چقدر برای بیکاری جوانان فریاد زده‌اید؟
14 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
شما که به عنوان نماینده لب به اعتراض گشوده و پخش سریال پایتخت را منافات با فرهنگ استان مازندران دانسته‌اید، چه اندازه از فرصت و تریبون مجلس استفاده کرده و برای بیکاری جوانان فریاد زده‌اید؟

نوروز امسال شاهد پخش سریال پایتخت پنج از شبکه یک سیما هستیم؛ سریالی که هرشب ساعت 22 بسیاری از مردم را پای تلویزیون نشانده و لبخند را برای خانواده‌های ایرانی به ارمغان آورده است.

طی روزهای گذشته برخی از نمایندگان مجلس به‌صورت بیانیه و یا از طریق تریبون خانه ملت لب به اعتراض گشوده و پخش این سریال را منافات با فرهنگ استان مازندران دانسته و استدلال کرده‌اند که این برنامه تلویزیونی آداب و رسوم مازندرانی‌ها را به تمسخر گرفته است!

سؤالی که در ذهن ایجاد می‌شود این است که آیا نمایندگان محترم مجلس دغدغه‌ای جز این ندارند که از تریبون و وقت مجلس استفاده و از حقوق مردم مازندران به‌ویژه جوانان جویای کار این استان دفاع کنند؟

نوروز امسال همانند سال‌های گذشته، استان مازندران بیشترین حجم مسافر را به خود اختصاص داده است و شما مسؤولان برای اقتصاد و بیکاری این استان چه کرده‌اید که دل‌تان برای فرهنگ این استان می‌سوزد؟

چه اندازه از فرصت و تریبون مجلس استفاده کرده و برای بیکاری جوانان فریاد زده‌اید؟

دلتان برای فرهنگ استان مازندران نسوزد؛ حجم بالای مسافران و حضور پررنگ آنها و ارتباط‌شان با مردم مهمان‌نواز مازندران فرهنگ اصیل مردم شمال را به‌خوبی در طول این سال‌ها به همه معرفی کرده است.

نگران سریالی نباشید که به‌صورت طنز نشان‌دهنده خانواده‌ای است که در خوشی‌ها و ناخوشی‌ها کنار هم‌اند و پدر پیرشان را هیچ‌گاه سربار زندگی خود ندانسته و همیشه همراه خود دارند، همانگونه که در فرهنگ اصیل مازندرانی احترام به پدر و مادر و نگهداری از آنها جزو مهم زندگی فرزندان است.

پیشنهاد می‌کنم از فرصت و لحظه‌های حساس نمایندگی خود استفاده کنید و به فکر پویایی اقتصاد استان مازندران باشید؛ مردم ایران فهم و شعورشان بالاتر از این است که با دیدن یک سریال طنز، آداب و رسوم و لهجه مازندران را به سخره بگیرند.

مردم مازندران انتظارشان از شما مسؤولان بیشتر است.

فقط به فکر اعلام آمار بالای مسافران در ایام نوروز نباشید و از این فرصت‌های خوب جهت ایجاد مشاغل جدید برای جوانان مازندرانی بهره ببرید.

سیدمرتضی پورعلی/فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0