مراقب زمین مان باشیم یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
30 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
همه ما باید با هم به سوی زمین پاک برویم که اگر از خودمان شروع کنیم می توانیم نقش بسزایی در حفاظت از محیط زیست داشته باشیم و بتوانیم گام های ارزنده ای را در این مسیر برداریم.

روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به مردم کره خاکی یادآور می‌ گردد که زمین را فراموش نکنند و به فکر حفظ شایسته از آن باشند.

زمین خانه ماست و ضرورت دارد به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است خانه خود را پاک نگه داریم و در حفاظت و مراقبت از آن کوشا باشیم.

همه ما فقط یک زمین داریم و باید آن را با ریختن زباله آلوده نکنیم و مراقبت از محیط زیست را به عنوان برنامه ای مهم در سبک زندگی خود قرار دهیم.

زمین میراث مشترک همه نسل ها است و تنها نباید لحظه حال را نگاه کنیم و ضرورت دارد به فکر این باشیم قرار است زمین به آیندگان برسد که نیاز است حافظ خوبی برای نسل آینده باشیم و زمینی پاک را به آنان هدیه دهیم که هوای پاک و آسمان آبی حق طبیعی هر شهروندی است و زمین به عنوان امانتی از سوی خداوند متعال به ما داده شده است و باید آن را سبز نگه داریم.

همه ما باید با هم به سوی زمین پاک برویم که اگر از خودمان شروع کنیم می توانیم نقش بسزایی در حفاظت از محیط زیست داشته باشیم و بتوانیم گام های ارزنده ای را در این مسیر برداریم.

ضرورت دارد اراده ملی برای زمین پاک وجود داشته باشد و باید از همه ظرفیت ها برای فرهنگ سازی استفاده شود که نیاز می رود آموزش های شهروندی را مورد توجه قرار داده و دانش آموزان را از سنین کودکی با مفاهیم و راههای حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماند آگاه کنیم.

همزمان با آغاز مسافرت های نوروزی که باید منابع طبیعی و مراکز تفریحی و تفرجگاههای ما زیباترین سیما را می داشت، شاهد بیشترین حجم زباله ها در کنار جاده ها، جنگل ها، دریاها و مراکز تفرجگاهی بودیم که باید این سوال را از خودمان بپرسیم چه کسی این زباله ها را ریخته است و آیا غیر از این می باشد که ما و امثال ما چنین سیمای نازیبایی را در فصل زیبایی های خلقت خداوند متعال به طبیعت داده ایم؟

 

این نکته مهم و اساسی را باید در خود نهادینه نماییم و به عنوان فرهنگی ارزنده در سبک زندگی خویش قرار دهیم که محیط زیست به دست خودمان حفظ خواهد شد.

با رعایت اصول حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماند، ضمن اینکه در داشتن محیطی سالم، زیبا و پرنشاط تلاش خواهیم کرد، فرهنگ ساز ترویج پاکی و دوستداری محیط زیست به دیگر همشهریان عزیزمان نیز باشیم.

به امید آنکه زمین به مکانی عاری از زباله و سرشار از زیبایی و شادابی و پاکی تبدیل گردد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0