برگزاری آیین بازگشایی پیش دبستان و دبستان غیردولتی 4 ستاره پسرانه راه نور در آمل
10 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 1
حضرت آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: زحمات بسیار خوب و کار عظیمی که آقای اکبرزاده انجام دادند جای تقدیر دارد و این خدمات همانند نام مدرسه راه نور در مسیر نور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، آیین بازگشایی پیش دبستان و دبستان غیردولتی 4 ستاره پسرانه راه نور با حضور حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران، امام جمعه آمل، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، روسای ادارات، مدیر و مجموعه مدیران آموزش و پرورش آمل، بزرگان و جمعی از چهره های فرهیخته شهرستان آمل، به نحو باشکوهی برگزار شد.

حاج علی اصغر اکبرزاده مدیر و موسس پیش دبستان و دبستان غیر دولتی 4 ستاره راه نور با خیرمقدم گویی به کلیه مسئولین و مهمانان گفت: رسالت آموزش و پرورش در دنیای روبه رشد این است تا به اندازه ای پیش رود نیازهای مادی و معنوی انسانها را پاسخگو باشد.

وی با بیان این که آموزش و پرورش سرمایه گذار یک نسل برای نسل دیگر است و هرچه بیشتر به آن توجه شود اثرگذاری بسیاری خواهد داشت، تصریح کرد: امروز پژوهش نشان می دهد توجه به سازه و تجهیزات از مهم ترین ویژگی ها است.

اکبرزاده ادامه داد: این ویژگی ها نوعی از انعطاف پذیری را ایجاد و زمینه تعامل را فراهم می نماید و اگر مدرسه منجر به یادگیری برخی علوم دیگر شود بسیار ارزشمند است.

مدیر و موسس پیش دبستان و دبستان غیر دولتی 4 ستاره راه نور اظهارداشت: معماری محیط به عنوان یک اثر هنری می تواند در روابط اثربخش باشد و تحرک آفرینی کند که روی طیف وسیعی از پدیده های روانی مانند یادگیری اثر می گذارد.

وی تصریح کرد: ما راهروها و ورودی ها و کلاس های بی روح را با رنگها و تزییات، پر جنب و جوش و بانشاط کردیم و یادگیری تنها در کلاس درس اتفاق نمی افتد بلکه اجزای ساختمان مدرسه می تواند به عنوان یک معلم یا کلاس درس باشد.

اکبرزاده اظهارداشت: باید به کودکان اجازه دهیم به جای نشستن در کلاس به کشف دنیای پیرامون بپردازند و هر قدر لذت یادگیری باشد شوق آموختن نیز بیشتر می شود.

مدیر و موسس پیش دبستان و دبستان غیر دولتی 4 ستاره راه نور با بیان این که تقویت قدرت فهم آینده مهم است گفت: دوره اول ابتدایی دوره رشد متوازن، کسب آداب اخلاقی و دینی، فراگیری مهارتها، پذیرفتن مسئولیت و روحیه نظم گرایی همراه با مشارکت خانواده است که تلاش می کنیم در این مسیر گام برداریم.

وی ادامه داد: دوره دوم ابتدایی دوره پرورش خلاقیت، درک روابط علت و معلول و توانایی تشخیص خوب و بد است و باید کاری کنیم دانش آموزان چیزهایی که یاد می گیرند را در زندگی روزمره خود اجرایی کنند.

اکبرزاده تصریح کرد: با توجه به رویکرد جدید، هنر نقش بسیاری در تحقق اهداف دوره ابتدایی دارد که دانش آموزان برای موثربودن نیاز به مهارت دارند و ضرورت دارد کمک کنیم تا دانش آموزان مهارت های پایه ای را یاد بگیرند.

وی با قدردانی از حمایت ها و تلاش های پدر، همسر و اعضای خانواده و دیگر عزیزان گفت: مدرسه ما 18 کلاس درس دارد و امکاناتی از جمله نمازخانه، آزمایشگاه، اتاق خلاقیت، سالن غذاخوری و اتاق بازی از مدرن ترین و بهترین نوع خودش ایجاد گردیده است.

