وجود 18 مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست بهزیستی در مازندران
22 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران : 18 مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست بهزیستی با 170 کودک در مازندران مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر وحید حسین زاده معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران در جریان بازدید نماینده مردم آمل در مجلس و فرماندار ویژه آمل از مرکز خورشید اوتیسم و  خانه نگهداری کودکان و نوجوانان امام سجاد (ع) آمل با اشاره به اینکه کارکردن در اینگونه مجموعه ها دل می خواهد گفت:  18 مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست بهزیستی  با 170 کودک در مازندران مشغول به فعالیت هستند.

وی با قدردانی از تلاش و زحمات سرکارخانم علیپور مسئول خانه نگهداری کودکان و نوجوانان امام سجاد (ع) آمل افزود: در این مرکز 15 بچه تحت سرپرستی قرار دارند که از این تعداد تعداد 4 نفر دانشجو هستند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران عنوان داشت: برای هربچه 350 هزارتومان یارانه به این خانه پرداخت می شود و بیشتر از موسسات خیریه و افراد خیر تامین مالی می شود.

حسین زاده اظهارداشت: هر بچه ای که شرایط ترخیص پیدا کند 17 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود که بتواند روی پای خود بایستد این خانه یکی از مراکز نمونه مازندران است که بعضی از خانواده ها این امکانات را ندارند.

وی تاکید کرد: مراکزی که در بهزیستی استان وجود دارد کمک ها براساس سطح بندی که است انجام می شود و در شهرستان آمل مشکل خاصی نداریم.

وی اشاره کرد: رویکرد سازمان بهزیستی این است که بچه ها نزد خانواده شان بزرگ شوند و کمتر به مرکز بیایند و بچه های بد سرپرست که درنزد خانواده های نسبی و سببی زندگی می کنند و آن خانواده را تحت پوشش قرار می دهیم و ماهانه 250 هزارتومان پرداخت می شود و در آمل 40 نفر از بچه ها نزد خانواده های خودشان هستند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران گفت: هم اکنون چهار مرکز روزانه در مازندران به بیماران اوتیسمی که تاکنون شناسایی و معرفی شدند ، خدمات حمایتی از جمله گفتار درمانی، کار درمانی و هنر درمانی ارائه می کند.

حسین زاده با اعلام این که برای ارائه خدمات به هر بیمار اوتیسمی ماهانه حدود 450 هزار تومان یارانه به مراکز خدماتی پرداخت می شود افزود: بیماری اوتیسم در سنین کم و کودکی قابل کنترل حداقلی است و خانواده ها باید بدون نگرانی از نوع بیماری فرزندشان، با مراجعه به مراکز ارائه خدمات به بیماران اوتیسم، از شدت و پیشروی بیماری پیشگیری کنند.

وی گفت: متاسفانه بسیاری از خانواده ها به خاطر نوع بیماری اوتیسم و نگاهی که جامعه به بیمار آنها دارند ، از انتقال فرزند بیمارشان به این مراکز خودداری می کنند ، در حالی که با مراجعه بموقع بیماران اوتیسم به این مراکز امکان بازگشت آنها به جامعه هموارتر خواهد شد.

وی افزود: خانواده ها برای نگهداری این بیماران با مشکلاتی مواجهند و این افراد مکانی مختص خود می خواهند که تامین این نیاز، تنها برعهده بهزیستی نیست.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران با قدردانی از حمایت های دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل درمجلس از جامعه هدف بهزیستی اظهارداشت: دکتر یوسفیان ملا یک ظرفیت بالقوه برای جامعه هدف بهزیستی هستند که سالانه علاوه بر اعتباراتی که برای تمام بخش ها دریافت می کنند مبلغ 60 میلیون تومان فقط برای جامعه هدف بهزیستی اعتبار ویژه ای را می گیرند.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس گفت: قطعا این حمایت ها و اقدامات صورت گرفته برای جامعه هدف بهزیستی نزد خداوند محفوظ خواهد ماند.

وی افزود: خدمت در بهزیستی یک نوع عبادت است و فرصتی است که خداوند متعال در پیش روی ما قرار داده و باید قدر آن را دانسته و از هیچ تلاش و کوششی برای خدمت رسانی به مددجویان و محرومین جامعه غفلت نکنیم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0