شوراهای اسلامی در روستاها بدون مزدی دارند تلاش شبانه روزی صورت می دهند و به عنوان برکتی برای نظام اسلامی هستند و توانستند بسیار مفید باشند و با امکانات موجود به بهترین نحو ممکن در حوزه عمران و آبادانی گام بردارند که شورای اسلامی بخش مرکزی نیز نیروهای توانمندی دارد و کارهای ارزنده ای انجام می دهند که موفقیت های خوبی نیز به دست آوردند.

نصیری تصریح کرد: شهرستان آمل دارای موقعیت بسیار مناسبی است که شاهد توسعه روزافزون در این دیار هستیم و در دوران نمایندگی دکتر یوسفیان گام های ارزشمندی برداشته شده است و ایشان علاقمندی و دغدغه بسیاری نسبت به آحاد مردم دارند که تحولات و خدمات بسیاری صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با اتحاد و همدلی که در بخش مرکزی وجود دارد امیدواریم بتوانیم کارمان را با سرعت بیشتری در خدمت رسانی به مردم انجام دهیم که حدود 70 درصد از دهیاری ها دارای ساختمان شدند، در بخش نصب دوربین مداربسته در کشور رتبه اول را کسب کردیم، تعریض معابر در روستاها صورت گرفته است، تلاش برای رفع مشکلات برق انجام شد، مقداری از پارک های روستایی ایجاد شده و مابقی را در دست اقدام داریم و همواره تلاش داریم تا بتوانیم زمینه توسعه و عمران و آبادانی را در بخش مرکزی فراهم نماییم و برای رفع مشکلات مردم گام برداریم.

بخشدار مرکزی با بیان این که شوراهای اسلامی جایگاه حقوقی دارند و زمانی به ادارات مراجعه می کنند درخواست داریم تا به صورت ویژه مورد توجه باشند که به دنبال رفع مشکلات یک روستا هستند، گفت: بیمه روستایی و عشایری از سوی دولت ایجاد گردید و از شوراها و دهیاران می خواهیم همه اهالی روستا را دعوت به انجام بیمه نمایند، بحث بوم گردی مورد توجه ویژه باشد، سامانه روستا کالا مهم است تا کالاهای روستایی مستقیم به فروش برسد و ضرورت دارد در حوزه صرفه جویی در مصرف آب، استفاده از ظرفیت نخبگان، برنامه ریزی توسعه روستایی و تفکیک زباله گام های ارزنده ای برداشته شود.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس در این همایش با بیان این که شوراها مورد اعتماد مردم هستند که این یک سرمایه بزرگ است، گفت: به لطف الهی در این دوره افرادی خوب، بصیر، تحصیلکرده و قدرتمند در شوراها حضور دارند و خداوند متعال را شاکریم در خدمت این عزیزان هستیم و همکاری و همراهی می کنیم.

وی تصریح کرد: اصل و اساس در همه امور بر محور خدمت است که انسان را تسکین می دهد و باید قدر این موقعیت را بدانیم و برای خدمت رسانی شایسته به مردم گام برداریم تا یادگاری از خود بگذاریم.

نماینده مردم آمل در مجلس اظهارداشت: در گذشته به استان مازندران ظلم می شد و در حوزه سدسازی 95 درصد آب گوارای استان به دریا می ریخت که سد هراز به تنهایی 27 درصد آب استان را جمع می کند و امیدواریم این سد به سرعت جلو رود و در محور هراز نیز 18 پیمانکار مشغول کار هستند.

یوسفیان ملا با بیان این که تمام تلاش ما این است آمل را در حوزه گاز از درجه سه به درجه دو برسانیم تا هزینه پرداختی گاز مردم آمل کم شود که این اتفاق باید صورت گیرد، افزود: ریالی آب بهای کشاورزی نباید از سوی کشاورزان داده شود که ضرورت دارد از همه فرصتها برای حمایت از کشاورزان استفاده کنیم و به دنبال کاهش قیمت تمام شده باشیم.

وی تصریح کرد: در حدود 140 روستا در بخش طرح هادی مصوب مشغول فعالیت هستند که هر روستایی آمادگی دارد جلو بیاید و دیگر سقفی برای طرح هادی وجود ندارد و بودجه قرار می دهیم.

 گفتنی است؛ در این همایش از جوان ترین شوراهای اسلامی بخش مرکزی آقایان سید فرزاد شاکری از شورای اسلامی روستای مرانده، سجاد پهلوان از شورای اسلامی بامتی و رضا هاشمی دهیار روستای معصوم آباد قدردانی به عمل آمد و تجلیل از آقای عباس اکبری از شورای اسلامی روستای ورکاده به مناسبت هفته معلم نیز انجام گردید.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0