طرح آرامش بهاری در 28 امامزاده و بقعه متبرکه آمل برگزار می شود
24 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل : در 5 بقعه شاخص (امام زاده ابراهیم ، امام زاده عبدالله ، بقعه ناصرالحق ، تکیه امام زاده معصوم و ابوالفضلی اوجی آباد ) خیمه معرفت در طرح راه اندازی می شود که شامل غرفه کودک، مشاوره ، قرآن بخوان و جایزه بگیر ، ایستگاه وقف و دیگر امور می باشد.

حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل  درگفتگو با کمال آنلاین ،افزود: این طرح در راستای عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل بقاع متبرک به قطب های فرهنگی، حدود 10 سال است که از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه اجرا می شود.

وی افزود: بیشترین سفر و مسافرت در کشور ما در ایام نوروز انجام می شود به همین دلیل طرح فرهنگی آرامش بهاری در اولویت کاری قرار گرفته است.

وی تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف را از دیگر اهداف اجرای طرح آرامش بهاری دانست و افزود: در این ایام وقف های خوبی توسط مردم خیراندیش کشور انجام می شود که بعضی از آنان مسافرینی هستند که برای استراحت به این بقاع مراجعه کرده با دستاوردها و خیرات وقف آشنا شده و وقف را انجام داده و در شهرستان خودشان آن را ثبت می کنند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل با بیان اینکه این طرح از 28 اسفند ماه آغاز شده و تا پایان روز 15 فروردین 97 ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: پاسخگویی به مسایل شرعی با حضور روحانیون از دیگر اهداف و ترویج سبک زندگی اسلامی در امامزادگان مورد توجه است.

وی با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در 28 بقعه متبرکه آمل، گفت: در 5 بقعه شاخص (امام زاده ابراهیم ، امام زاده عبدالله ، بقعه ناصرالحق ، تکیه امام زاده معصوم و ابوالفضلی اوجی آباد ) خیمه معرفت در طرح راه اندازی می شود که شامل غرفه کودک، مشاوره ، قرآن بخوان و جایزه بگیر ، ایستگاه وقف و دیگر امور می باشد.

وی افزود: در خیمه های معرفت، 16 روحانی مبلغ از قم و 10 روحانی مبلغ از آمل پاسخ به مسایل شرعی و برنامه های دیگر فرهنگی را برعهده خواهند داشت.

حجت الاسلام بهرامی از آمادگی بعضی از امام زاده ها جهت اسکان مسافران نوروزی خبرداد و گفت: آستانه امام زاده عبدالله دارای 250 اتاق و 40 سوئیت ، ابوالفضلی اوجی آباد 20 سوئیت و امام حسن لهاش 10 اتاق دارد و دارای امکانات می باشد‌.

وی یادآور شد: مراسم تحویل سال نو در بقاع متبرکه به صورت ویژه در 5 بقاع شاخص و امام زاده ابراهیم بصورت زنده که از شبکه 5 سیمای مازندران پخش می شود برگزار خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0