اقتصاد، زیربنای سیاست داخلی و خارجی و مسائل امنیتی/ دستگاه‌های نظارتی شهامت را از مدیران گرفته‌اند
14 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
دکترعزت الله یوسفیان ملا ، در خصوص سیاست‌های دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه داخلی و خارجی، گفت: بُرد خارجی نظام جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف همیشه نسبت به مسائل داخلی بیشتر بوده است، متاسفانه دولتمردان در دوره‌های مختلف نتوانستند ارتباط بین بُرد خارجی و داخلی را افزایش دهند.
کمال آنلاین ؛ نائب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید دارد: زیربنای سیاست داخلی و خارجی و مسائل امنیتی کشور، موضوع‌های اقتصادی است هرچند دستگاه‌های نظارتی با اتکاء به شایعات شهامت را از مدیران داخلی گرفته‌‎اند.
 
 
دکترعزت الله یوسفیان ملا ،  در خصوص سیاست‌های دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه داخلی و خارجی، گفت: بُرد خارجی نظام جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف همیشه نسبت به مسائل داخلی بیشتر بوده است، متاسفانه دولتمردان در دوره‌های مختلف نتوانستند ارتباط بین بُرد خارجی و داخلی را افزایش دهند.
 
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سرمایه گذاری خارجی در سال 1384 تصویب شد که بهترین مسیر را برای رونق اقتصادی و معیشتی داخلی مشخص کرده است، این قانون تکلیف ساختار شرکت‌های مادر- تخصصی مثل میادین نفت و گاز را برای سرمایه گذاری خارجی تعیین کرده که در تقویت ابعاد داخلی کشور تاثیر بسیار می‌تواند داشته باشد.
 
وی افزود: متاسفانه عواقب معاملات خارجی و بزرگ نیز از علل کم رونقی آنها و تاثیر بر سیاست داخلی شده است، عواقب معاملات بزرگ چون قرارداد کرنست قدرت و شجاعت را از مدیران گرفت، این اقدامات روند اصلی سیاست‌گذاری مدیران را هم متوقف می‌کند لذا موجب تضعیف سیاست داخی شده است.
 
یوسفیان ملا با انتقاد از اینکه شهامت و قدرت ریسک از مدیران کشور گرفته شده است، گفت: برخی دستگاه‌های نظارتی به موجب برخی شایعات و اظهارنظرهای نادرست قدرت ریسک را از مدیران گرفتند لذا مدیران داخلی تنها به انجام فعالیت روزمره مشغول شدند حال آنکه مدیران با شهامت می‌توانند موجبات تحولات داخلی و خارجی را رقم بزنند.
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: اصلاح ساختار وزارت خارجه و تقویت دیپلماسی اقتصادی می‌تواند مسیر را برای افزایش قدرت مدیران و تحولات سیاست داخلی هموار سازد، البته هموار سازی مسیر و افزایش ارتباطات خارجی توسط وزارت خارجه  به تنهایی کفایت نمی‌کند؛ دولتمردان داخلی باید همراه شوند.
 
وی با اشاره به خرید هواپیما از سوی وزارت راه و شهرسازی، گفت: اظهارات تند و بی اساس در واکنش به خرید هواپیما یکی از مواردی است که موجب تضعیف قدرت مدیران و دولتمردان می‌شود. متاسفانه عده‌ای پیش از تحقق معاملات نفتی موضوعاتی را مطرح کردند که سبب از بین رفتن شهامت مدیران در انجام معامله می‌شود.
 
یوسفیان ملا معتقد است: مدیران ترسو و عافیت طلب شدند لذا دیگر خود را برای تحولات داخلی به زحمت نمی‌اندازد. دولتمردان از سایر حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی ذیل موضوعات سیاست داخلی نیز غفلت کردند. این مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی همانند زنجیر به یکدیگر متصل اند بنابراین ارتقا یک بخش موجب تقویت سایر بخش‌ها هم خواهد شد.
 
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی، تصریح کرد: زیربنایی سیاست داخلی و خارجی و مسائل امنیتی موضوعات اقتصادی است، متاسفانه اتهاماتی بی اساس و ورود جهت‌دار دستگاه‌های نظارتی مدیران را در جا نشانده به نوعی که از برداشتن گام‌های مهم و بزرگ ناتوان شده‌اند لذا برای تقویت سیاست داخلی و خارجی باید رویه دستگاه‌های نظارتی اصلاح و بخش اقتصادی تقویت شود

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0