ساماندهی دستفروشان آمل با جدیت پیگیری شود
7 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
دستفروشان و همه شهروندان از حقوق شهروندی در سطح شهر برخوردار هستند که ضرورت دارد متولیان امر برای تحقق خواسته ها و بهبود امور زندگی آنان برنامه ریزی داشته باشند تا سفره روزی حلال پدران و مادران زحمتکش دستفروش شهرمان حفظ بماند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، در روزهای اخیر در فضای مجازی شاهد پخش کلیپی با عنوان برخورد زشت ماموران شهرداری با یک زن بودیم که با بازخوردهای مختلفی همراه بود.

درست است بررسی قضایای مختلف در این امر نشان می دهد اقدام عجولانه در رسانه ای نمودن این کلیپ صورت گرفته است اما جوابیه ای از سوی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری آمل در خصوص خبر هتاکی ماموران این سازمان به زن دستفروش منتشر شد که بدین شرح می باشد:

به اطلاع می رساند طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری ها مبنی بر ممنوعیت دستفروشی در سطح شهر و همچنین دستوالعمل های ابلاغی از اداره بهداشت و همچنین اداره دامپزشکی مبنی بر ممنوعیت فروش ماکیان پرکنده بدون بسته بندی بهداشتی به دلیل آنفلونزای پرندگان و عدم رعایت موارد بهداشتی و به خطر افتادن سلامت افراد، از سوی ماموران این سازمان در چندین نوبت تذکر بابت جمع آوری بساط فروش ماکیان به این خانم داده شده بود.

صبح امروز ماموران این سازمان نسبت به جمع آوری اقدام نموده که با فحاشی و چاقو کشی فرد مذکور روبرو شده که برای جلوگیری از  گسترش درگیری محل را ترک نمودند و سازمان از طریق مراجع قانونی پیگیر خواهد بود.

در این ماجرا دو مساله قرار دارد و یکی این است حق با ماموران زحمتکش شهرداری آمل می باشد که نسبت به اجرای قانون اقدام کرده و براساس ضوابط قانونی با این شهروند برخورد نمودند.

اما اتفاق صورت گرفته ماجرای دیگری نیز دارد که این مادر زحمتکش شهرمان برای امرار معاش زندگی خود مجبور است به شغل دستفروشی روی بیاورد و برای ادامه زندگی خود نیاز به کاری دارد.

این مادر شهرمان با غیرت بالای خود و برای حفظ آبرو کار می کند تا در برابر فرزندان خود شرمنده نباشد و بتواند نیازهای زندگی خویش را تامین نماید که بدین منظور باید از سوی مسئولین امر از چنین مادران زحمتکشی حمایت شده و زمینه امنیت شغلی برای آنان فراهم گردد.

دستفروشان و همه شهروندان از حقوق شهروندی در سطح شهر برخوردار هستند که ضرورت دارد متولیان امر برای تحقق خواسته ها و بهبود امور زندگی آنان برنامه ریزی داشته باشند تا سفره روزی حلال پدران و مادران زحمتکش دستفروش شهرمان حفظ بماند.

مهندس فرشید لیتکوهی رییس کمیسیون فنی شورای اسلامی شهر آمل در اواسط دی ماه 96 با بیان اینکه ساماندهی دستفروشان سطح شهر در دستور کار این کمیسیون و کمیسیون اجتماعی شورا می باشد تصریح کرد: پس از شناسایی دستفروشان و نوع فعالیت آنها برنامه ریزی های لازم و ساماندهی مطلوب صورت خواهد گرفت.

حال که طرح ساماندهی دستفروشان در کمیسیون های فنی و اجتماعی شورای اسلامی شهر آمل در دست بررسی می باشد ضروری است تا این امر با جدیت پیگیری شده و زمینه اجرایی شدن آن فراهم گردد که نیاز می رود در بررسی طرح به ابعاد مختلف قضیه پرداخته شود تا مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل بتوانند به بهترین نحو ممکن آن را اجرایی کنند.

پیشنهاد می شود برای ساماندهی دستفروشان، مکانی به منظور اجتماع فعالیت عزیزان این حرفه مشخص شود تا با مدیریت لازم بتوانند امرار معاش کنند که اجرایی شدن این امر می تواند دستاوردهای خوبی از ابعاد مختلف داشته باشد.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0