مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران به مرکز خرید و فروش برنج خاورمیانه تبدیل می شود
22 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران : سال 97 با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مسئولیت ما را دوچندان می کند و هیئت مدیره مرکز تصمیم دارد در این سال و در اولین گام شاهد افتتاح فاز اول مرکز باشیم وبا برنامه ریزی که داریم بتوانیم در سال 97 در جهت توسعه مرکز گامهایی را برداریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل باتفاق اعضای هیئت مدیره مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران دیدار نوروزی با دکتر محمدپور عمران رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، مهندس موسوی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران و مهندس جعفری مدیرعامل بورس منطقه‌ ای مازندران داشتند.

ما مدیران با ارزشی که برای بخش خصوصی سرمایه بزرگی محسوب می شوند هستیم

مهندس سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در دیدار با دکتر محمد پور عمران رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با قدردانی از حمایت ها و زحمات دکتر محمدپور در احداث مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: هیئت مدیره مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران برخود وظیفه می داند تا از مدیران با ارزشی همچون جنابعالی که برای بخش خصوصی سرمایه بزرگی محسوب می شوید قدردانی کند.

وی افزود: همه استان از وجود حضرتعالی با آینده نگری بسیار خوبی که دارید قدردان هستند و هیچ وقت آن روزهای گذشته را فراموش نخواهیم نمود که در اولین گام فرمودید من به عنوان هیئت مدیره افتخاری مرکز هستم و هر کاری باشد انجام خواهیم داد.

 مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران اظهارداشت: این لطف و محبت جنابعالی برای ما بارقه امیدی شد که بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم و هرموقعی که به مشکلی برمی خوردیم درکنار ما بودید و این برایمان بسی افتخار، دلگرمی و پشتوانه است.

سال 97 سال توسعه مرکز می باشد

یزدان پناه با اشاره به اینکه صمیمانه از جنابعالی و دکتر یعقوبی و دیگر همکارانتان که باعث افتخار بخش خصوصی هستید قدردانی می کنیم عنوان داشت: سال 97 با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مسئولیت ما را دوچندان می کند و هیئت مدیره مرکز تصمیم دارد در این سال و در اولین گام  شاهد افتتاح فاز اول مرکز باشیم وبا برنامه ریزی که داریم بتوانیم در سال 97 در جهت توسعه مرکز گامهایی را برداریم.

راه اندازی بورس برنج

وی با تاکید بر اینکه برای بورس کالای برنج پیگیری های خوبی صورت گرفت که بزودی کارشناسانی از تهران جهت هماهنگی به مرکز خواهند آمد اظهارداشت: خوشبختانه با حمایت های خوب دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل درمجلس و فرماندار ویژه آمل کار آسفالت مرکز به اتمام رسیده و مشغول پیاده روسازی هستیم.

مدیر عامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران از نصب سوله برای راه اندازی کارخانه بخش سورتینگ و آزمایشگاه واحد کنترل کیفیت خبرداد و گفت: با توجه به بازدید مهندس اسلامی استاندار مازندران و درخواست تسهیلاتی که نمودیم، امیدواریم این امر محقق شود که پشتوانه قوی برای مرکز خواهد بود.

در طرح توسعه جذب منابع مالی را در دستور کار داریم

یزدان پناه ادامه داد:  در طرح توسعه جذب منابع مالی را در دستور کار داریم و طرح های بلندی داریم که امیدواریم روزی این مرکز را به عنوان مرکز خرید و فروش برنج خاورمیانه قرار دهیم و انشاالله با کمک حضرتعالی به سر منزل مقصود برسیم.

حرکت با تدبیری که مرکز شروع کرده یک حرکت ماندگاری می باشد

دکتر محمد محمد پورعمران رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: حرکت با تدبیری که مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران شروع کرده یک حرکت ماندگاری می باشد که رو به جلو هستید و آینده بسیار خوبی خواهید داشت و توانستید از مشکلات خوب عبور کنید که بعد از استقرارسهامداران شاهد جنب وجوش خوبی در مرکز باشیم.

وی ادامه داد: هنوز شما در اول راه هستید و باید برای آینده چشم انداز خوبی داشته باشیم که بتوانیم 40 درصد برنج استان را مدیریت کنیم که بالای 2 هزارمیلیارد تومان سرمایه در گردش خواهیم داشت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تاکید کرد: اگر خدایی ناکرده به دنبال کارهای دیگری باشید و حتی با یک حرکت این مرکزی که دارای خوش نامی می باشد را بد جلوه دهید، بسیار متضرر خواهید شد.