دکتر عباس مرزبند، مدیر آموزش و پرورش آمل در این مراسم گفت: تمام هدایت انبیا و اولیای الهی برای خروج از ظلمت و هدایت به سوی نور بود که نام بسیار عالی با عنوان راه نور برای این مدرسه قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: اگر قرار باشد جامعه ای در مسیر نور و هدایت قرار گیرد نیاز است تا بایدهای جامعه و فرهنگ اسلامی و ایرانی را ترویج دهیم و از نبایدها بپرهیزیم.

مدیر آموزش و پرورش آمل با قدردانی از اهتمام والای آقای اکبرزاده، پدر و همسر ایشان گفت: با اتفاق بزرگی که جناب اکبرزاده رقم زدند امید داریم تا علم و دانش نافع در این مجموعه پرورش داده شود.

حضرت آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: زحمات بسیار خوب و کار عظیمی که آقای اکبرزاده انجام دادند جای تقدیر دارد و این خدمات همانند نام مدرسه راه نور در مسیر نور است.

وی با بیان این که این مدرسه باقیات صالحات برای همیشه و همه است و بنده به سهم خودم تشکر می کنم، تصریح کرد: آقای اکبرزاده با همراهی خانواده چنین مدرسه ای احداث کردند تا دیگران هم از این سفره منتفع شوند که خیر رسان هستند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: آموزش و پرورش یک سازمان جدا از همه سازمانها است که سایر ادارات مخاطب خاص خودشان را دارند اما آموزش و پرورش نهادی است که آحاد مردم به صورت مستقیم و غیرمستقیم با آن در ارتباط هستند و اگر بخواهیم معلمان را در چارت سازمانی قرار دهیم در کنار حضرت محمد(ص) قرار دارند که همان کار را معلمان در جامعه انجام می دهند.

آیت الله طبرسی با تبریک روز معلم تصریح کرد: هر روز به عنوان روز معلم است و این ایام برای تجلیل بیشتر از مقام معلمان است تا جامعه بیشتر این عزیزان را بشناسد و تا زنده هستیم باید دانش آموز و دانشجو باشیم و هرکسی دو روزش مساوی باشد سود و بهره ای نبرده است.

امام جمعه ساری با بیان این که انسان نباید تعلیم و تزکیه را فراموش کند و پیامبران برای این امور آمدند، اظهارداشت: معلم مهندس انسان ساز است که انسان موجودی است ریشه در سر دارد و بزرگترین تکلیف آموزش و پرورش این می باشد فکر بسازد و انسانها را از تاریکی نجات دهد.

وی تصریح کرد: جهان منتظر معلم بزرگی می باشد که انسانها را تعلیم و تربیت کند و آن زمان روز ظهور امام زمان (عج) است که به مناسبت نیمه شعبان باید آمادگی وجود داشته و شهرها چراغانی شود.

گفتنی است؛ حاج علی اصغر اکبرزاده در این مراسم به رسم یادبود و به پاس تلاش ها و حمایتهای ارزنده از پدر بزرگوار و همسر گرانقدر خویش قدردانی نموده و لوح تقدیری نیز از سوی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان آمل به پاس اهتمام والا در راه اندازی مدرسه ای مدرن و زیبا به ایشان اهدا گردید و تجلیل از دانش آموزان نمونه مدرسه نیز از دیگر برنامه ها بود.

شایان ذکر می باشد پیش دبستان و دبستان غیر دولتی 4 ستاره راه نور در آمل، خیابان امام رضا(ع)، رضوان 39، روبروی شهرک مروارید واقع است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. آرش آملی

    آرش آملی

    آقای اکبرنژاد ستاره هاشو از کجا اوردند؟؟؟؟؟ آقای کمالی لطفا نظرات مردم رو پخش کنید >>>>>>