افتتاح 33 پروژه عمرانی روستایی با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد ریال
6 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
یحیی عسگری پور بخشدار امام زاده عبدالله در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت ۹ اردیبهشت روز شوراها که با حضور رئیس شورای اسلامی شهر امام زاده عبدالله برگزار شد با اشاره به اینکه شورای دوره پنجم نیروهای جوان هستند گفت: 85 درصد اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش امام زاده عبدالله دارای سواد بالاتر از دیپلم هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، رئیس شورای اسلامی شهر امام زاده عبدالله برگزار شد با اشاره به اینکه شورای دوره پنجم نیروهای جوان هستند گفت: 85 درصد اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش امام زاده عبدالله دارای سواد بالاتر از دیپلم هستند.

 وی با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به روستاها دارد افزود: نعمت روستاها کشاورزی است و روستایی باید در روستا بماند.

بخشدار امام زاده عبدالله یادآورشد: برای اولین بار دولت برای روستاهایی که دهیار و شورا ندارد اعتبارات لازم تخصیص داده است.

عسگری پور گفت: از سال ۹۲ تا ۹۶ حدود ۲۳۸ درصد افزایش اعتبارات داشتیم که ۱۲۰ طرح به مبلغ ۴۲۰ میلیارد ریال اجرا شده است و 378 هزار و 891 نفر از این طرح ها بهره مند شدند.

 وی اظهارداشت: این پروژه ها شامل آبرسانی، جدول وکانیو، ورزشی، تسطیح زمین های رانشی، زیرسازی، تعریض معابر، برق رسانی و ... بوده است.

 وی با اشاره به اینکه در سالجاری ۶۸ پروژه در این بخش به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: این پروژه ها شامل نصب دوربین، تعریض معابر، آسفالت، تقویت برق روستاها است که 3200 خانوار بهره مند می شوند.

وی از افتتاح ۳۳ پروژه در روز شوراها در بخش امامزاده عبدالله خبرداد و افزود: پروژه های راه روستایی، توسعه شبکه برق روستاها، پروژه های کشاورزی و ... با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

بخشدار امامزاده عبدالله با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از مزایای پروژه های قابل افتتاح در روز شوراها بهره مند خواهند شد افزود: از ۳۳ روستای بخش امام زاده عبدالله ۱۱ روستای اجرای طرح هادی صورت گرفته است و ۶ روستا در دست اجرا می باشد.

عسگری پور با تاکید بر اینکه ساخت وساز در بخش کنترل کامل قرار دارد گفت: در دو سال گذشته ۱۰ هکتار از اراضی از ساخت وساز غیرمجاز پاکسازی شد.

وی با بیان اینکه در این بخش ۲۲ معدن شن و ماسه فعالیت می کند که به صورت موردی بازدیدهایی از معادن انجام می شود خاطرنشان کرد: در دادن مجوزات هیچ گونه نقشی نداریم و باید کسانی که مجوزات را صادر می کنند نظارت هم  داشته باشند و از وجود معادن دربخش که اشباع شده اظهار نگرانی می کنیم.

 عسگری پور از ساخت تله کابین در منطقه کوهستانی الیمستان تا سقرچی خبر داد و گفت: این تله کابین توسط بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال ساخته خواهد شد که با دریافت مجوزهای لازم پیگیری می شود.

وی از برگزاری همایش روز شوراها خبرداد وگفت: در این همایش که در روز شنبه در تالار اجتماعات دانشگاه شمال برگزار می شود علاوه بر تجلیل از شوراهای نمونه و بمناسبت هفته معلم از معلمان عضو شورا تقدیر بعمل خواهد آمد.

بخشدار امام زاده عبدالله با قدردانی از حمایت های مسئولین درجهت ایجاد زیرساختارهای لازم برای توسعه بخش افزود: همت و پیگیری های دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در جذب اعتبارات ویژه و فرماندار ویژه آمل که درکمیته برنامه ریزی به بخش  توجه دارند قابل تقدیر و تشکر می باشد.

عسگری پور یادآورشد: تمام پروژه های بخش در هفته روستا، روز دهیار و روز شوراها افتتاح و به بهره برداری می رسد.

علیمردان رحمانی رئیس شورای اسلامی شهر امام زاده عبدالله با بیان گزارش عملکرد شش ماه شورای اسلامی شهر امامزاده عبدالله (ع) با اشاره به بودجه ۳۸ میلیارد ریالی سال ۹۶ شهرداری بیان کرد: سال گذشته دو برابر بودجه پیشنهادی محقق و برای سال جاری مبلغ ۴۲ میلیارد ریال تصویب شد که امیدواریم حدود یکصد میلیارد ریال تا پایان سال ۹۷ محقق شود.

رحمانی با بیان اینکه در سال ۹۷ در نظر داریم دو پارک در ورودی و خروجی شهر احداث کنیم و ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی راه اندازی شود، افزود: بلوار ۳۵ متری وصال با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به پایان خواهد رسید و از اعتبارات ردیفی برای این مهم اختصاص داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای راه اندازی منطقه جنگلی آلشرود اقداماتی انجام شد، حمایت مسئولان منابع طبیعی را خواستار شد و افزود: منطقه جنگلی آلشرود پتانسیل های فراوانی اعم از بوم گردی دارد که اگر منابع طبیعی بر واگذاری ۱۰ هکتار از جنگل به شهرداری موافقت کند، این منطقه به قطب گردشگری کشور تبدیل می شود.

رحمانی با اشاره به اینکه شهر امامزاده عبدالله در منطقه جنگلی و جلگه ای واقع شده است، افزود: با وجود جنگل های بکر و طبیعی و واقع شدن بارگاه امامزاده عبدالله در مرکز این شهر در طول سال مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند.

وی اظهار داشت: پنج هزار متر مربع از خیابان های شهر زیرسازی و آسفالت و هزار و ۲۰۰ متر از سطح شهر جدول کشی و کانال جوی آب انجام شد.

رئیس شورای اسلامی شهر امامزاده عبدالله (ع) با قدردانی از تلاش اعضای شورای اسلامی و شهردار جوان وبا انگیزه شهر امام زاده عبدالله گفت: تمام سعی و تلاشمان بر این است که بتوانیم شهری در خور شان مردم داشته باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0