حمایت از کالای ایرانی تنها با بخشنامه و دستور محقق نمی شود
22 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
جوادی رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت آمل افزود: عزم جدی برای حمایت از کالای ایرانی را در مسئولین کشور ندیدیم که اگر می دیدیم به طور حتم اینگونه نبود و این عزم مهم با بخشنامه و دستور و چند مصوبه ایجاد نمی گردد، مصوباتی و بخشنامه هایی که هیچ وقت اجرا نشده است و معلوم نیست که چه کسی باید اجرا کند.

محمدتقی جوادی رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت آمل درگفتگو با کمال آنلاین ؛  افزود: عزم جدی برای حمایت از کالای ایرانی را در مسئولین کشور ندیدیم که اگر می دیدیم به طور حتم اینگونه نبود و این عزم مهم با بخشنامه و دستور و چند مصوبه ایجاد نمی گردد، مصوباتی و بخشنامه هایی که هیچ وقت اجرا نشده است و معلوم نیست که چه کسی باید اجرا کند.

وی بیان داشت: دولت اول باید بارهای اضافه ای که خود به دوش تولید گذاشته است مثل ارزش افزوده و نرخ سود ربوی بانکها و ... را حذف کند تا قیمت تمام شده تولید قابل رقابت با مشابه خارجی باشد.

کالای کم کیفیت محصول اقدام دولت است

جوادی ادامه داد: تولید کننده خارجی در ازای تولید محصول با کیفیت خوب نه تنها مورد تشویق قرار می گیرد بلکه از انواع معافیت های قانونی و دریافت وام های بدون بهره و ... برخوردار می گردد اما در ایران تولیدگر که با قصد تولید کالای قابل رقابت گام برداشته برای پرداختی های بی جهت به دولت مجبور است تا ازهزینه تولید خوب بکاهد تا کارخانه به تعطیلی کشانده نشود لذا کالای کم کیفیت در واقع محصول دولت نه کارخانه های تولیدی است.

رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت آمل خاطرنشان کرد: قاچاق کالای خارجی مشابه کالای داخلی در کشور سالیانه درحد دهها میلیارد دلار بوده و عدم مبارزه جدی با این پدیده به علت وجود رانت در حدی است که اقوام مردم می گویند واردکنندگان کالای خارجی همه دستی در قدرت دارند.

انتقاد از وضعیت سیستم بانکی کشور

وی گفت: قراردادن سیستم بانکی در مسیری که امروز در دنیای شرقی با 0 درصد الی حداکثر 2 درصد سود طی می شود کمک به تعالی اقتصاد کشور نه اینکه با دریافت سودهای بالاتر از ربا و سود سود و سود جرایم و بنگاه داری، دمار از روزگار واحدهای تولیدی در آورده و هیچ قدرتی هم توان مقابله با آنها را نداشته باشد.

جوادی افزود: ثبات نرخ ارز ولو به هر قیمتی که واحدهای تولیدی بتوانند حداقل در حد عمر یک دولت برنامه ریزی نمایند نه اینکه هر چند ماه شاهد افزایش قیمت ارز و افت ارزش پول ملی و افزایش قیمت مواد اولیه باشیم.

ضرورت استقبال از کارآفرینی

وی اظهارداشت: استقبال از هر کارآفرینی که با آگاهی ازمشکلات در حدود ایجاد واحد تولیدی با توجیه ملی بر می آید به صورت جدی باشد که لحظه به لحظه بتواند با انگیزه بیشتری گام بردارد.

جوادی گفت: زدودن تفکر و نگاه تک محصولی به واحدهای تولیدی برای دوشیدن جهت هزینه های نا بسامان دولت مثل دریافت ارزش افزوده و ...  جای تک محصول نفت که متاسفانه این روند در کشورادامه دارد.

با مسئولین کم کار و بی تفاوت برخورد قاطع شود

رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت آمل ادامه داد: برخورد قاطع با فساد و رشوه و اختلاس در همه جا باشد که متأسفانه در میان مردم چنین مطرح می شود هم اختلاس گران و رانت خواران ریشه در قدرت دولت دارند.

وی گفت: برخورد سریع و قاطع و حتی خشن با مسئولینی صورت گیرد که با کم کاری و یا بی تفاوتی از منویات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از کالای ایرانی گذر کرده و بریز و بپاش و انتخاب الگوی زندگی غربی به گونه ای عمل می نمایند که نظام برخواسته از خون دهها هزار شهید را در معرض خطر قرار داده و می دهند.

جوادی بیان داشت: حمایت از کالای ایرانی مساوی با حفظ و ایجاد اشتغال، حفظ استقلال و اقتدار کشور، حفظ ثبات اقتصادی، حفظ ارزش پول ملی، حفظ امنیت، حفظ رفاه، حفظ سلامت و ... است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0