راه اندازی مجمع خیرین محرومیت زدایی در آمل / اشتغالزایی با اجرای طرح اقتصاد مقاومتی
19 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
مهندس احمدعلی یگانه مسئول بسیج سازندگی شهرستان آمل : در سال گذشته معادل ۲ و نیم میلیارد تومان وام خوداشتغالی داشته ایم که این رقم امسال به ۷۰۰ میلیون تومان رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس احمدعلی یگانه مسئول بسیج سازندگی شهرستان آمل در نشست با خبرنگاران با اشاره به مطلوب خواندن عملکرد بسیج سازندگی آمل در مقابل ماموریت های ارائه شده در 9 ماهه سالجاری گفت: اردوی جهادی ۱ روزه به تعداد ۳۷۴۵ نفر در قالب ۲۱۹ گروه شامل براداران، خواهران و دانش آموزان، اردوی جهادی ۳ روزه به تعداد ۱۵۳ نفر در امر آموزش مختص خواهران و اردوی جهادی ۷ روزه به تعداد ۸۶۲ نفر در قالب ۵۴ گروه جهادی برای ساخت خانه های محرومین انجام شد.

وی با بیان ساخت خانه های محروم با همکاری کمیته امداد تصریح کرد: ۱۰ خانه محروم در حال ساخت با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی می باشد و ۱۵ خانه محروم در سهمیه قرار دارند که دو خانه محروم در هفته دفاع مقدس در روستاهای گنگرج کلا و وسطی کلا و یک خانه محروم در دهه فجر در روستای مرامده  افتتاح شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه شهرستان آمل ادامه داد: باتوجه به قرارداد منعقده شده قرار شد که 10 خانه محروم برای مددجویان بهزیستی آمل ساخته شود که ساخت 3 خانه مددجویان تحت پوشش را شروع کردیم و به دلیل عدم تامین اعتبار نیمه کاره باقی مانده است.

وی همچنین از ساخت مقبره شهدا در پلک و مسجد امت آباد با همکاری شهرداری  و بنیاد برکت خبرداد.

مهندس یگانه با اشاره به راه اندازی مجمع خیرین محرومیت زدایی درسپاه آمل خاطرنشان کرد: این مجمع برای کمک به ساخت خانه های محروم شکل گرفت که با کمک های همشهریان و افراد خیر بتوانیم در راستای محرومیت زدایی گام مهمی در شهرستان برداریم.

وی اشاره کرد: 3 واحد 55 متری، 2 واحد 45 متری، 2 واحد 30 متری، 2 واحد 80 متری و1 واحد 100 متری توسط این مجمع ساخته و یا در دست اجرا می باشد.

 یگانه با اشاره عملکرد بسیج سازندگی سپاه ناحیه شهرستان آمل در اجرای اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: در سال گذشته معادل ۲ و نیم میلیارد تومان وام خوداشتغالی داشته ایم که این رقم امسال به  ۷۰۰ میلیون تومان رسید.

مسئول بسیج سازندگی آمل با بیان اشتغال 58 نفر در سالجاری در طرح اقتصاد مقاومتی یادآور شد: این وام ها در زمینه صنایع تبدیلی، پرورش قارچ ،زنبورعسل، صنایع تبدیلی، صنایع دستی، پرورش دام سنگین، پرورش ماهی گرم و آبی و سردآبی، گلخانه، کبک و بزآلپاین صورت گرفته است.

یگانه گفت: برای اجرای این طرح ها وام های 10 تا 15 میلیون تومانی با نرخ سود 10 درصدی پرداخت شد.

وی با اشاره به تشکیل صندوق قرض الحسنه در آمل اشاره کرد وافزود: با شناسایی نقاط هدف در 4 منطقه شهری از قبیل شادمحل، ملت آباد، اسپه کلا و چاکسر و4 منطقه روستایی در روستاهای کمدره، شهنه کلا، پاشاکلا و وسطی کلا با تشکیل کمیته اجرایی با مشارکت مردم درصدد تشکیل صندق قرض الحسنه هستیم و با درنظر گرفتن پتانسیل های موجود در آن منطقه به اشتغال زایی بپردازیم.

مسئول بسیج سازندگی آمل  به هدف این مجمع اشاره کرد و گفت: اشتغال زایی و مردم یاری که با شعار کار با مردم برای مردم است و این صندوق ها با توجه به مشارکت مردم وام در نظر گرفته می شود و هرچه مشارکت بیشتر باشد وام بیشتری تعلق خواهد گرفت.

در پایان مسئول بسیج سازندگی با اشاره به نقش مردم در کمک به محرومیت زدایی عنوان کرد: شماره حساب مجمع خیرین محرومیت زدایی ۶۸۲۲-۱۱-۱۲۳۴-۰۰۰۰-۱ می باشد و کسانی که مایل هستند می توانند در این امر خیر مشارکت داشته باشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0