اتاق فکر نخبگان آمل ایجاد شودیادداشتی ازعبدالرضا عزیزکمالی
22 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
هر شهر و دیاری که بتواند از ظرفیت نخبگان خود استفاده شایسته داشته باشد می تواند بر روی مسیر پیشرفت قرار گرفته و بهترین ها را برای خود در امور مختلف در انتظار بنشیند.

نخبگان همواره از پتانسیلی عظیم و برجسته برخوردار هستند که استفاده از فکر، دانش و راهکارهای سازنده آنان می تواند مسیر پیشرفت و توسعه را هموار کرده و تحقق آن برکات و دستاوردهای گرانقدری داشته باشد.

هر شهر و دیاری که بتواند از ظرفیت نخبگان خود استفاده شایسته داشته باشد می تواند بر روی مسیر پیشرفت قرار گرفته و بهترین ها را برای خود در امور مختلف در انتظار بنشیند.

آمل از جمله شهرستان های استان مازندران می باشد که از ظرفیت ها و پتانسیل های ارزنده ای از نخبگان، فرهیختگان، اساتید برجسته دانشگاهی و حوزوی و افراد خلاق و سرآمد چه در داخل آمل و چه خارج آمل یا حتی خارج کشور برخوردار است که هیچ عزمی برای استفاده از پتانسیل های ارزنده این افراد وجود نداشته است.

استفاده از فکر و توان نخبگان و سرآمدان می تواند راهگشای توسعه شهرستان دیار علویان و کهن شهر آمل باشد تا این دیار بتواند به آن چیزی که شایسته و لایق آن است دست پیدا نماید که همگرایی، اعتماد، هم افزایی و هم فکری نیاز اصلی ما برای توسعه پایدار شهرستان آمل است.

شهر آمل صنعتی ترین شهر استان مازندران، یکی از شهرهای دارای بیشترین دانشجویان استان، دارای بزرگ مردان عرصه سیاسی کشور، دارای مهندسین برجسته و صاحب نام، دارای فعالان اقتصادی بنام در حوزه ملی و جهانی، دارای برترین اصحاب فرهنگ و هنر، دارای قهرمانان بزرگ ورزشی ملی و جهانی و بسیاری عرصه های دیگر است که بهترین فرصت ها را داریم و کمترین بهره ها را از این عزیزان می بریم.

شهرستان آمل در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و بخشی از عرصه های دیگر دارای معضلات و مشکلاتی است که می توانیم این چهره های برجسته را دعوت کرده و برنامه ریزی دقیق و سازمان دهی شده ای برای برون رفت از مشکلات موجود و دستیابی به توسعه داشته باشیم.

امروز تک روی جواب نمی دهد و احساس می شود بهره گیری از پتانسیل نخبگان نیز در شهرستان آمل مغفول مانده است که باید مسئولان ارشد شهرستان آمل به ویژه امام جمعه، نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر وارد عرصه شده و اتاق فکر نخبگان شهرستان آمل را راه اندازی کنند که می توانیم با ایجاد کارگروه های مختلف در بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، کشاورزی، صنعتی، گردشگری، محیط زیست، سلامت، عمران شهری، ورزش و تعدادی عرصه های دیگر، نقشه توسعه شهرستان آمل را ترسیم کنیم و بتوانیم آمل عزیز را روز به روز پیشرفته تر و توسعه یافته تر کنیم.

امیداست مسئولان شهرستان در این عرصه پیشقدم شده و نسبت به راه اندازی اتاق فکر نخبگان شهرستان آمل اقدام نمایند که ضرورتی مهم و ارزشمند احساس می شود و باید مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0