15000 زائر راهیان نور در اردوگاه شهدای مازندران پذیرش شدند
9 فروردين 1397 ، دیدگاه 0
مسئول اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر با اشاره به اینکه ۴۰ درصد زائران راهیان نور استان از جوانان بودند، گفت: ۱۵۰۰۰ زائر راهیان نور در اردوگاه شهدای مازندران پذیرش شدند.

به نقل از قرارگاه رسانه ای شهید کابلی راهیان نور سپاه کربلای مازندران، سرهنگ عزیزالله قادی اظهار داشت: از شروع راهیان نور تاکنون 15 هزار زائر به مناطق عملیاتی جنوب آمدند و در اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر پذیرش شدند که 55 درصد آن را برادران و 45 درصد آن را خواهران تشکیل دادند.

وی افزود: 40 درصد از زائران راهیان نور را جوانان و 70 درصد بار اولی هستند که تا کنون به این سفر معنوی اعزام شدند.

مسئول اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر گفت: پیش بینی می‌شود که تا پایان بازه اعزام راهیان نور که دوازدهم فروردین بوده سه الی چهار هزار زائر نفر دیگر در اردوگاه شهدای مازندران پذیرش شوند.

وی بیان کرد: با توجه به آمار بدست آمده امسال نسبت به سال قبل با رشد یک درصدی استقبال‌کنندگان از زائران راهیان نور مواجه شدیم که این نشان دهنده بصیرت و بینش و آگاهی مردم درباره شهید و شهادت است.

قادی تاکید کرد: با توجه به پذیرش حداکثری زائران در اردوگاه شهدای مازندران، امسال برنامه‌های برجسته فرهنگی نسبت به سال گذشته داشتیم که یکی از آنها حضور شهید خوشنام تازه تفحص شده از منطقه ام الرصاص بود که در میان 1500  زائر مازندرانی با یک مراسم استقبال بی نظیر و برنامه ای که برای آن در نظر گرفته شد این شهید را از گمنامی به خوشنامی تبدیل کرده است.

وی افزود: برنامه شاخص دیگری که در اردوگاه و در حضور زائران اجرا شد، جشن عقد عروسی چهار نوعروس و نو داماد از شهرهای بهشهر، قائم‌شهر، نور و فریدونکنار بود.

قادی گفت: با توجه به استقبال زوج‌های جوان از این برنامه همان شب، 10 نوعروس و نوداماد آمادگی برپایی جشن را داشتند که بخشی از این جشن را در دوم فروردین در اروندکنار انجام دادیم و با استقبال خوب جوانان برای برگزاری مراسم عروسی آنان در مناطق عملیاتی مواجه که امیدواریم در سال‌های آتی تا 50 نوعروس و نوداماد، جشن عقد و عروسی را در اردوگاه و منطقه برگزار کنند.

وی افزود: برنامه فرهنگی دیگر ما سینما اردوگاه بود که یک شب در میان برای زائران برنامه زنده تئاتر با محتوای دفاع مقدس و اهداف شوم و پلید داعش در بحث نظام اسلامی و انقلاب اسلامی و کشور ایران پخش که با استقبال خوب و عالی زائران روبرو شد.

قادی بیان کرد: علاوه بر برنامه‌های فرهنگی، نشست‌های بصیرتی و دورهم نشینی زائران در فضای اردوگاه برنامه دیگر ما بود که با حضور پرشور جوانان و استقبال کم نظیر زائران همراه بود.

وی افزود: برنامه ای دیگری به نام یک شب زندگی به نام سبک شهدایی داشتیم که سعی کردیم سیره شهدا را به نسل سومی و چهارمی‌ها نشان دهیم و برنامه محوری ما احیای هفت تپه بود که تاکنون بیش از 15 هزار زائر از گلستان، گیلان، سمنان و مازندران از یادمان هفت تپه بازدید کردند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0