۳۵ هزار زائر مازندرانی سال قبل به مناطق عملیاتی و راهیان نور اعزام شدند
19 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
رئیس ستاد راهیان نور سپاه کربلا :در بخش محلات ۳۰۸ دستگاه اتوبوس شامل ۳۰۸ کاروان را به مناطق عملیاتی اعزام کردیم و در هریادمان و مناطق عملیاتی راویانی که از پیشکسوتان و فرماندهان دوران دفاع مقدس بودند و نیز راویان آموزش دیده سپاه کربلا به منظور انتقال مفاهیم ایثار و شهادت به روایتگری می پرداختند.

کمال آنلاین ؛ سرهنگ عسگر مجیدی صبح یکشنبه در نشست با خبرنگاران با تشریح اقدامات نوروزی ستاد راهیان نور اظهار داشت: از اردیبهشت ماه سال ۹۶ با محوریت راهیان نور ستادی در سپاه کربلا تشکیل و جلسات متعددی هم در این رابطه برگزار شد و کمیته ۱۰ گانه ای شکل گرفت و این کمیته ها به صورت مستقیم وارد عملیات راهیان نور شدند.

وی افزود: کمیته فرهنگی ستاد راهیان نور در بخش محتوایی، نرم افزاری و تهیه بسته های فرهنگی متناسب با فضای دفاع مقدس فعالیت داشت و اجرای برنامه های فرهنگی از قبیل یادواره های شهدا، به خصوص یادواره شهدای مدافع حرم که در اردوگاه شهید باکری خرمشهر و با حضور ۱۳۰ نفر از خانواده های معظم شهدا برگزار شد، اجرای برنامه سال تحویل در یادمان هفت تپه و تشییع دو شهید خوشنام در هفت تپه به عنوان دو امامزاده عشق و محل زیارت زائرین از جمله برنامه ها بوده است.

وی ادامه داد: برنامه های مختلف فرهنگی معنویت افزا نیز از فعالیت های خوب کمیته فرهنگی ستاد راهیان نور بود، همچنین کمیته فرهنگی مدیریت راوی و روحانی کاروان را نیز بر عهده داشت که در هر کاروان ما راوی و روحانی داشتیم.

سرهنگ مجیدی تصریح کرد: در بخش محلات ۳۰۸ دستگاه اتوبوس شامل ۳۰۸ کاروان را به مناطق عملیاتی اعزام کردیم و در هریادمان و مناطق عملیاتی راویانی که از پیشکسوتان و فرماندهان دوران دفاع مقدس بودند و نیز راویان آموزش دیده سپاه کربلا به منظور انتقال مفاهیم ایثار و شهادت به روایتگری می پرداختند.

رئیس ستاد راهیان نور سپاه کربلا افزود: سه هزار زائر راهیان نور در بخش دانشجویی در تابستان سال ۹۶ از مناطق عملیاتی غرب کشور بازدید داشتند و در بخش اعزام دانش آموزی نیز۱۰ هزار دانش آموز به غرب و جنوب کشور رفتند.

وی اظهار داشت: در مجموع با توجه به اعزام  ۳۵ هزار زائر که برای بازدید از مناطق عملیاتی در سال ۹۶ داشتیم، با قراردادهایی که سپاه با شرکت های حمل و نقل و  پایانه های اتوبوس داشت، نقل و انتقال زائر با مشکلی مواجه نشد.

سرهنگ مجیدی افزود: کمیته روابط عمومی و تبلیغات یکی دیگر از کمیته ها بود که منسجم تر، هماهنگ تر در مجموعه ای رسانه ای، کار کرد و اخبار راهیان نور در قالب قرارگاه رسانه ای شهید کابلی به صورت لحظه ای و اتفاقات فرهنگی در منطقه و راهیان نور را به صورت گزارش های مکتوب و تصویری  و خبر به سمع و نظر مردم کشور بویژه مردم شریف استان می رساند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0