برگزاری جشنواره بزرگ تخم مرغ رنگی در آمل
20 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل ادامه داد: این جشنواره در روز پنچشنبه 24 اسفند از ساعت 9 الی 12 درسرای مهر شهرداری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ یکی از زیباترین نمادهای سفره‌های هفت ‌سین، تخم‌ مرغ است و می‌ گویند تخم‌ مرغ نشان زایش است و از این روست که پایش به سفره‌های هفت‌ سین ما ایرانی‌ها بازشده بدون آنکه نشانی از سین داشته باشد.

 این سمبل‌های بدون سین به همین سادگی پای سفره هفت‌سین نمی ‌نشیند و معمولا حضور آن با رنگ و نقش همراه است.

تخم مرغ رنگی یکی از عیدی های نوروز در گذشته بوده که حالا به عنوان نمادی از سفره هفت سین جایی در سفره دارد.

جشنواره بزرگ تخم مرغ رنگی به همت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل در محل مجموعه فرهنگی سرای مهر شهرداری این شهر با حضور نونهالان و نوجوانان آملی به همراه خانواده های آنان برگزار می شود.

محبوبه علیزاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل با بیان اینکه جشنواره با هدف حفظ و احیای سنت های نیک بومی و ایجاد شور و نشاط در میان شهروندان برگزار می شود گفت: این جشنواره برای سومین سال متوالی با مشارکت شهرداری این شهرستان و با هماهنگی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری در آستانه نوروز برگزار می شود.

وی افزود: شرکت کنندگان در این جشنواره با بهره گیری از ایده های خلاقانه در قالب نگاه به فرهنگ و ارزش های فرهنگی شهر، نوآوری و نگاه هنرمندانه خود در این جشنواره شرکت می کنند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل ادامه داد: این جشنواره در روز پنچشنبه 24 اسفند از ساعت 9 الی 12 درسرای مهر شهرداری برگزار خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0