با حضور معاون بنیاد مسکن کشور؛
7 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
آیین افتتاح همزمان طرح هادی 34 روستای شهرستان آمل در روستای هلومسر برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، آیین افتتاح همزمان طرح هادی در 34 روستای شهرستان آمل که بیش از 84 هزار نفر جمعیت دارند، در روستای  هلومسر از توابع بخش امام زاده عبدالله  شهرستان آمل با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار ویژه آمل، مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن مازندران، روسای ادارات، بخشدار امام زاده عبدالله و مردم برگزار شد.

سید اسماعیل علوی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمل گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این طرح ها به طول بیش از 12 کیلومتر بیش از 76 میلیارد ریال هزینه شده است.

علوی افزود که از 380 روستای شهرستان، 278 روستای دارای بیش از 20 خانوار دارای طرح هادی شدند که در 111 روستا این طرح اکنون در حال اجرا است.

وی گفت: علاوه بر این در 32 روستای دیگر شهرستان هم طرح هادی در سال جاری با 25 میلیارد ریال اعتبار آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان نیمه نخست امسال افتتاح شود.

رییس بنیاد مسکن آمل همچنین به پرداخت تسهیلات حمایتی از سوی دولت برای نوسازی و مقاوم سازی حدود 21 هزار واحد مسکونی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: بیش از 60 درصد واحدهای مسکونی روستایی شهرستان آمل تاکنون با تسهیلات دولتی مقاوم سازی شدند.

علوی گفت که این شهرستان در جذب اعتبارهای مربوط به مقاوم سازی و طرح های هادی در سطح مازندران توانسته به تنهایی حدود 35 درصد کل اعتبارات اختصاصی به استان را جذب کند.

وی همچنین به ساخت 35 واحد مسکونی برای نیازمندان این شهرستان با مشارکت خیرین خبر داد و افزود که این واحدها در سال گذشته به نیازمندان واجد شرایط واگذار شد.

رییس بنیاد مسکن آمل همچنین در خصوص اجرای طرح هادی در روستای هلومسر نیز گفت: این روستا به علت واقع شدن در خروجی شهر آمل در مسیر جاده هراز واقع شده و وجود مجتمع بزرگ تفریحی و توریستی و دانشگاه شمال در مجاورت این روستا باعث شده، اجرای طرح هادی متمایزتر شود.

علوی یادآورشد که در مجموع برای اجرای حدود سه کیلومتر جاده روستایی و کوچه های فرعی در روستای هلومسر آمل به همراه کانال های هدایت آب های سطحی، جدول کاری و جدول به همراه تاسیسات برقی بیش از 12 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی در پایان از توجهات و پیگیری های دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار ویژه آمل و مدیرکل بنیاد مسکن مازندران درخصوص تامین اعتبارات در بخش اجرای طرح هادی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی تقدیر و تشکر کرد.

محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:  از مجموع 39 هزار و 450 روستای بالای 20 خانوار در کشور، تاکنون طرح هادی برای حدود 37 هزار و 700 روستا تهیه شده است.

وی از اختصاص حدود 2 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های هادی و بهسازی محیط روستاهای کشور در سالجاری خبرداد و پیش بینی کرد که با این میزان اعتبار، طرح هادی برای حدود چهار هزار و 500 روستا تهیه و بازنگری شود.

شاملو گفت: همچنین تلاش بر این است تا پایان امسال حدود 2 هزار و 700 طرح هادی روستایی در کشور تکمیل و بهره برداری شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر این که اقدامات عمرانی در روستاها فقط به آسفالت ختم نمی شود، گفت: بنیاد مسکن تلاش دارد تا از طرح های خلاقانه از جمله توسعه اقامتگاههای بوم گردی در روستاهای دارای بافت تاریخی حمایت کند.

وی از نبود معماری و طراحی یکپارچه در ساخت نماهای خانه های روستایی در کشور انتقاد کرد و افزود: البته بخشی از این کاستی مربوط به بنیاد مسکن است و این آمادگی اکنون وجود دارد تا با جدیت ادارات شهرستانی و مداخله جدی تر دهیاران، نمای خانه های روستایی متناسب با بافت و اقلیم همان منطقه ساخته شود.

شاملو گفت: متاسفانه در سال های اخیر با الگوگیری ناقصی که در ساخت و سازهای روستاها انجام شده، اصالت خانه های روستایی دارای ارزش را کم رنگ کرده و باید این اصالت در ساخت و سازهای جدید احیا و توجه شود.

دکتر عزت الله يوسفيان ملا نماينده مردم آمل در مجلس افزود: اميدوارم آنچه که حق اهالي اين روستا و شهروندان آملي مي باشد را بتوانيم ادا کنيم تا به حق خودشان برسند و از خدا مي خواهم که شرمنده اين عزيزان نباشيم.

وی ضمن قدردانی از زحمات مهندس علوي ریيس بنياد مسکن آمل که خدمات ارزنده اي به شهرستان آمل دادند افزود: ایشان از مديران اجرايي و تلاشگر و موفق شهرستان آمل مي باشند که اميدواريم تمامي مديران اجرايي اينگونه خدمت کنند و در جذب اعتبارات تلاش نمايند.

گفتنی است؛ برای اجرای طرح هادی روستایی در 34 روستای شهرستان آمل بیش از 76 میلیارد ریال هزینه شد و بیش از 84 هزار نفر جمعیت این روستاها از مزایای آن بهره مند شدند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0