مترو تهران_آمل برنامه جدی شهرداری است
15 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
عضو شورای شهر تهران با اشاره به مطرح شدن تاسیس متروی تهران به آمل گفت: مترو در امر مهم حمل و نقل فایده های زیادی دارد و بر همین اساس «توسعه حمل و نقل» یکی از اولویت ها در کشورهای مختلف است.

الهام فخاری در گفت و گو با خبرنگار تیتر امروز همچنین ادامه داد: کاهش ترافیک، صرفه جویی در سوخت، اثرگذاریِ مثبت در وقت شهروندن و خیلی از موارد دیگر اثرات مثبتی است که در این چند سال متروی شهری از خودش برجای گذاشته است و به همین دلیل تصمیم-گیران به این تصمیم رسیده اند که متروی شهری را ارتقاء داده، متروی بین شهری را راه اندازی کنند. بر همین اساس تاسیس متروی تهران شمال در دستور کار قرار گرفته است.
او افزود: همه می دانند که خطه شمال یکی از جذاب ترین انتخاب های برای گردشگری است و مردم تهران و حومه به دلیل مصافت نسبا کم، از کمترین فرصت ها استفاده می کنند و به شهرهای استان های مازندارن و گیلان سفر می کنند. به همین دلیل، تاسیس متروی تهران_ آمل به عنوان برنامه ای جدی در برنامه  شهرداری قرار گرفته است تا سفر دو مسیره تهران_ شمال و شمال_ تهران با سهولت بهتری انجام شود.
فخاری ادامه داد: شهرهای استان مازندران به دلیل نزدیکی به پایتخت، در اولویت تهرانی ها است و به همین دلیل، در صورت راه اندازی مترو، به تعداد مسافرانی که به شهرهای مختلف این استان سفر می کنند، قطعا اضافه خواهد شد. چرا که دیگر لازم نیست، حتما با وسیله نقلیه شخصی به این سفر مباردت ورزند و همین موجب حضور تهرانی های بیشتری در شمال کشور می شود.
عضو شورای پنچم تهران با اشاره به الزامات راه اندازی متروی تهران_ شمال گفت: این پروژه عظیم قبل از هر چیز دیگری، به اراده واقعی دست اندکاران احتیاج داد، پس نباید اینطور باشد که طرح را با آب و تاب مطرح کنیم و آن را در گوشه ای نگهداری کنیم. به نظر من اهمیت راه اندازی متروی تهران_شمال به قدری بالا است که باید در اولین فرصت، کمیته ای ویژه تشکیل شود تا کارهای لازم به بحث و بررسی گذاشته شود. در قدم بعدی که اتفاقا خیلی ارزش دارد، لازم است تا به سراغ تامین منابع مالی برویم، چرا که این موضوع هزینه های گزافی را طلب می کند و به همین دلیل باید بررسی های جدی ای به عمل آید تا منابع لازم تامین شود.
الهام فخاری در پایان گفت و گویی که با تیتر امروز داشت، گفت: هم به تهرانی ها و هم به مازندرانی ها، این وعده را می دهم که متروی تهران_ شمال حتما در آینده ای نه چندان دور به راه می افتد و تاثیرات شگفت انگیزی را بر جای خواهد گذاشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0