برخورد جدی با وارد کنندگان کالاهاي غيرمجاز و خارجي
29 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
فرماندار ويژه شهرستان آمل خاطرنشان کرد: تقویت تولید داخلی باعث رسیدن به خود کفایی، ایجاد فرصت شغلی، کاهش میزان بیکاری و کاهش آسیب اجتماعی در جامعه می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل در جلسه کميسيون مبارزه با قاچاق کالا وارز شهرستان آمل گفت : باتوجه به نامگذاري سال حمايت از کالاي ايراني توسط رهبر انقلاب ، بايد اعضاء اين کميسيون به صورت جدي بيش از پيش وارد صحنه شده و برخورد جدي با قاچاقچيان کالا وارز داشته باشند .

وی افزود : وظيفه مضاعف اين کارگروه جلوگيري از قاچاق کالا وارز مي باشد وتمام دستورات لازم براي جلوگيري نيز اتخاذ گرديده تا پاي قاچاي کالا وارز دراين شهرستان باز نشود .

وی گفت: حمایت از کالای ایرانی در واقع حمایت از تولیدات ملی است و کشوری می‌تواند در جریان رقابت نظام جهانی قرار گیرد که تولیدات داخلی خود را تقویت کند

رسولي اظهار داشت : شرایط جامعه ایرانی و شرایط جغرافیای ایجاب می‌کند که هرچه از تولیدات داخلی حمایت کنیم کمک به تولید داخلی کرده و زمینه رشد اقتصادی را فراهم کرده‌ایم زیرا این توانمندی و توانایی در کشور ما وجود دارد که تولید کننده بهترین و با کیفیت ترین کالا را تولید کنند و میزان وابستگی ما از نظر اقتصادی در طول زمان به سایر کشورها کاهش یابد.

فرماندار ويژه شهرستان آمل حمایت از تولیدات داخلی را حمایت از جامعه ایرانی، توسعه، اشتغال و فرصتهای شغلی جدید دانست و خاطرنشان کرد: تقویت تولید داخلی باعث رسیدن به خود کفایی، ایجاد فرصت شغلی، کاهش میزان بیکاری و کاهش آسیب اجتماعی در جامعه می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت از کالای داخلی گفت: عدم روی آوردن به خرید کالاهای داخلی و استفاده نکردن از تولیدات داخلی مشکلی است که امروز در جامعه رواج پیدا کرده است پس وظیفه همگانی است که از کالای داخلی در بخشهای مختلف حمایت شود چون زمینه توسعه و پیشرفت کشور را فراهم می‌کند.

رسولی ادامه داد : در سال حمايت از توليد کالاي داخلي نقش اين کميسيون پررنگ تر مي باشد و جهت حمايت از توليدکنندگان داخلي و محلي بايد تلاش اعضاي اين کميسيون بيشتر ونسبت به واردات کالاهاي غيرمجاز و خارجي اقدامات لازم بعمل آمده و با متخلفان برخورد جدي گردد .

وی پايان اشاره کرد  : اصناف بر بازار نظارت ويژه داشته باشند و بازار ارز را نيز مورد کنترل قرارداده تا شهروندان با آسودگي خاطر بتوانند ارز مورد نياز خود را در آرامش تهيه نمايند .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0