عزیزکمالی در نشست مدیران رسانه کشور با نمایندگان مجلس تاکید کرد:
28 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
ضرورت عزم جدی دولت و مجلس بر حمایت و نظارت شایسته از رسانه های محلی

عبدالرضا عزیزکمالی مدیر گروه رسانه ای کمال در نشست هم اندیشی اعضای انجمن مدیران رسانه کشور با جمعی از اعضای هیئت رییسه مجلس، کمیسیون فرهنگی و مسئولان اداره کل مطبوعات داخلی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رسانه های محلی به نسبت رسانه های پایتخت با مشکلات بسیاری روبرو هستند که ضرورت دارد عزم جدی از سوی دولت و مجلس به منظور حمایت شایسته از آنان برای برون رفت از مشکلات وجود داشته باشد.

مدیرمسئول هفته نامه آوای کمال تصریح کرد: مشکلات اقتصادی در پی افزایش سرسام آور قیمت کاغذ، پایین بودن هزینه دریافتی آگهی ها و نبود آنچنانی بازار تقاضا، گریبان گیر رسانه های محلی شده است که باید برای برون رفت از این وضعیت فکر چاره ای کرد.

عزیزکمالی با انتقاد از افزایش آمار اعطای مجوز به درخواست راه اندازی نشریات مکتوب و مجازی گفت: توسعه کمی رسانه ها برای یک کشور مفید است اما وقتی سیاست مجموعه مدیریت مطبوعات کشور بر افزایش تعداد رسانه ها است باید به همان میزان نیز نسبت به افزایش کلی بودجه تخصیص یافته یارانه مطبوعات اقدام کنند.

مدیرمسئول پایگاه خبری کمال آنلاین بیان داشت: نظارت و مدیریت شایسته بر اعطای مجوزها وجود داشته باشد نه اینکه موافقت با راه اندازی رسانه تنها با بارگذاری مدارک شخصی و ثبت نام در سامانه جامع رسانه های کشور و ارائه سوء پیشینه امکان پذیر باشد بدون اینکه سابقه مفید رسانه ای و مدارک قبولی در دوره های آموزشی مرتبط از فرد درخواست کننده خواسته شود.

عزیزکمالی بیان داشت: درخواست مدیران رسانه های محلی این است کلیه آگهی های ثبتی و دادگستری به صورت یکپارچه از سوی ارشاد توزیع شود نه اینکه یک روز مسئولیت این کار از ارشاد گرفته و به نهاد دیگری داده شود یا اینکه خود دستگاه اعطاکننده به صورت مستقیم کار توزیع آگهی ها را انجام دهد.

وی ادامه داد: نظارت آنچنانی بر نشریات مکتوب محلی وجود ندارد کما اینکه شاهد هستیم تعدادی از نشریات هر زمانی تمایل داشته باشند نسبت به چاپ اقدام می نمایند که در برخی مواقع فاصله میان دو چاپ آنان به بیش از یک ماه نیز می رسد و از  آن طرف در ایام ویژه همچون انتخابات با قدرت تمام وارد بازار می شوند تا بتوانند نسبت به چاپ انواع و اقسام ویژه نامه ها اقدام نمایند که به نوعی حق رسانه های فعال مستمر ضایع می شود.

مدیر گروه رسانه ای کمال در این نشست خواستار شد تا خروجی چنین برنامه هایی ایجاد عزم ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر حمایت درست و اصولی از رسانه های محلی باشد که اگر چنین امری اتفاق نیافتد، آینده خوبی برای رسانه های محلی در انتظار نیست.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0