21 درصد دانش آموزان آمل در مدارس غیردولتی مشغول تحصیل هستند
7 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل گفت: با توجه به مشکلات موجود در سطح مدارس غيردولتی و وجود مکانهاي قديمي و فرسوده که براي مدارس غیردولتی در نظر گرفته شده و استفاده مي شوند استمرار اين وضعيت برازنده شهرستان آمل نمي باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ نشست مشترک شوراي نظارت بر مدارس و مراکز آموزشي و پرورشي غيردولتي با نهادهاي نظارتي و قضايي استان مازندران با حضور مديران استاني و شهرستاني در سالن اجتماعات ششم بهمن فرمانداري ويژه شهرستان آمل برگزار شد.

سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل گفت: با توجه به مشکلات موجود در سطح مدارس غيردولتی و وجود مکانهاي قديمي و فرسوده که براي مدارس غیردولتی در نظر گرفته شده و استفاده مي شوند استمرار اين وضعيت برازنده شهرستان آمل نمي باشد.

وی افزود: اکثر مدارس غير دولتي از منازل مسکوني و مکانهاي قديمي اشخاص است که قابل سکونت نيستند و تخليه و رهاشده را با رنگ آميزي  بدون اينکه استحکام داشته باشند اجاره مي کنند و جهت مدارس غيردولتی از آن استفاده می نمایند.

فرماندار ویژه آمل یادآورشد: در جلسات شوراي آموزش و پرورش تصميم گرفتيم مدارس غيردولتی که مجوز گرفتند و يا در حال گرفتن مجوز هستند بايد از ساختمانهاي جديد استفاده نمايند و از ساختمانهاي قديمي نبايد براي مدارس غیردولتی استفاده گردد. 

رسولی عنوان داشت: درصد زيادي از دانش آموزان در مدارس غيردولتی در حال تحصيل هستند که  بايد از يک نقطه شروع مي کرديم و همه دوستان ما را کمک مي کنند و يک فرصت زماني از دوستان مي خواهيم و با بحث پيشنهادي بتوانيم به يک نقطه مطلوب برسيم.

عباس مرزبند مدير آموزش و پرورش شهرستان آمل اظهارداشت: مديران و مؤسسان و بزرگان مدارس غيردولتي شهرستان آمل خيرين مدرسه يار و مدرسه دار از بهترين هاي شهرستان در طول سالها هستند.

وی گفت: از تعداد 60 هزار دانش آموز در سطح شهرستان آمل، بيش از 12250 نفر دانش آموز در مدارس غيردولتي یعنی 21 درصد در حال تحصيل هستند و 93 مدرسه فعال در شهرستان آمل داريم که قريب به 300 نفر مدرسه دار و مدرسه يار هستند.

مدیر آموزش وپرورش آمل یادآورشد: این عزیزان بهترين کارآفرينان شهر هستند و تعداد 1500 نفر از جوانان غير رسمي در اين مدارس غير دولتي مشغول کار و در حال خدمت صادقانه به فرزندان شهرستان آمل هستند و قريب به 385 نفر پيشکسوتان در اين زمينه در حال همکاري مي باشند.

مرزبند تصریح کرد: برای حل مشکلات مدارس غیردولتی باید خود شخص استاندار ورود پیدا کند تا بتوانيم با هم انديشي يک تصميمي درست در جهت برون رفت از اين چالش برداريم.

در ادامه مديرکل ديوان محاسبات استان مازندران و کارشناس مسئول مدارس غیردولتی آموزش وپرورش مازندران و دیگر اعضا مطالبی را عنوان داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0