باید شفاف عمل کنید و دل مردم و بازارهدف را بدست آورید

محمد پورعمران اشاره کرد: این مرکز دارای رقیبان زیادی می باشد که با انواع و اقسام ترفند قصد ضربه زدن دارند و باید شفاف عمل کنید و دل مردم و بازارهدف را بدست آورید و درحقیقت بازار هدف از ما محصول خوب می خواهد و بسته بندی مناسب و با کیفیت را طلب می کند.

مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره مرکز افرادی خوش نام هستند

وی اشاره کرد: این مرکز را بوجود آوردیم که بازار و فروش را در دست بگیریم و من خیلی خوشبین هستم که هم مدیرعامل و هم اعضای هیئت مدیره خوش نام هستند و ضرورت دارد با دقت با مردم و مسئولین ارتباط خوبی داشته باشید و باید در ادامه مسیر نهایت توجه را در دستور کار خود قرار دهید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران عنوان داشت: برند سازی مرکز باید اطمینان بیاورید و با برنامه ریزی درکنار هم باشیم و زمانی مشتری به مرکز آمد بهترین مشاوره را به او بدهیم و همدیگر را تقویت کنیم.

محمد پورعمران در خصوص افتتاحیه مرکز، پیگیری تسهیلات، راه اندازی بورس، حضور در بازار های بین المللی و دیگر مسائل مطالبی را عنوان داشت.

دیدار نوروزی با مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران

مهندس سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در شهرستان آمل در دیدار نوروزی با مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران با قدردانی از حمایت های این شرکت درجهت راه اندازی مرکز گفت: یکی از فاکتورهای مهم و تاکیدی اعضای هیات مدیره شفاف بودن همه مراحل اجرای روند ساخت بوده و برهمین اساس همه مجوزهای قانونی با وجود مشکلات و موانع زیاد پیش رو و با پیگیری های فراوان مربوط به ایجاد شهرک، پایانه صادراتی، تالار بورس، بانک، گمرک، اماکن تفریحی و رفاهی و زیرساخت های لازم آن از جمله آب، برق ، گاز، تلفن با استاندارهای روز اخذ و انجام شده است.

این مرکز می تواند خلا ایجاد فرآوری و برندسازی برنج در استان را جبران کنند

مهندس سید مصطفی موسوی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران با تشکر از پیگیری های مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره مرکز در راه اندازی این مرکز با بیان این که مازندران به لحاظ برخورداری از مرزهای دریایی و زمینی، نزدیکی به پایتخت و هم‌جواری با استان‌های صنعتی و کشاورزی بستری برای سرمایه‌گذاری است گفت: با وجود کشاورزی و برنج خیز بودن مازندران، متاسفانه همچنان در فرآوری، بسته بندی و برندسازی برنج به عنوان محصول استراتژیک در استان برای صادرات نداریم و امیدواریم که تشکلهای کشاورزی و شالیکوبی داران استان بتوانند در قالب خوشه های جدید تولیدی، به خصوص مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در شهرستان آمل خلا ایجاد فرآوری و برندسازی برنج در استان را جبران کنند.

دیدار نوروزی با رییس بورس منطقه‌ای مازندران

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در دیدار نوروزی با مدیر بورس منطقه‌ای مازندران گفت: با راه اندازی این مرکز و برای تقویت بنیه کشاورزی درصدد ایجاد بورس کشاورزی هستیم که نیازمند راهنمایی و همکاری می باشیم.

رضایت مندی از راه اندازی بورس کشاورزی در مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران

علی جعفری رییس بورس منطقه‌ای مازندران با ابراز رضایت مندی از راه اندازی بورس کشاورزی در مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: برای ورود محصولات کشاورزی به بازار بورس نیاز است محصولات کشاورزی مازندران استاندارد شود.

جعفری با اعلام اینکه فرمت شرکت‌ های مازندران سهامی خاص است، بیان داشت: با این فرمت امکان دسترسی به منابع مالی مهم برای شرکت‌ها فراهم نیست و به این دلیل شرکت‌ها قابل پیشرفت نیستند.

امروزه در جهان بورس‌ها ابزار‌ها مبتنی بر کالا هستند

وی افزود: امروزه در جهان بورس‌ها ابزار‌ها مبتنی بر کالا هستند و قیمت کالا‌ها برای دو تا شش ماه تعیین می‌شود بنابراین فعالان اقتصادی می‌دانند قیمت مواد اولیه و محصولات مورد نیازشان تا ماه‌های آینده چه عددی است و می‌توانند برنامه ریزی و خرید کنند بنابراین قرارداد‌های بلندمدت امکان می‌دهد به جای پرداخت تمام پول بخشی از آن را پرداخت و خود را در برابر نوسانات عادی قیمت ایمن کنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0