به مددجویانی که مدرک کسب و کار داشته باشند 20میلیون تومان وام قرض الحسنه داده می شود
17 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان مازندران از وجود اورژانس اجتماعی در 18 شهرستان استان خبر داد و افزود : طی تفاهمنامه ای با دادگستری تمامی موارد طلاق ، قبل از ورود به دادگستری ، به مراکز اورژانس اجتماعی و مشاوره طلاق ارجاع داده می شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ وحید حسین زاده  معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان مازندران در جلسه منطقه 4 بهزیستی استان مازندران که با حضور روسای ادارات بهزیستی غرب مازندران ( از نور تا رامسر) به میزبانی اداره بهزیستی شهرستان نور برگزار شد اظهار کرد : جلسه منطقه 4 استان مازندران در حوزه اجتماعی در خصوص چالش ها ، مسائل و برنامه های اجتماعی ست که در این حوزه سیاستگذاری در سال 97 را برای غرب استان تدوین  می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مهدکودکهای تحت نظارت اورژانس اجتماعی(طلاق و تفاهمنامه ای که با دادگستری داریم)، مراکز شبانه روزی غرب استان ، مسائل تربیتی ، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را یکی  از اولویت های برنامه بهزیستی استان  برشمرد و افزود : در تلاشیم تا با ارائه الگویی مناسب توانمندسازی شغلی را در سطح استان اجرایی کنیم تا  فقط شامل بعد اقتصادی نشود بلکه  با درنظرگرفتن بُعد حمایتی،اجتماعی و مساعدت مالی زنان سرپرست خانوار را پس از دریافت وام اشتغال و راه اندازی کسب و کار ، از چرخه  بهزیستی خارج شوند.

معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان مازندران همچنین خاطرنشان کرد : مواد 80،82،84 و 104 در برنامه ششم مربوط به  بهزیستی است و ارائه الگو و مدل برای هر پروژه یکی از موارد در برنامه ششم می باشد .

حسین زاده تصریح  کرد : سیاستها، چشم اندازها را  به یک برنامه عملیاتی در سطح استان و شهرستان تبدیل می کنیم .

وی یادآور شد : به مددجویانی که مدرک کسب و کار داشته 20میلیون تومان وام قرض الحسنه  جهت توسعه کار داده و همچنین هر کارفرمایی که مددجویان بهزیستی را مشغول به کار کند علاوه بر اعطای وام 20میلیون تومانی به کارفرما،5 سال حق بیمه از سوی سازمان بهزیستی پرداخت می گردد.

معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان مازندران از وجود اورژانس اجتماعی در 18 شهرستان استان خبر داد و افزود : طی تفاهمنامه ای با دادگستری تمامی موارد طلاق ، قبل از ورود به دادگستری ، به مراکز اورژانس اجتماعی و مشاوره طلاق ارجاع داده می شوند.

وی از مراجعه بیش از 8700 مراجعه به اورژانس اجتماعی  جهت مشاوره طلاق در 9ماهه اخیر سال خبر داد و  همچنین گفت : 52هزار جلسه آموزشی برای مراکز مشاوره برگزار شد که 13 درصد افزایش سازش در زوجین مشاهده شد که این مقدار نسبت به سال گذشته 1 درصد رشد داشته است و قطعاً در سالهای آتی شاهد رشد چشمگیرتری در زمینه سازش خواهیم  بود .

معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان مازندران بر مناسب سازی معابر و ساختمان های عمومی تاکید کرد و افزود : با آماده سازی فضا ، محیط را برای بروز استعدادها و توانایی های بالقوه ی معلولان فراهم کنیم .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0