به مشکلات باغداران خسارت دیده لاریجان رسیدگی شود
1 اردیبهشت 1397 ، دیدگاه 0
امام جمعه لاریجان ؛ امروز باغداران و مردم محروم بخش لاریجان مظلومترین قشر استان مازندران هستند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ اشاره ای داشته باشم به دیداری که أخیراً بنده با جناب مهندس اسلامی استاندار محترم و محبوب مازندران در خصوص بخش لاریجان داشتم.
من بارها گفته ام نقطه به نقطه از مناطق بخش لاریجان چه بالا لاریجان و چه پایین لاریجان دارای پتانسیلهای بالا و ظرفیتهای عظیمی هست که باید مورد توجه قرار بگیرد. می شود سرمایه گذاران خصوصی را دعوت کرد تا با ایجاد کارخانه های عظیم و پیشرفته منطقه لاریجان را به یکی از قطبهای کار و تولید و جذب نیرو از داخل لاریجان و حتی بیرون از آن معرفی کرد. امروز جوانان و خانواده های ما از مشکل بیکاری و عدم تولید در رنج و عذابند. بانکها باید با پرداخت وام بلند مدت و کم بهره از افرادی که دارای إستعداد کار و تولید هستند حمایت ویژه ای بنماید. نه اینکه وامهای کلان را بگیرند و تا جایی شکل کارخانه را درست کنند و بعد با تعطیلی کارخانه و عدم تولید، وام را در جای دیگری صرف کنند! این اصلا قابل قبول نیست. حتما باید ناظرانی بر این امر نظارت داشته باشند تا بی جهت کار تولید و اشتغال بسته نشود.
امروز باغداران و مردم محروم بخش لاریجان مظلومترین قشر استان مازندران هستند. باغداران عزیز ما تمام امیدشان به درختان میوه آنها بود که بر اثر سرمای شدید و برفِ أخیر محصولاتشان دستخوش تحولات شد. مردم هم از اینجهت مظلومند که هیچگونه شغل و درآمد خاصی برای گذران روز مره آنها وجود ندارد و همیشه باید در نقاط  دور دست برای کسب روزی حلال طی مسافت کنند. البته جا دارد از مسئولین إدارات و نهادهای دولتی در بخش لاریجان تشکر نمایم که با همه وجود و با امکانات و اختیارات ناچیز در حال خدمت بمردم هستند. ویژه از بخشدار محترم و بزرگوار که با دست خالی و امکانات قلیل دارند تلاش می کنند و روزی هم پیش بنده گله از وضع موجود داشتند که باتفاق پیش استاندار محترم رفتیم و حقیقتا دفاع خوبی از بخش با عظمت لاریجان کردند و استاندار محترم نیز قول مساعدت جهت رفع تبعیض ها و حل مشکلات دادند.
نکته بعدی اینکه:
بخش لاریجان داری قِدمت و پیشینه علمی ، دینی ، فرهنگی و مرجعیت شیعه دارد. در همین شهر رینه علمای بسیار نامی و حکیم و بزرگی که وجود داشته مثل آیت الله مجلسی ، آیت الله نجفی، آیت الله غروی و... و الان نیز در بعضی از روستاها مثل روستای نیاک عالمانی مثل آیت الله یزدان پناه را داریم که از اساتید بنام حوزه علمیه قم هستند و تدین و تقوایِ امروز شما بزرگواران از نفسهای گرم آن عالمان بزرگ بوده و هست. خَلأِ بزرگی که من در بخش لاریجان و مخصوصا در شهر رینه با آن سوابق دینی گذشته اش إحساس می کنم نداشتن یک حوزه علمیه با عظمت و تربیت عالمانِ دینی و عدم حضور آنها در بین مردم هست! حالا که این شهر دانشگاه به این عظمت دارد چه خوب هست که دارای حوزه علمیه نیز باشد که اگر این امر اتفاق بیفتد از هر جهت دارای پیشرفت سریع چه از نظر اقتصادی و چه از نظر تردد علما و مراجع بزرگ و مزیتهای دیگر خواهد بود. من از شهردار محترم و عزیزان شورای اسلامی و بزرگان این شهر میخواهم یک مبرّات و خیرات بزرگ در این شهر راه اندازی کنند تا شهر رینه مرکز نشر احکام دینی و اعزام طلاب برای تبلیغ به اطراف و اکناف بخش لاریجان باشد. زمینه کاملا مساعد هست و با صحبتی که با حضرت آیت الله أعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور و معاونانش و با بیت مرجعیت شیعه حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی و صافی گلپایگانی داشته ام حمایت همه جانبه خودشان را از جهت مالی و ساخت حوزه و نیز بکارگیری کارکنانی از مردم شهر رینه و لاریجان جهت این امر اعلام آمادگی کردند. این فرصتی هست که همیشه بسراغ انسان نمی آید اگر قبول نیفتد ممکن است دیگرانی این کارها را بکنند که سود سرشار معنوی و در کنارش مادی را بدست بیاورند. از جناب دکتر منصوری لاریجانی و دکتر منصورنژاد از فرهیختگان و دانشمندان بخش لاریجان که برای این امورات همیشه آمادگی کامل دارند تقاضای مساعدت و تسریع در این امور را دارم.
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0