آغاز رسمی فعالیت نخستین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری های مازندران در آمل
20 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
نخستین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سطح شهرداری های مازندران با حضور فرماندار ویژه آمل، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر دوره چهارم و پنجم آمل، مسئولین ادارات، قهرمانان پارالمپیک و جهان و آسیایی در شهرداری آمل افتتاح و فعالیت رسمی این سازمان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ نخستین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سطح شهرداری های مازندران با حضور فرماندار ویژه آمل، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر دوره چهارم و پنجم آمل، مسئولین ادارات، قهرمانان پارالمپیک و جهان و آسیایی در شهرداری آمل افتتاح و فعالیت رسمی این سازمان آغاز شد.

هاشم جمشیدپناه مدیرعامل جدید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل با بیان اینکه این شهرستان در هر سه حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دارای پیشینه وکارنامه درخشان در همه ادوار تاریخ بوده است، گفت: آمل از لحاظ فرهنگی شهری غنی است و هدف از ایجاد این سازمان اضافه کردن موضوعی به فرهنگ غنی آمل نیست، بلکه نیت غبارزدایی در حوزه های فرهنگی و ورزشی است.

هاشم جمشیدپناه افزود: تلاش‌های جدید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل در شناساندن فرهنگ آمل به نسل جدید جوانان است و حضور پرشور اصحاب هنر، ورزش و فرهنگ درآیین افتتاحیه در واقع وظیفه ما را صد چندان کردند و امیدواریم به درستی به مطالبات آنها پاسخ دهیم.

وی ایجاد نشاط، سلامتی، شور و نشاط در جامعه را از ماموریت های جدید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل است، گفت، ابزار کار ما درسازمان جدید، اصحاب فرهنگ وهنر و ورزشکاران هستند و خیلی خوشحال هستم که به واسطه حضور آنها درمراسم افتتاحیه باعث دلگرمی شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل اضافه کرد: ضروری است که فرهنگ غنی شهروندی دراین شهر به روزرسانی شود و این کار خود با راه اندازی سازمان جدید و تخصصی ، نیازمند همراهی و کمک همه دلسوزان است.

امیدواریم به خواسته های جامعه فرهنگ و ورزش پاسخ دهیم

احمد امیر سلیمانی شهردار آمل هم در این آیین، حضور چشم‌گیر اهالی فرهنگ و ورزش شهرستان، نشان از حمایت آنها از سازمان جدید فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل است، گفت: باید قدردان این حضور بود و در راستای مطالبات ورزشکاران و فرهنگیان قدم برداریم.

احمدامیرسلیمانی، کرد: اقدامات سازمان‌هایی همانند عمران، پارک ها و فضای سبز و مدیریت پسماند، به صورت فیزیکی و خدماتی است و سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی نخستین تجربه شهرداری در حوزه فرهنگ، ورزش و امور اجتماعی است که در این زمینه حرکت و اقدام خواهد کرد.

شهردار آمل با بیان اینکه پس از مصوب شدن در کمیته انطباق و مراحل طولانی در وزارت کشور، این سازمان که نیاز این شهر با توجه به جمعیت آن بود، اضافه کرد: هاشم جمشیدپناه مدیرعامل جدید سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی از مدیران توانمندی است که تجربه کار در این حوزه را دارد وامیدواریم که منشا توفیقات در این بخش باشد.

امیرسلیمانی با تاکید بر اینکه این سازمان فعالیت سیاسی ندارد و وارد این بازی‌ها نمی‌شود، گفت: شرح وظایف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مشخص است.

وی خواستار کمک دیگر ادارات مرتبط در این بخش به سازمان تازه تاسیس شهرداری آمل شد و تصریح کرد: امیدواریم که با یاری دیگر ادارات و تجمیع و هم افزایی از ظرفیت‌های موجود در شهر بهره ببریم.

خرید خانه های قدیمی آمل برای ایجاد فرهنگسرا

شهردار آمل همچنین از اقدام این شهرداری برای خرید دو خانه قدیمی به ارزش بیش از 2 میلیاردتومان خریدار و قرار است این خانه ها به فرهنگسراها تبدیل شود، گفت: دو سالن ورزشی قدیر و کوثر هم به سازمان جدید فرهنگی وورزشی واگذار خواهد شد.

امیرسلیمانی گفت که در سال 97 توسعه اماکن ورزشی در دستور کار شهرداری آمل قرار دارد و از مدیر سازمان انتظار داریم که در تمامی حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی یکسان حرکت کند و فعالیت و رشد حوزه‌ها یکسان باشد.

توسعه ورزش محلات

حسین شمس سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران که سخنران این مراسم بوده بر توسعه ورزش در محلات تاکید کرد وگفت: درکنار توسعه مقوله های فرهنگی، باید از ورزش قهرمانی حمایت شود و با حمایت از ورزش قهرمانی، ایجاد انگیزه برای روی آوردن نوجوانان وجوانان به ورزش های پایه درمحلات خواهد شد.

حسین شمس افزود: متاسفانه اکنون بسیار در امر ورزش بر مقوله فرهنگی شعار داده می شود اما باید ببینیم که کجای فرهنگ در ورزش ما وجود دارد که برخی رفتارهای ناشایست در ورزشگاه های ما دیده می شود.

خوشحالیم آرزوی دیرینه آملی ها محقق شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل هم درآیین افتتاحیه این مراسم گفت: پیگیری های زیادی از سوی شورای دوره قبلی و شورای دوره پنجم بوده که راه اندازی شده و امیدواریم که بتوانیم پاسخگوی نیازهای جامعه فرهنگ وهنر واهالی ورزش شهرستان باشیم.

خسرو ابراهیم زاده افزود: راه اندازی این سازمان را به فال نیک میگیریم و امیدواریم که منشاء خدمات دراین بخش در شهرستان شود.

هاشم جمشیدپناه  که پیش ازاین معاون مدیرکل ورزش وجوانان مازندران و رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان آمل را در کارنامه خود دارد، با حکم شهردار آمل، سکان هدایت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری  این شهر را بر عهده گرفت.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0